Tím je fakticky odstaven od organizování Letní filmové školy (LFŠ).

„Vážně uvažuji, že zřídím filmový festival. Zatím jsem ale ve fázi hledání subjektu, který mi se vším pomůže, byť už o něm mám konkrétnější představy,“ mlžil ve středu Králík.

Především poškození jména LFŠ se v případě tahanic s pořádáním filmovky obává ředitel Městských kin Uherské Hradiště Josef Korvas. „Na možné problémy jsem upozorňoval už od roku 2005, kdy došlo k prvním nesrovnalostem. Jiří Králík považuje filmovku jen za svůj produkt a moc se s ní personifikuje. Jeho zásluhy jsou bezesporu velké a rozhodně si nepřeji, aby o ni Hradiště přišlo, ale taková akce musí být také ekonomicky uhlídaná,“ míní Korvas.

Na rozpacích z Králíkova prohlášení jsou i na hradišťské radnici. „My budeme postupovat podle smlouvy, která je uzavřená mezi městem Uherské Hradiště a AČFK. Ta garantuje pořádání LFŠ právě ze strany AČFK do roku 2015,“ uvedla mluvčí radnice Petra Vaďurová Zemčíková.

Jako duchovnímu otci hradišťské filmovky Králíkovi mnozí odborníci dávají reálné šance skutečně vlastní festival vytvořit.

Již dříve totiž prohlásil, že důvodem jeho odvolání je jeho kritika a neochota ustoupit od vlastního názoru. Asociace však oponuje. „Důvodem k odvolání Jiřího Králíka byla neochota podílet se na naplňování cílů AČFK, závažné nedostatky v řízení a velmi neuspokojivé výsledky hospodaření v období od 1. ledna do 31. srpna tohoto roku,“ uvedla mluvčí asociace Lenka Zemánková.

Kvůli dluhům LFŠ přišel Králík koncem roku 2005 o místo ředitele Městských kin v Uherském Hradišti. Na organizaci LFŠ, která tehdy skončila schodkem 3,4 milionu korun, se ale podílel i nadále. Druhým důvodem odvolání byly v roce 2005 stížnosti zaměstnanců Městských kin na nedodržování pracovněprávních vztahů. Podle Králíka to bylo způsobeno vysokými nároky, které na své podřízené kladl.

Přečtěte si také:

Králík: Založím si možná novou LFŠ

Jiří Králík už LFŠ nepovede

Jiří Králík odstoupil z funkce

Vše o Letní filmové škole v Uherském Hradišti