Kolegyně Irenka Vacková venčila čtyřnohého Jonatána. Když už se vraceli domů, pes se rozhodl, že se ještě venku zdrží. Netrpělivá Irena však pro to neměla moc pochopení a zvolala podrážděně: „Dělej, loudo!“ Vtom se za jejími zády ozvalo: „Snad se tolik nestalo.“ Byl to soused, který se půl hodiny marně snažil zaparkovat. Vysvětlujte potom, že si běžně povídáte se psem.

Už měsíc a půl mohou vyhrávat naši diváci a čtenáři Slováckého deníku večeři zdarma s herci. Šel jsem se minulý týden podívat, zda všechno probíhá jak má a setkal se s výherkyní. Švitořil jsem, ptal se na spoustu věcí a prozrazoval věci ze zákulisí. Asi po dvaceti minutách k nám přišel její přítel a zeptal se mě, jestli nemám problém. Polila mě hrůza a pochopil jsem, proč se dotyčná celou dobu jen tupě usmívala. Mluvil jsem s úplně cizí ženskou.

Terezka Novotná má kamarádku jménem Drbálková. Člověk by řekl, že s takovým jménem se moc výhod získat nedá. Omyl. Když jeli loni na dovolenou a při vystupování z autobusu čekali na hotelový pokoj, zvolala hosteska. „Pokoj číslo 14 má doktorka Bálková.“ Kamarádku to tak zaskočilo, že počala předstírat úplně jiné jméno.

Tak jsme natočili poslední předprázdninové díly seriálu ze soudního prostředí Podle práva. I tentokrát došlo na slavné výroky. „Takže ona měla tři děti?“ zeptala se jednou soudkyně. „Ano,“ odpověděla dotazovaná. „Kolik mezi nimi bylo chlapců?“ pokračovala paní v taláru. „Žádný,“ zněla odpověď. „A byla mezi nimi nějaká děvčata?“ dorazila všechny soudkyně. A pak že s logickým myšlením mají potíže jen herci.

Josef Kubáník