„Při programu s názvem Vánoční strojení v galerii jsme si s dětmi a jejich rodiči povídali, co pro nás znamenají Vánoce, jak se na ně těšíme, jaké se dodržují v rodinách zvyky a tradice,“ přiblížila průběh akce Martykánová. A protože má předvánoční rodinný program v galerii několikaletou tradici, tematicky je vždycky trochu jiný, aby předškoláky a školáky zaujal.

Tentokrát si rodiče se svými dětmi prohlédli v galerii tři výstavy a pak už se kluci a holky pustili do krášlení stromečku ozdobami z kukuřičného šustí, které vytvořila Ludmila Kočišová z Vnorov. Po rozsvícení svíček na stromku si přítomní zapěli koledy.

Příjemným završením předvánoční akce v Galerii Slováckého muzea bylo obdarování. „Každé ze zúčastněných dětí si mělo možnost vybrat dárečky z těch několika desítek, které ležely pod vánočním stromkem. Na jejich zakoupení nám přispěla nadace Děti-kultura-sport,“ usmívala se Martykánová.

„Těch dárečků bylo pod stromečkem tolik, že než jsme si je všechny rozebrali, hodnou chvíli to trvalo,“ řekli Katka a Honzík Rychlíkovi z Uherského Hradiště.