VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé chtějí, ať mávnu kouzelným proutkem

Zlín - Umí se dívat do minulosti i budoucnosti. Slouží jí k tomu astrologická znamení, která umějí podle ní odhalit nejen potenciál a dispozice člověka, ale i věci budoucí.

2.1.2008 4
SDÍLEJ:

Irena HolancováFoto: DENÍK/Anna Novotná

„Horoskop je univerzální nástroj. Dá se využít nejen v poradenství pro jednotlivce, ale i ke zmapování a předvídání věcí politických, burzovních a dokonce i meteorologických, které průměrný laik ani netuší,“ prozradila zlínská astroložka Irena Holancová. Možné je podle ní i načasování vhodného okamžiku pro vznik požadované události jako početí dítěte, stavba domu nebo založení firmy.

Astrolog si mě sám vybral

O tom, že se zlínská laborantka stane astroložkou, bylo asi napsáno ve hvězdách. Jistě ale o tom rozhodl až kupon z časopisu, který ve svých osmnácti letech odeslala do Prahy. „Kupovala jsem si deník, kde bývaly jednoduché horoskopy pro každé znamení. Byl tam kupon s otázkou, kde bylo hlavní výhrou setkání s astrologem,“ uvedla Holancová. Předpovědi v časopisech si sice čítávala, ale nepřikládala jim nikdy velkou váhu. „Bývají to univerzální věci, kde si každý najde pro sebe něco,“ podotkla.

Překvapilo ji však, když dostala odpověď s pozvánkou do Prahy. „Astrolog mi tehdy řekl, že jsem nevyhrála, ale že si mě z korespondenčních lístků sám vybral. Chtěl mě prý vidět, že mám nadání. Nabídl mi, že mě bude učit,“ vzpomínala sympatická blondýnka. „Ty budeš dělat zlínskou čarodějnici,“ předpověděl jí.

Osmnáctiletá dívka se prý tehdy urazila a nechtěla o tom ani slyšet. Navíc se jí nezamlouvala představa volných chvil strávených s kalkulačkou ani trápení se vzorečky plnými goniometrických funkcí. Přesto si od astrologa vzala knihu, kterou napsal. „Pak jsem dostala pod stromeček další. Nakonec mě to chytlo a začala jsem náročné výpočty dělat,“ připomněla si Holancová. Jeden výpočet trval asi čtyři hodiny, další dvě hodiny zakreslovala planety. Dnes už jsou na to softwary, počítače však neumí zakreslené obrazce rozklíčovat a navíc citlivě a s potřebnou dávkou empatie interpretovat. „Předpověď z nich musí přečíst astrolog,“ dodává.

Svůj horoskop znám nazpaměť

Sestavování osobního horoskopu samozřejmě zkoušela napřed sama na sobě. „A znám ho úplně nazpaměť,“ usmála se.

Znalost jak vlastního, tak i cizích horoskopů považuje za dobrý nástroj sebepoznání. „Může tak každému pomoci vyznat se lépe v sobě samém a ulehčit pochopení jednání druhých. Přispívá ke zkvalitnění vztahů nejen partnerských, ale především sociálních,“ sdělila astroložka své zkušenosti. Odpovrchnil jí prý i náhled na lidi. „Horoskop neboli moderním názvem nativita nám může pomoci zlepšit vztahy vůbec,“ dodala s tím, že ideální by bylo, kdyby v každé rodině byl aspoň jeden astrolog. „Dokázal by říct, proč ten se chová tak a druhý zase jinak. Mohl by třeba výrazně pomoci maminkám při výchově potomků, lépe pochopit jejich přirozené potřeby a rozeznat jejich potenciál. A také mnohé vyjasnit v partnerských sporech,“ poukázala astroložka.

Předpověď se dá sestavit i pro psy

„Řekněte mi datum, přesnou hodinu a místo narození,“ chce vždy vědět, když se domlouvá s klientem na předpovědi. Preferuje osobní setkání s člověkem, kterému má věštit. „Naladím se na něj a mohu tak více vyčíst,“ řekla.

Lidé se jí ptají na budoucnost, na vhodné okamžiky pro jakoukoliv událost, ale i na své zvířecí miláčky. „Většinou je zajímá zdraví jejich psíků,“ pousmála se.

Zabývá se i politickou či burzovní astrologií. „Chodí sem regionální politikové. Jména sice neprozradím, ale předpovědi jim vycházejí. Osobě, která mě teď napadla, se vše vyplnilo,“ podotkla. Zato s úsměvem přiznává, že nedokázala ani při nejlepší vůli poradit paní, která si volala o výherní čísla do loterie. „Podle hlasu jsem myslela, že jí jde o život nebo o zdraví. Bylo to v době, kdy byl ve sportce vysoký jackpot,“ zmiňuje Holancová. „Vy víte čísla do sportky, vy je víte,“ dožadovala se prý paní zaručeného tipu. „Milá paní, kdybych je věděla, tak je určitě neřeknu,“ odpověděla jí tehdy astroložka.

