Kamarádka otěhotněla. Krásnou novinu jí v úterý potvrdil její lékař a ona s radostí zatelefonovala zprávu příteli do kanceláře, toho času v Hradci Králové. „Miláčku, já to nemůžu vydržet, tak ti to volám. Budeme mít miminko!“ vyhrkla skoro v slzách. Na druhém konci zavládlo ticho a po chvíli se ozvalo opatrné: „A kdo volá?“ Hlavně, aby to bylo zdravé.

Do jedné rezidence britské královny Alžběty II. dorazila omylem zásilka čítající 1000 litrů piv. Ukázalo se, že chybu způsobil závozník, který si špatně přečetl adresy a že náklad patří jinam. Kolega Jirka Hejcman zase dostal doporučený dopis, ve kterém se píše, že od Nového roku se zvedá nájem. Na poště se tvářil, že i on se stal obětí omylu a že to mají poslat královně a jemu patří ta piva. Nevím, nevím, jestli mu to projde.

Skončily Slavnosti vína. V neděli jsem procházel náměstím a u jednoho stánku slyšel paní, jak říká prodávajícímu. „Proboha, vy jste dneska zase opilý?“ Ten se s odpovědí nepáral. „Ne, to mám od včerejška.“ Byla to nádherná akce.

Na muzikál Adéla ještě nevečeřela se přijely podívat Květa Fialová a Naďa Konvalinková. Dámy jsme pozvali na večeři, povídali si, bylo to krásné. Paní Květě jsem asi padl do oka, protože po hodině prohlásila zasněně: „Vy jste víla.“ Naďa Konvalinková nezůstala pozadu. Zvedla oči, prohlédla si mě a prohlásila lakonicky: „No jo, Květa už dlouho neviděla vílu.“ Stejně je obě miluju.

Josef Kubáník