Zahrádkáři a pěstitelé se na ní prezentovali sto padesáti nádherně vybarvenými plody jablek a hrušek. Kromě nich tu byly k vidění nejrůznější druhy zeleniny, včelí produkty, květy jiřin, ale také plody skočce či v Babicích vypěstované kiwi. „Jeho plody nedosahují zdaleka té hmotnosti, jako ty, které se k nám dovážejí z Itálie, ale tatínek, František Němec, je už několik let pěstuje a všem v rodině chutnají," svěřila se dcera pěstitele Marie Šuranská.

Na výstavu zahrádkářských výpěstků dorazila s částí členů folklorně-recesistického sdružení Baňa (Babičtí nadšenci – pozn. autora). A to nejen v krojích, ale i s harmonikářem, který je při lidových písničkách hrou na hudební nástroj doprovázel.

V expozici byla celá řada unikátních výpěstků, které babičtí zahrádkáři a pěstitelé dokázali díky svému zájmu a fandovství vyšlechtit. „Poté co vystavené exponáty zhlédnou žáci ze základní a mateřské školy, obdarujeme krásně vybarvenými jablky a hruškami naše školáky," svěřil se Stanislav Körber, jeden z pořadatelů tradiční podzimní akce konané v zahrádkářském domě Krájanka. Ten byl postaven svépomocně za podpory někdejšího místního národního výboru v roce 1980.

„Součástí Krájanky je sušárna ovoce, povidlárna, moštárna a pěstitelská pálenice. Škoda jen, že letos bylo v našem regionu málo švestek, takže páleničářská sezóna bude krátká," posteskl si Körber.