„Každoročně nabízíme podzimní a jarní kurzy. Na podzimní sezonu máme přihlášených 320 zájemců. V jedné skupině je asi osmdesát účastníků. V přesile jsou tradičně dívky,“ prozradil David Andrýsek z uherskohradišťské taneční školy Tomáše Horváta. Podle něj se však děvčata nemusí bát, že by zůstala sedět. Skupiny jsou nakombinovány z různých škol tak, aby poměr chlapců a dívek byl téměř rovnoměrný. Mužské pohlaví je však stále vítáno jak do jarních, tak ještě do podzimních kurzů.

Taneční kurzy nabízejí klasické, ale i latinsko-americké nebo moderní tance, které jsou podle lektorů jakýmsi oživením. „Zpestřujeme kurzy také pyžamovým a obráceným večerem, které mívají docela odlehčenou a příjemnou atmosféru. A jako každé správné taneční jsou zakončeny prodlouženou a slavnostní závěrečnou akcí,“ doplnil Andrýsek.

Zájemce o tanec v Uherském Brodě čeká první hodina na začátku října. Podle tamního tanečního mistra Aleše Mědílka je o taneční kurzy v Uherském Brodě každoročně malinko nižší zájem. „Neřekl bych, že je rozhodující, jestli jsou to studenti gymnázia nebo učni. Spíše je to v lidech. I u nás se hlásí více děvčat,“ poznamenal Mědílek. Ten také tvrdí, že cena kurzů se liší region od regionu. V Brodě se suma pohybuje okolo šesti set padesáti korun, stejně jako v Uherském Hradišti. Kromě standardních kroků se tam studenti mohou naučit také kroky moderních rytmů, jako je salsa, mambo, lambada nebo flamenco.

Taneční školy nenabízí jen výuku studentů. Taneční kreace mohou oprášit také jejich rodiče nebo prarodiče. „Pořádali jsme kurz pro rodiče, ale díky malé informovanosti jsme jej letos neotevřeli. Zato do tanečních pro pokročilé se ze začátečníků přihlásí vždycky asi čtvrtina,“ sdělil Andrýsek. Někteří dospělí by si také rádi zatancovali. „Dcera chodila do tanečních před dvěma lety. Neměla jsem tušení, že si mohou pravidelně přijít zatancovat i dospělí. Příští rok se s manželem určitě přihlásíme,“ vyjádřila se Marie Soukupová z Uherského Ostrohu.