Jistý slavný herec si stěžoval kolegům v divadle. „Dnes ráno jsem se strašně rozčílil. Otevřu bulvár a ten na mě a na manželku nakydal tolik špíny a tolik lží, že jsem švihnul novinami a šel jsem domů. Tam jsem otevřel dveře a zjistil jsem, že všechno je pravda.“ Co je lepší? Vyhodit noviny, nebo manželku?

Dozvěděl jsem se, že Bolek Polívka vyhlásí ve Valašském království konkurz na kata. To nám tak scházelo. Vím o spoustě adeptů, kteří by si rádi zkusili talentové zkoušky nanečisto na tchýních.

Roman Šebrle vyprávěl, proč se z něj nestal umělec. „Přišel jsem do hudebky, učitelka chtěla, ať jí něco zazpívám, a když jsem se o to pokusil, doporučila rodičům, aby mě dali na kreslení. Tam jsem něco nakreslil a doporučili mi hudebku.“ Mně se to stalo taky tak. Akorát mi k tomu všichni shodně doporučili ještě atletiku a zlomil jsem si nohu.

Připravujeme muzikál Carmen, a je to pro kolegy velká dřina. Určitě to ale dobře dopadne. Když jsme hráli muzikál My Fair Lady, bylo to podobné. Na premiéře byl kolega tak nervózní, že celou dobu oslovoval paní Higginsovou pod vlivem sportovních přenosů z tenisu paní Hingisová. Přeji všem veselý duben.

Josef Kubáník