Tady je stručný přehled největších divadelních úspěchů i událostí, o kterých se mluvilo.

Leden

– Inscenace Divá Bára režiséra Pitínského se dostala mezi desítku nejlepších inscenací republiky. Téměř stovka kritiků ji vybrala z 234 titulů. Slovácké divadlo bylo jediným moravským divadlem, které se do finále probojovalo.
– Po dlouhých jednadvaceti letech se na české jeviště vrátila hra nositele Nobelovy ceny Luigi Pirandella Šest postav hledá autora. Divadelní odborníci i diváci vedle hereckých výkonů a jedinečné režie Zdeňka Duška oceňovali i odvahu, s jakou Slovácké divadlo hru nasadilo.
– Inscenace hry Villon F. režiséra Jakuba Macečka byla na festivalu České divadlo vyhlášena jednou ze tří nejlepších inscenací, které na něm česká divadla zahrála.
– Uherskohradišťský soubor uvedl v premiéře komedii Tcháni aneb Jak neprovdat dceru režiséra Igora Stránského.

Únor

– Byly rozdány ceny popularity. Získali je Jitka Josková a Zdeněk Trčálek, nejlepší inscenací předchozího roku diváci označili bláznivou komedii 1+2=6 režiséra Roberta Bellana.
– Herečka Jitka Josková se probojovala do širší nominace na Cenu Thálie za ztvárnění titulní postavy v inscenaci Divá Bára režiséra Pitínského.
– Divadlo oznámilo, že do jeho hlediště bude usedat rekordní počet předplatitelů. 6666 pravidelných diváků nemá podle prezidenta herecké asociace Václava Postráneckého ani Národní divadlo. V poměru k obyvatelům města, kde divadlo působí, jde o nejvyšší číslo v republice.
– Slovácké divadlo ovládlo anketu o nejlepší divadelní počiny, vyhlášenou serverem I-divadlo. Ve třech z šesti kategorií zvítězilo, do ankety se zapojili 202 hlasující, a to z řad divadelních publicistů, redaktorů portálu i běžných diváků. Nejlepší inscenací roku 2007 v České republice se podle nich stala Divá Bára, první příčku obsadila v kategorii nejlepší ženský herecký výkon Jitka Josková rovněž za Divou Báru, ve své kategorii získal prvenství i autor hudby ke zmiňované inscenaci Petr Hromádka.
– Herci vystoupili s komedií 1+2=6 na Festivalu smíchu v Pardubicích. Domů si z něj pak přivezli Cenu diváků.

Březen

– Do závěrečných výsledků cen Alfréda Radoka výrazně promluvilo i Slovácké divadlo. Kromě nominací v kategoriích Divadlo roku, Ženský herecký výkon a Nejlepší hudba udělala Uherskohradišťským radost kategorie Inscenace roku. Divá Bára režiséra J. A. Pitínského skončila na čtvrtém místě.
– Režisér Jiří Honzírek nastudoval antickou tragédii Medeia.

Duben

– V Uherském Hradišti byla uvedena světová premiéra inscenace hry Mein Faust v režii Jakuba Macečka.

Květen

– Slovácké divadlo se zapojilo do Dnů neklidu, vyhlášených pražskými kolegy jako reakci na kulturní politiku pražského magistrátu.
– Slovácké divadlo hájilo barvy Zlínského kraje, když na pražském festivalu Dítě v Dlouhé zahrálo hru Villon F. (Na krk oprátku ti věší).

Červen

– Muzikály Donaha! a Sugar oslavily pětašedesátou a čtyřicátou reprízu. Prvně jmenovaný se tak stal nej〜úspěšnějším muzikálem v celé historii divadla. Zdobí jej navíc Cena Thálie pro představitele hlavní role Tomáše Šulaje.
– Ve věku 63 let zemřel dlouholetý člen uherskohradišťské scény a také někdejší ředitel Jiří Juřina.
– Divadelníci vystoupili jako jediní zástupci Zlínského kraje mezi evropskou elitou na královéhradeckém Festivalu evropských regionů. Představili na něm inscenaci Pýcha a předsudek režiséra Radovana Lipuse. Hru uvádí Slovácké divadlo jako jediné v republice.
– Muzikál Song pro dva se představil na mezinárodním festivalu hudebních divadel Dokořán v Brně.

Červenec

– Hrad Buchlov opět ožil divadlem. Už podesáté se na jeho nádvoří představili herci nejúspěšnější uherskohradišťské inscenace. Tentokrát šlo o komedii Tcháni aneb Jak neprovdat dceru a diváci se dočkali i slavných Rychlých šípů. Jako hosté vystoupili herci z Ořechovského divadla a brněnského divadla Radost.

Září

– Slovácké divadlo uvedlo s velkým očekáváním světovou premiéru muzikálu Adéla ještě nevečeřela v režii Radka Balaše. Zároveň vydalo CD s hudbou z inscenace. Na jednu z prvních repríz zavítaly i filmové představitelky hlavních rolí Květa Fialová a Naďa Konvalinková.
– Komedie Rychlé šípy režiséra Roberta Bellana oslavila jubilejní 300. reprízu. Herci na ní vydražili části kostýmů, zahráli scénku v německém jazyce a připravili další překvapení. Těmi byli i hosté – skutečný Jindra Hojer, podle kterého Jaroslav Foglar pojmenoval jednoho z pětice Rychlých šípů, a herečka Uršula Kluková, ta si zahrála postavu Štětináče.

Říjen

– Slovácké divadlo představilo nové moderní logo. Jeho autorem je absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze obor Design II Michal Malina.
– Na Malé scéně byla uvedena světová premiéra hry Little sister z prostředí reality show. Inscenaci režírovala Martina Schlegelová.
– Divadelníci oznámili, jaké tituly nastudují v roce 2009. Zároveň představili trojici sudiček, které nad nimi budou v novém roce držet ochrannou ruku. Bude to módní návrhářka Marie Zelená, legendární herečka Květa Fialová a zlatá slavice Lucie Bílá.

Listopad

– Režisér Igor Stránský s herci nastudoval poslední premiéru roku, V jámě lvové, určenou pro předplatitele.

Prosinec

– Divadelníci uvedli v režii Igora Stránského Pohádku z klobouku určenou pro nejmenší diváky.

Josef Kajetán