Slyšel jsem v obchodě plakat holčičku, že se už nechce jmenovat Albína, protože jí děti přezdívají Barbína, i když tak vůbec nevypadá. Bylo mi jí líto, ale mohlo být hůř. Na Novém Zélandu žije dívka a nese jméno snad podle místa jejího početí, Zastávka autobusu číslo 16. Nic blbějšího jsem neslyšel. Jak ji asi maminka volá k večeři?

Kamarádovi se přítelkyně přiznala k nevěře. Srdce mu to mohlo utrhnout, ale zachoval klid. Když ho pak vyzvala, aby k ní přisedl do vozu, že pojedou k rodičům, odmítl klidně se slovy: „Miláčku rád bych s tebou jel, ale nemůžu, nevlezou se mi do auta parohy.“ Navíc je tatínek myslivec.

Spolužačka se rozhodla vylepšit si kondici a když na internetu objevila výzvu: „Hledám holku do posilky,“ hned odpověděla. S autorem výzvy se sešla, ale zděsila se. Už po čtvrt hodině vyšlo najevo, že muž ani zdaleka nechce do posilovny zdokonalovat břišní svalstvo, ani bicepsy. Ve výzvě totiž stálo: „Hledám holku do postýlky“. Dotyčná pak už jen důrazně podotkla, že v takovém případě bude následovat rychlý odchod. Snad chlapec neslyšel obchod, to by byl úplný guláš.

Smutná zpráva na závěr: Vypadá to, že na letošních Vánocích se podepíše finanční krize. Dokonce i anglická královna Alžběta II. dala dvornímu dodavateli vánočních dárků příkaz, aby hodnota šestnácti balíčků nepřesáhla v přepočtu 1500 korun. Co na to říct? Už vidím, jak se princ Charles u stromečku raduje z pomerančů. Hezký advent!

Josef Kubáník