Ti měli možnost neomezeně využívat jak tamní bazén, tak i hřiště na tenis, nohejbal, volejbal a na plážový fotbal. „Nástup hráčů byl v pondělí 7. července ráno, kdy si hoši po ubytování vyzvedli míče, dresové komplety Adidas a vycházková trika s motivem fotbalového mistrovství světa," přiblížil úvod soustředění David Jurásek, jeden z trenérů 1. FC Slovácko, kteří se o malé fotbalisty starali. Většinu času trávili jeho svěřenci tréninky na nedalekém hřišti místního fotbalového klubu. Nechyběly však ani tréninky atletické, gymnastické, nebo florbal a fotbal v hale.

„Prioritou byly tréninky zaměřené na fotbal, především na zdokonalení techniky formou Coerver Coachingu. Nepracovali jsme ale pouze na zlepšení střelby, kdy jsme měli k dispozici pět brankářů, pilovali jsme rovněž další fotbalové dovednosti," doplnil druhý z trenérů 1. FC Slovácko Tomáš Postolka podle něhož došlo například i na odstraňování technických nedostatků v kondiční přípravě či zlepšování obratnosti a rychlosti. Pro zpestření náročného týdne se malí fotbalisté věnovali také aerobiku s cvičitelkou Lenkou Rachůnkovou a zkusili si bojové umění stylu Kyokushin Karate s vicemistryní republiky Vlaďkou Drgovou.

„Během týdne kluci natrénovali kolem pětatřiceti hodin, což je hodně velká porce. Ovšem je vidět, že přijeli z fotbalových klubů dobře připraveni, protože tento zápřah dobře zvládli, i když musím přiznat, že v závěru už toho, jak se říká, měli plné kecky," zhodnotil David Jurásek. Překvapením pro něj bylo, že v době, kdy měli hráči odpočívat a tzv. dobíjet baterie, zvládali ještě nohejbal, tenis nebo velkou trampolínu. „Bylo tu hezky. Hodně jsme trénovali, hráli tenis, florbal, cvičili karate a koupali jsme se v bazéně. Vařili tu dobře. Úplně nejvíc mě bavily zápasy s trenéry," pochvaloval si desetiletý Viktor Vacula z Ratíškovic. Podobně to viděl také jedenáctiletý Vojtěch Hradil ze Zlína.

„Tento kemp v Horním Němčí byl výborný a dost jsem se tu naučil. Trenéři byli zkušení, dostali jsme pěkné dresy, míče a trička. Příští rok bych určitě chtěl zase přijet," přiznal mladý Zlíňan. Pochvalu za profesionální přístup, si podle Davida Juráska zaslouží všech osmnáct účastníků fotbalového tábora. „Velké poděkování patří také firmám Devil Music Bar, Staripex s.r.o. a Easy-tip.com, bez kterých by se tento kemp nemohl uskutečnit," uzavřel David Jurásek.