„Když už se sešly naše jízdy králů ve stejný rok, což nebývá zvykem, tak jsme toho chtěli náležitě využít. Kunovice, Hluk i naše město si tak ve svém programu najdou nejvhodnější dobu, kdy se může prezentace všech králů i s jejich pobočníky uskutečnit,“ nastínila plán společného představení králů Moštková.

Její slova potvrzuje také místostarosta města Hluk Antonín Kočí. „Myslím, že tento krok ocení nejen veřejnost, pro kterou to bude rozhodně novinka, ale také sami králové, kteří uvidí, jak vypadá jízda králů jinde, a sblíží se se svými kolegy,“ poznamenal Kočí.

Zatímco v Hluku je jízda králů spojená s festivalem dechové hudby, ve Vlčnově je zaměřena spíše na cimbál a folklor. Podle kunovické místostarostky Ivany Majíčkové utuží společné představení všech králů nejen vzájemné vztahy pořádajících obcí, ale snad také vyvrátí různé spekulace o vzájemné rivalitě. „Rozhodně spolu nesoupeříme. Naopak se snažíme vzájemně se podporovat, inspirovat se a vypomáhat si,“ sdělila Majíčková. Na „výlet“ na sousední jízdu králů se nevydají jen sami panovníci, ale také zástupci města.