VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé chtějí, ať mávnu kouzelným proutkem

Zlín - Umí se dívat do minulosti i budoucnosti. Slouží jí k tomu astrologická znamení, která umějí podle ní odhalit nejen potenciál a dispozice člověka, ale i věci budoucí.

2.1.2008 4
SDÍLEJ:

Irena HolancováFoto: DENÍK/Anna Novotná

„Horoskop je univerzální nástroj. Dá se využít nejen v poradenství pro jednotlivce, ale i ke zmapování a předvídání věcí politických, burzovních a dokonce i meteorologických, které průměrný laik ani netuší,“ prozradila zlínská astroložka Irena Holancová. Možné je podle ní i načasování vhodného okamžiku pro vznik požadované události jako početí dítěte, stavba domu nebo založení firmy.

Astrolog si mě sám vybral

O tom, že se zlínská laborantka stane astroložkou, bylo asi napsáno ve hvězdách. Jistě ale o tom rozhodl až kupon z časopisu, který ve svých osmnácti letech odeslala do Prahy. „Kupovala jsem si deník, kde bývaly jednoduché horoskopy pro každé znamení. Byl tam kupon s otázkou, kde bylo hlavní výhrou setkání s astrologem,“ uvedla Holancová. Předpovědi v časopisech si sice čítávala, ale nepřikládala jim nikdy velkou váhu. „Bývají to univerzální věci, kde si každý najde pro sebe něco,“ podotkla.

Překvapilo ji však, když dostala odpověď s pozvánkou do Prahy. „Astrolog mi tehdy řekl, že jsem nevyhrála, ale že si mě z korespondenčních lístků sám vybral. Chtěl mě prý vidět, že mám nadání. Nabídl mi, že mě bude učit,“ vzpomínala sympatická blondýnka. „Ty budeš dělat zlínskou čarodějnici,“ předpověděl jí.

Osmnáctiletá dívka se prý tehdy urazila a nechtěla o tom ani slyšet. Navíc se jí nezamlouvala představa volných chvil strávených s kalkulačkou ani trápení se vzorečky plnými goniometrických funkcí. Přesto si od astrologa vzala knihu, kterou napsal. „Pak jsem dostala pod stromeček další. Nakonec mě to chytlo a začala jsem náročné výpočty dělat,“ připomněla si Holancová. Jeden výpočet trval asi čtyři hodiny, další dvě hodiny zakreslovala planety. Dnes už jsou na to softwary, počítače však neumí zakreslené obrazce rozklíčovat a navíc citlivě a s potřebnou dávkou empatie interpretovat. „Předpověď z nich musí přečíst astrolog,“ dodává.

Svůj horoskop znám nazpaměť

Sestavování osobního horoskopu samozřejmě zkoušela napřed sama na sobě. „A znám ho úplně nazpaměť,“ usmála se.

Znalost jak vlastního, tak i cizích horoskopů považuje za dobrý nástroj sebepoznání. „Může tak každému pomoci vyznat se lépe v sobě samém a ulehčit pochopení jednání druhých. Přispívá ke zkvalitnění vztahů nejen partnerských, ale především sociálních,“ sdělila astroložka své zkušenosti. Odpovrchnil jí prý i náhled na lidi. „Horoskop neboli moderním názvem nativita nám může pomoci zlepšit vztahy vůbec,“ dodala s tím, že ideální by bylo, kdyby v každé rodině byl aspoň jeden astrolog. „Dokázal by říct, proč ten se chová tak a druhý zase jinak. Mohl by třeba výrazně pomoci maminkám při výchově potomků, lépe pochopit jejich přirozené potřeby a rozeznat jejich potenciál. A také mnohé vyjasnit v partnerských sporech,“ poukázala astroložka.

Předpověď se dá sestavit i pro psy

„Řekněte mi datum, přesnou hodinu a místo narození,“ chce vždy vědět, když se domlouvá s klientem na předpovědi. Preferuje osobní setkání s člověkem, kterému má věštit. „Naladím se na něj a mohu tak více vyčíst,“ řekla.

Lidé se jí ptají na budoucnost, na vhodné okamžiky pro jakoukoliv událost, ale i na své zvířecí miláčky. „Většinou je zajímá zdraví jejich psíků,“ pousmála se.

Zabývá se i politickou či burzovní astrologií. „Chodí sem regionální politikové. Jména sice neprozradím, ale předpovědi jim vycházejí. Osobě, která mě teď napadla, se vše vyplnilo,“ podotkla. Zato s úsměvem přiznává, že nedokázala ani při nejlepší vůli poradit paní, která si volala o výherní čísla do loterie. „Podle hlasu jsem myslela, že jí jde o život nebo o zdraví. Bylo to v době, kdy byl ve sportce vysoký jackpot,“ zmiňuje Holancová. „Vy víte čísla do sportky, vy je víte,“ dožadovala se prý paní zaručeného tipu. „Milá paní, kdybych je věděla, tak je určitě neřeknu,“ odpověděla jí tehdy astroložka.