Podle ní se dá z horoskopu vyčíst, zda někdo vyhraje. Jaká čísla ale padnou, předpovědět nelze. „Musí být splněných asi deset bodů, aby bylo dané, že člověk v průběhu života něco vyhraje. Pak je otázka, jaká výhra to bude,“ poznamenala. Navíc podle ní často období po takové události nemívá harmonickou konstelaci. „Zpřehází to člověku život,“ konstatovala astroložka.

Vztahy jsou na prvním místě

Na prvním místě při otázkách na astroložku vedou vztahy. „Následuje práce, zdraví a pak jednotlivosti jako třeba koupě auta nebo ledničky. I takovéto věci jsou v horoskopu vidět,“ pousmála se. Dá se prý i poznat, zda bude den uspěchaný nebo ne.

„Dost často řeším, proč se k sobě ve vztahu chovají lidé špatně. Astrologie dokáže pomoci. Mám za praxi tři zachráněná manželství, což považuji za úspěch,“ vyzdvihla Holancová.

Rozvod jako takový prý v předpovědi budoucnosti vidět nebývá. „Tam je jen odseknutí od sebe. Rozvod je daný zákonitostmi společnosti. V horoskopu je však vidět, že si lidé nerozumí a také to, proč si nerozumí,“ upozornila.

Setkává se často i s tím, že se rodiče chodí radit o svých dětech. „Dětské horoskopy dělám nejraději,“ přiznala astroložka.

Jednou pomohla najít do čtyřiadvaceti hodin nešťastnému otci dceru. „Nepřišla domů s vysvědčením ze střední školy. Ne, že bych vyvěštila, kde je, ale zjistili jsme podle horoskopu, že o ní ví její mladší sestra,“ zmínila Holancová s tím, že se dcera chystala odjet do zahraničí.

Mám pocit, že svět je velká iluze

Lidem vykládá budoucnost i minulost od roku 1996. „Výklad minulosti slouží také pro kontrolu člověka, aby zjistil, že mi může věřit,“ podotkla.
Člověk podle ní sbírá ve svém životě zkušenosti, ze kterých se poučí a které mají následky ovlivňující i budoucnost. Astrolog umí do tohoto procesu nahlédnout. „Horoskop mi přijde skutečnější než realita kolem nás. Dá se brát jako univerzální prostředek. Ukáže vám, kdo jste a kde máte potenciál. Pak záleží na vás, zda jej využijete nebo ne,“ apeluje.

Příchozí se jí samozřejmě ptají na úspěšnost předpovědí. Někdy vyjde třeba jen padesát procent, jiným radí neomylně spoustu let. „Dříve jsem měla pocit, že musím astrologii obhajovat. Dnes vidím, že to tak prostě je, že funguje. Esoterik některé věci vidí, protože jsou důležité, a jiné zase ne,“ poznamenala Holancová k tomu, že někdy i lidé navštěvující astrologa mohou být překvapení nečekanou událostí.

Mnoha lidem by se prý také líbilo, kdyby měla kouzelný proutek, kterým by zamávala, a všechny události dopadly dobře. „Stane se, že ve výkladu něco řeknu a klient mi oponuje, že to tak nechce. Vím, že to nechce, ale jsem jen tlumočník a překladatel toho, co se pravděpodobně přihodí,“ upozorňuje.

Cesta zpátky nevede

Jak se člověku dostane astrologie do života, už prý není cesta zpět. Alespoň si bez ní nedokáže představit život zlínská astroložka. „Obor sice vychází z hvězd, ale v dnešní době je horoskop spíše symbolický jazyk. Každá planeta má mnoho významů. Je to otázka kombinačního myšlení,“ vysvětluje Irena Holancová.

Občas prý při výkladu zmate klienta tím, že se dívá nejen do obrazovky počítače, ale i na bílou stěnu kanceláře. „Urovnávám si tím myšlenky,“ podotkla.
Příchozí se také dokážou zarazit hned ve dveřích kanceláře, když vidí ženu, která nevypadá jako vědma či čarodějnice. „Mám image člověka z kanceláře. Nejsem starší shrbená paní s kocourem na hrbu,“ usmála se.

Esoteriku vnímá jako prostředek sebepoznání moderního člověka. Může pomoci zorientovat se ve světě a najít v něm své místo. „Pomůže udělat si nadhled nad sebou i nad ostatními,“ uzavřela.

