„Nájemníci se zařazují do společnosti toho nejúspěšnějšího, co máme na repertoáru. Jen tři inscenace, tedy Rychlé šípy, muzikál Donaha! a 1+2=6 mají více repríz. Nájemníci překonali šedesátku, což je na poměry regionálních divadel úctyhodné číslo. A vzhledem k zájmu diváků je jasné, že Erik Swan a jeho domácnost ještě neřekl poslední slovo," usmívá se herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Režisérem Nájemníků je Zdeněk Dušek, do hlavních rolí obsadil Jiřího Hejcmana a Zdeňka Trčálka, oba si za ztvárnění svých rolí odnesli ceny Největší z pierotů respektive cenu popularity Slovácký Oskar. Inscenace samotná se stala nejoblíbenější roku 2013.

Režisér Nájemníků Zdeněk Dušek o sitcomu

„Sitcom je žánr původně rozhlasový, následně televizní, protože sitcom v televizi neznamená to samé jako situační komedie v divadle. Přesnější převod toho termínu do divadelního prostředí by byl spíš konverzační komedie. To znamená důraz na argumentaci, všechno je to postavené na slově, akce je druhořadá. V Nájemnících nemůžeme hrát televizní sitcom, protože v něm se hraje hlavně očima. Herectví je umírněnější, sílu mu dodává detail kamery. My musíme přidat na mimice, trochu víc hrát… Ale můžeme sitcomově argumentovat. Tak, aby to bylo autentické přesně. Jednoduše dosahovat myšlenkového paradoxu, aby humor nevznikal primárně tím, že třeba někdo legračně zakopne, ale jako sekundární produkt té argumentace. Postavy jsou vlastně vážné, inteligentní. Řeší vážné problémy, nezřídka inteligentně. Ale divákovi, který bude vědět víc než ony, by to mělo fungovat především v komediální rovině." (kaj)