Podle ní se dá z horoskopu vyčíst, zda někdo vyhraje. Jaká čísla ale padnou, předpovědět nelze. „Musí být splněných asi deset bodů, aby bylo dané, že člověk v průběhu života něco vyhraje. Pak je otázka, jaká výhra to bude,“ poznamenala. Navíc podle ní často období po takové události nemívá harmonickou konstelaci. „Zpřehází to člověku život,“ konstatovala astroložka.

Vztahy jsou na prvním místě

Na prvním místě při otázkách na astroložku vedou vztahy. „Následuje práce, zdraví a pak jednotlivosti jako třeba koupě auta nebo ledničky. I takovéto věci jsou v horoskopu vidět,“ pousmála se. Dá se prý i poznat, zda bude den uspěchaný nebo ne.

„Dost často řeším, proč se k sobě ve vztahu chovají lidé špatně. Astrologie dokáže pomoci. Mám za praxi tři zachráněná manželství, což považuji za úspěch,“ vyzdvihla Holancová.

Rozvod jako takový prý v předpovědi budoucnosti vidět nebývá. „Tam je jen odseknutí od sebe. Rozvod je daný zákonitostmi společnosti. V horoskopu je však vidět, že si lidé nerozumí a také to, proč si nerozumí,“ upozornila.

Setkává se často i s tím, že se rodiče chodí radit o svých dětech. „Dětské horoskopy dělám nejraději,“ přiznala astroložka.

Jednou pomohla najít do čtyřiadvaceti hodin nešťastnému otci dceru. „Nepřišla domů s vysvědčením ze střední školy. Ne, že bych vyvěštila, kde je, ale zjistili jsme podle horoskopu, že o ní ví její mladší sestra,“ zmínila Holancová s tím, že se dcera chystala odjet do zahraničí.

Mám pocit, že svět je velká iluze

Lidem vykládá budoucnost i minulost od roku 1996. „Výklad minulosti slouží také pro kontrolu člověka, aby zjistil, že mi může věřit,“ podotkla.
Člověk podle ní sbírá ve svém životě zkušenosti, ze kterých se poučí a které mají následky ovlivňující i budoucnost. Astrolog umí do tohoto procesu nahlédnout. „Horoskop mi přijde skutečnější než realita kolem nás. Dá se brát jako univerzální prostředek. Ukáže vám, kdo jste a kde máte potenciál. Pak záleží na vás, zda jej využijete nebo ne,“ apeluje.

Příchozí se jí samozřejmě ptají na úspěšnost předpovědí. Někdy vyjde třeba jen padesát procent, jiným radí neomylně spoustu let. „Dříve jsem měla pocit, že musím astrologii obhajovat. Dnes vidím, že to tak prostě je, že funguje. Esoterik některé věci vidí, protože jsou důležité, a jiné zase ne,“ poznamenala Holancová k tomu, že někdy i lidé navštěvující astrologa mohou být překvapení nečekanou událostí.

Mnoha lidem by se prý také líbilo, kdyby měla kouzelný proutek, kterým by zamávala, a všechny události dopadly dobře. „Stane se, že ve výkladu něco řeknu a klient mi oponuje, že to tak nechce. Vím, že to nechce, ale jsem jen tlumočník a překladatel toho, co se pravděpodobně přihodí,“ upozorňuje.

Cesta zpátky nevede

Jak se člověku dostane astrologie do života, už prý není cesta zpět. Alespoň si bez ní nedokáže představit život zlínská astroložka. „Obor sice vychází z hvězd, ale v dnešní době je horoskop spíše symbolický jazyk. Každá planeta má mnoho významů. Je to otázka kombinačního myšlení,“ vysvětluje Irena Holancová.

Občas prý při výkladu zmate klienta tím, že se dívá nejen do obrazovky počítače, ale i na bílou stěnu kanceláře. „Urovnávám si tím myšlenky,“ podotkla.
Příchozí se také dokážou zarazit hned ve dveřích kanceláře, když vidí ženu, která nevypadá jako vědma či čarodějnice. „Mám image člověka z kanceláře. Nejsem starší shrbená paní s kocourem na hrbu,“ usmála se.

Esoteriku vnímá jako prostředek sebepoznání moderního člověka. Může pomoci zorientovat se ve světě a najít v něm své místo. „Pomůže udělat si nadhled nad sebou i nad ostatními,“ uzavřela.