2.1.2008 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 90 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Bezpečnostní pracovník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Možnost Dohody o provedení práce nebo zkráceného úvazku, ochrana a ostraha majetku klienta, pochůzková činnost, kontrola bezpečnosti v rámci objektu, spolupráce při zadržení osob páchajících trestnou činnost, jednoduchá administrativa, komunikace s policií, výpis z TR, kompletní uniforma a příspěvek na obuv, možnost prof. i plat. růstu, zajistíme zkoušky prof. kvalifikace, možnost zajištění ubytovny, kontakt telefon nebo e-mail.. Pracoviště: Mark2 corporation czech a.s. - kaufland, Města Mayen, č.p. 1496, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Petra Vyoralová, +420 800 111 112.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč

Uklízeči a pomocníci ve zdravotnických a sociálních zařízeních POMOCNÝ PRACOVNÍK/CE V SOC. SLUŽBÁCH. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Činnost v rámci VPP, pomocné a úklidové práce v rámci stravovacího provozu, zručnost, ochota a spolehlivost. Kontakt telefonicky či e-mailem.. Pracoviště: Oblastní charita uherský brod [2], Mariánské nám., č.p. 13, 688 01 Uherský Brod 1. Informace: Lenka Končitíková, +420 572 632 839,735 713 786.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 18 480 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče pracovnice/pracovník v sociálních službách. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18480 kč, mzda max. 19480 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: prac. poměr na 1 rok s možností doby neurčité, kurz pracovníka v sociálních službách výhodou, životopis do 30.9.2018. Pracoviště: Sociální služby uh. hradiště - domov pro seniory buchlovice, U domova, č.p. 470, 687 08 Buchlovice. Informace: Ludmila Hájková, +420 572 435 523.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Fakturant 17 000 Kč

Fakturanti SKLADOVÁ ÚČETNÍ, FAKTURACE. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 1-3 roky praxe v obdobné pozici, znalost práce na PC, základy účetnictví, třísměnný provoz. Kontroluje veškeré doklady týkající se příjmu zboží na sklad po stránce formální i početní, likviduje je, účtuje a zpracovává podklady pro jejich včasnou úhradu. Kontroluje veškeré doklady týkající se dodaného zboží zákazníkům zejméne potvrzené dodací listy, množství a cenu dodaného zboží, pořizuje data do skladové evidence, zpracovává podklady pro včasnou fakturaci. Zpracovává jednotlivé rozvozové listy řidičů, řeší případné nesrovnalosti v zakládkových listech a dodacích listech. Navrhuje potřebná opatření k odstranění nedostatků. Ověřuje zůstatky obalového konta. Hlásí, prošetřuje a vypořádává případné nesrovnalosti. Kontroluje veškeré doklady týkající se pohledávek po stránce formální i početní. Kontroluje, případně organizuje kontrolu vydaných faktur po stránce daňové správnosti, zajišťuje a eviduje zdanitelné obraty a zařizuje odstranění případných nesrovnalostí. Přípravuje, ve spolupráci s odbornými útvary, ekonom. rozbory hospodaření společnosti a předkládá je svému nadřízenému ke schválení. Kontakt e-mailem.. Pracoviště: Tekoo spol. s r.o., U Korečnice, č.p. 2340, 688 01 Uherský Brod 1. Informace: Kamila Jankůjová, +420 724 772 030.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na svatojakubské hody ve Vlčnově opět rozezněly areál Vlčnovských búd zpěvné hlasy folklorních sborů.
13

Vlčnov oslavoval hody zpěvem u památkových búd

Ilustrační foto

Řidiči bourali kvůli nepozornosti, mikrospánku i zvěři

Krajská polici pátrá po pohřešovaném muži z Prostějova

Již od 15. července se své rodině a známým nehlásí šestadvacetiletý Lukáš Leinweber z Prostějova.

Oprava staroměstské školy vyžene stovky dětí do azylů

Půdní vestavba se čtyřmi odbornými učebnami, modernizace devíti dalších učeben včetně kabinetů a přípraven, bezbariérová úprava sociálek či internetové pokrytí všech místností.

Karolína Nevřivá: Na skautingu je nejlepší překonávání sama sebe

Na první schůzku si Karolína vzpomíná velmi barvitě. „Vím, že jsem se tehdy hrozně moc styděla. Měla jsem za to, že budu jen sedět na lavičce a dívat se na ostatní. Nebylo tomu tak. Hned se se mnou všichni seznámili a zapojili mne do programu. Celou dobu jsme si hráli venku a vedoucí jsme oslovovali přezdívkami,“ vzpomíná Karolína Nevřivá na svůj první zážitek spojený se skauty.

Sbírají školní pomůcky pro sociálně slabé rodiny

Až do září mají rodiče možnost přispět do sbírka školních potřeb pro malé školáčky. Ne všechny rodiny si totiž mohou dovolit pořídit dětem nové aktovky, penály a další potřeby.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT