Klisna má výbornou závodní formu.Dostihová šampionka Fantazia Mia ze stáje U Krále Matyáše na Slovensku suverénně porazila starší zkušenější klisny. Ujala se tak první příčky
v listed (2. nejtěžší kategorie dostihů pozn. autora) závodě Cena Pet's Music. Původem francouzská dostihová klisna uherskohradišťské majitelky Ireny Uhlířové ukázala, že patří ke špičce nejen v Česku, ale i v Rakousku a na Slovensku. „I když Mia, kterou trénuje Radim Bodlák na slušovické dráze, nebyla vůbec tipovaná jako favoritka, nakonec vyhrála tak, že si toho málem nikdo nevšiml. Soupeřky oběhla venkem, nikoliv při bariéře, a najednou byla v cíli první," popisuje dramatické zážitky majitelka koně Uhlířová. Klisna se tímto výkonem vyšplhala až na 9. příčku v celkovém hodnocení a v dostihovém světě se tak dostala mezi elitu. Dosavadní výkony svědčí o jejím potenciálu.

„Hned první závod byl skvělý, Mia běžela v Praze v Chuchli ve 3. kategorii. Vyběhla dobře, ale v průběhu závodu do ní někdo narazil, takže spadla z druhé pozice na předposlední jedenácté místo. V cílové rovince se však zběsilým tempem probojovala zpět na stříbrnou příčku. Fantazia Mia je profík, má srdce bojovnice," vypráví pyšně její majitelka. Dnes už velká milovnice koní Irena Uhlířová nebyla těmto majestátným zvířatům vždy tak blízko. „Koně se mi líbili, ale bále jsem se jich. Nechtěla jsem ke koni přijít ani na tři metry," směje se majitelka osmi koní. „Pak mě na jednoho posadili a já jsem tomu kouzlu úplně propadla," uzavírá Uhlířová.

Autor: Aneta Juříková