Co se změnilo ve vašem životě po úspěchu v soutěži Hasič roku 2012?

Myslím, že zase tak zásadní změna to nebyla. Spíše jsem poznal nové lidi a nové možnosti v životě, které jsem ještě neznal. Poté to byl rychlý návrat do reality a zpět do tréninkového a studijního života, nějak moc jsem to neprožíval, ale užíval jsem si těch pár chvil slávy.

Lukáš Dacík, soutěžící č. 12 o titul Muž roku.Jako finalista Muže roku 2013 se budete podílet na charitativní činnosti, kterým směrem svou iniciativu zaměříte?

Jako Hasič roku 2012 jsem se stal patronem nadace Korunka Luhačovice, která pomáhá plnit sny nemocným a opuštěným dětem, například v kojeneckém ústavu ve Valašském Meziříčí, kam jsem dal svou materiální výhru z této soutěže. I nadále s nimi spolupracuji a pořádáme s dětmi různé tábory a dětské dny. S Korunkou taky pořádáme materiální sbírky pro postižené obce povodněmi. Pomáhat druhým je pro mě zásadní, takže v tom budu pokračovat dál, a pokud mi tahle soutěž pomůže se zviditelnit, tak se zajisté zase zaměřím na pomoc druhým, sami nevíme, kdy tu pomoc budeme potřebovat.

Prozraďte čtenářům, jaká vlastnost by podle vás neměla chybět muži roku a proč?

To je velmi těžké, každý z nás má něco, čím dokáže ostatní upoutat a okouzlit. Ale rozhodně by měl být gentleman, vědět, jak se správně chovat ve společnosti, obzvláště k ženám. Samozřejmě by měl mít charisma a zůstat do jisté míry pokorný.

Pokud dnes večer získáte titul Muž roku 2013, co to pro vás bude znamenat? Kam vás to posune?

Na tuhle otázku si moc netroufám odpovídat, konkurence je velká. První tři výherci jedou reprezentovat Českou republiku do zahraničí, kde je velmi vysoká úroveň přístupu. Možná budou nějaké nabídky na modeling, ale nechci to moc přehánět, chci se soustředit na školu, popřípadě na své zaměstnání, později na rodinu.

Napadlo vás někdy dříve, že byste se mohl věnovat modelingu? Lákala vás ta představa, nebo naopak to nebylo nic pro vás?

Opravdu mě nikdy nenapadlo, že bych mohl být modelem, popřípadě dělat modeling. Jsem velmi aktivní sportovec, dělám ultimátní zápasy, které se odehrávají v kleci, takže jsem nad tím opravdu neuvažoval, spíše mi to ani nějak nešlo dohromady. Ale stalo se, rozhodně toho nelituji, člověk má vyzkoušet v životě všechno, co mu přijde do cesty, takže jsem se do toho pustil a ono to vyšlo, na finále soutěže Muž roku 2013 si to jedu především moc užít. A výsledek? To už je jen ta pomyslná třešnička na dortu.