Na švestkách s Josefem K. Oblíbený herec glosuje dění v regionu Psal jsem mail jistému Marku Hanzlovi. Po týdnu mi odepsal: „Jste hulvát.“ Cítil jsem se dotčený a rozčílil jsem se. Brzy jsem si ale všimnul strašlivé věci. V oslovení „Milý pane Hanzle…“ jsem při psaní omylem zaměnil třetí hlásku za písmeno „j“. Můžu za to, že jsou na klávesnici blízko sebe?

Prý byly zpřísněny podmínky pro vydávání řidičských průkazů. Asi je to dobře. Kamarád o něj usiloval tři roky. Tolik to pro něj ale znamenalo, že nakonec instruktor kvůli jedné drobné chybě přimhouřil oko. Když si pro papíry šel, nasedl do auta a naboural instruktorův vůz.

Tříletý synovec měl před spaním mazlící náladu a poprosil svou maminku, aby si za ním šla lehnout do postele. „Maminko, přitul se ke mně,“ bylo slyšet z pokoje. „Maminko, přitul se víc… přitul se pořádně, maminko…. Ještě víc…! Úplně…! Maminko, nemůžu dýchat.“ Hezký zážitek před spaním.

Požádali mě v jedné televizi, abych okomentoval, jak na mě působí fotky jistého světového fotografa. Na první byl Václav Havel – vzpomněl jsem na setkání s ním. Na druhé zpěvák Andrea Bocelli a rozpovídal jsem se o něm. „Tohoto pána obdivuji. Má charisma, silný hlas…“ Když mé vyprávění trvalo dlouho, podsunula mi moderátorka papírek se slovy: „Oslíku, mluvíš o Bocellim, ale na fotce je Fidel Castro.“ Pak se mi zatmělo před očima a vysílání asi skončilo.

Josef Kajetán

Přečtěte si také:

 

Na švestkách s Josefem K.