Byl jsem mezi svátky pozván do jednoho televizního pořadu. V jeho závěru mě moderátorka požádala, abych něco hezkého popřál do nového roku. V tu chvíli jsem se rozhodl, že vyzkouším něco, co mi bylo doposud cizí. Vždy jsem mluvil k moderátorům. Tentokrát jsem si našel červené světlo od kamery a mluvil přímo k divákům. Nevěřící pohledy štábu jsem ignoroval. Až po posledním slově jsem zjistil, že zdraví a štěstí jsem hrdě směřoval k požárnímu hlásiči. Už nikam nejedu.

V USA napadly hromady sněhu. Když je ho plno i přede dveřmi, každý normální člověk vezme lopatu a sníh odhází. Ovšem v Americe se našel filuta. Aby to neměl tak těžké, rozhodl se sníh odklidit plamenometem. Výsledek? Chlapovi shořel barák. Příští týden má sněžit i u nás, tak pozor!

Naděnka Konvalinková bydlí ve stejném domě, jako je divadlo ABC. Tak se jí stalo, že měla představení a když skončil její výstup a do dalšího měla ještě půl hodiny, skočila si domů něco vyřídit. Když ale přišla do ložnice, uviděla postel, na všechno zapomněla, zajásala, ulehla, usnula a ten den ji už nikdo neviděl. Diváci dodnes nevědí, jak to mělo skončit.

Neteř se synovcem se dívali na televizi, kde zaznělo slovo masochista. „Joži, kdo to je masochista?" zeptala se mě osmiletá Natálka. Než jsem stačil cokoliv říct, pojem vysvětlil o čtyři roky mladší Kryštof. „Bože, co vás v té škole učí? Masochista je ten, co chystá maso." Přeji všem moudrý nový rok.

Josef Kubáník