Na ostrožském ledě se proháněla spousta legend pražské Sparty, proti kterým nastoupili bývalí hráči domácího klubu. Exhibiční zápas ovšem nejenom bavil, ale také pomáhal. Výtěžek ze vstupného společně s darem jedné stavební firmy ve výši 40 tisíc korun totiž prostřednictvím občanského sdružení Korunka Luhačovice putoval na pomoc rodinám s postiženými dětmi.

Dostat hokejové hvězdy Sparty do Ostrohu, to napadlo bývalého hráče klubu Tomáše Hůska. „Jsme dlouholetí kamarádi s Pavlem Richterem, jezdíme spolu na hory. Jednou přišla řeč na rok 1977, kdy Sparta i s Pavlem v Ostrohu hrála, a řekli jsme si, proč něco podobného nezopakovat," prozradil Tomáš Hůsek, jak se zrodila myšlenka a uspořádání exhibičního zápasu.

Slavný útočník se nápadu chytil, oslovil své kamarády ze sparťanské staré gardy, a tak fanoušci v Uherském Ostrohu dostali nečekaný (před)vánoční dárek. Ihned po úvodním buly, které vhodil ambasador Korunky, komik Josef Alois Náhlovský, se diváci mohli přesvědčit, že borci jako Hrdina, Žemlička, Martinec, Hajdušek, Ujčík a další nic ze svého umění nezapomněli. Domácí jim ale nechtěli dát nic zadarmo, a tak se těsná výhra Sparty zrodila až po šestnáctigólové přestřelce.

„I když času moc není, na podobné akce jezdím velice rád.

S klukama udržujeme dobrou partu, a když je to ještě pro dobrou věc, tak není co řešit," nechal se s odkazem na dobročinnost slyšet Jiří Hrdina, který svůj smysl pro podporu oněch dobrých věcí dokazoval i pořádným knírem. Ten si nechal narůst kvůli akci movember, která upozorňuje na nebezpečí rakoviny prostaty.

Hlavního organizátora akce jen trošku mrzelo, že si na atraktivní zápas nenašlo cestu více příznivců. „I s dětmi mohly být v ochozech tak čtyři stovky fanoušků, doufali jsme ve vyšší počet," přiznal Tomáš Hůsek, jehož zklamání se ale rozplynulo při společném večerním posezení v jednom z bzeneckých sklípků. „Ještě víc jsme tam utužili dobré vztahy, sparťanům se u nás rozhodně líbilo," pousmál se Tomáš Hůsek.

Autor: Michal Sladký, František Tureček