2.1.2008 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Projektant ve 25 000 Kč Řídící pracovníci v oblasti projektování (kromě ve stavebnictví) PROJEKTOVÝ MANAŽER/KA. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Řízení a koordinace prodejní činnosti v přiděleném zahraničním regionu. Znalost AJ, uživatelská znalost MS Office, ŘP sk. "B", samostatnost, cílevědomost, spolehlivost, časová flexibilita. Rozmanitá práce ve stabilním zázemí společnosti, zajímavé finanční ohodnocení, možnost dalšího kariérního růstu a osobního rozvoje, firemní benefity (oběd v hodnotě 112,-Kč/den, k dispozici nápojový automat), profesionální a přátelské pracovní zázemí, nástup ihned, případně dohodou. Kontakt telefonicky či e-mailem.. Pracoviště: Niveko s.r.o. - ub, Nivnická, č.p. 2716, 688 01 Uherský Brod 1. Informace: Tamara Šmídová, +420 730 898 602. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 16 500 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků SKLADNÍK/CE. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: ZK. Vychystávání a zaskladňování zboží (ovoce/zelenina, suché potraviny, mléčné výrobky). Třísměnný provoz Po-Pá, noční směna Ne-Čt. V případě osobní schůzky telefonická domluva předem NUTNÁ! Telefonický kontakt v pracovní dny v čase od 9:00 - 11:00 hod.. Pracoviště: H r u š k a , spol. s r.o. - prac., Nivnická, č.p. 1763, 688 01 Uherský Brod 1. Informace: Götz, +420 724 725 141. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 15 000 Kč Mechanici a opraváři osobních automobilů automechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: práce v mladém kolektivu, vzdělávání v oboru, školení nejnovějších technologií, progresívní platové ohodnocení, moderní a čisté prostředí, samostatnost, schopnost rozhodovat, zodpovědnost za svou práci, cílevědomost, ŘP "B" ("C,E" výhodou), osobní kontakt možný po telef. domluvě. Pracoviště: Uh car, s.r.o. - pracoviště, Pivovarská, č.p. 508, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Hana Daňková, +420 770 190 700. Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 25 000 Kč Technici kontroly kvality, laboranti v ostatních průmyslových oborech Technik kvality - metrolog. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SŠ technické vzdělání, znalost AJ na komun. úrovni, znalost čtení výkres. dokumentace, zkušenosti s 3D měřícími přístroji výhodou, praxe v oboru vítána (není podmínkou), zodpovědnost, spolehlivost, proaktivní přístup a uživ. znalost práce na PC (Excel), motiv. prémie, příspěvek na záv. stravování, možnost levného mob. paušálu, polol. a roční odměny, příspěvek při živ. jubileu.. Pracoviště: Kovoplast, výrobní družstvo, Závodní, č.p. 1057, 687 25 Hluk. Informace: Málková, +420 572 520 527,572 520 512.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ceny města Uherského Hradiště za rok 2017 si přebrali ve Slováckém divadle historička Blanka Rašticová a muzikant Jan Maděrič.
AKTUALIZOVÁNO
11

Blanka Rašticová a Jan Maděrič převzali ceny Hradiště v divadle

Ilustrační foto

Emotivní peklo na fotbale v Nedachlebicích: inzultace, divadlo, výhrůžky

AKTUALIZOVÁNO

Kordula i Levý skončili. Slovácko proti Teplicím povede Vlachovský

Rozhodli se už v pondělí, ale kvůli trenéru Michalu Kordulovi, který byl na služební cestě v Africe, informaci zveřejnili až včera odpoledne. Vedení Slovácka se po několika jednáních a interních rozborech přece jenom odhodlalo ke změnám na sportovním úseku.

Starostům obcí došla s medvědem trpělivost

Potulný medvěd hnědý začíná lidem na Valašsku vadit čím dál víc. Trpělivost už došla starostům dědin, ve kterých se huňáč-turista objevil. Hromadně píší na krajský úřad žádosti o povolení k odchytu zvířete. Co bude pak, se ale neví, zlínská zoo medvěda nechce.

Velezrada se trestá – premiéra scénického čtení v Buchlovanově knihovně

Jedna z nejčtenějších současných českých autorek knih pro děti a mládež, Veronika Válková, potvrdila účast na oficiální premiéře scénického čtení její knihy s názvem Vznik ČSR 1918 – Velezrada se trestá.

Krev daruji zdarma ze solidarity s lidmi, kteří ji potřebují, říká Karel Smetka

Pětapadesátiletý Karel Smetka, výpravčí nádraží v Uherském Hradišti patří k velké armádě bezpříspěvkových dárců krve, životodárné tekutiny, která možná proudí v žilách i některého čtenáře Slováckého deníku.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT