Program ve formátu *.pdf si můžete prohlédnout ZDE

„Já se nejvíc těším na hodový oběd, paní Lekešová vždycky uvaří něco dobrého. Aspoň zavzpomínám na dětská léta," pousmál se Martin Šedý s tím, že jeho partnerka aspoň nebude muset vařit, takže budou spokojení oba dva. Taháků ale mají hody více, i když se nejedná o tradiční hody s právem. Jejich neodmyslitelnou součástí je Slovácký festival dechových hudeb, v neděli v parku u tvrze se uskuteční už jednačtyřicátý ročník. Pozvání přijala dechová hudba Zdounečanka, Březovjané, Bojnická kapela ze Slovenska nebo Gloria Zdeňka Gurského. Představí se i domácí Kosenka nebo Šarovec. Pořadem provede František Uher.

Návštěvníci se mohou těšit také hned na dvě divadelní představení. Dnes od 19 hodin předvede divadelní spolek Bumbác hru Výtečníci v režii Hany Jackivové. Ta rovněž vedla divadelní kroužek při tamní základní škole a s žáky se bude na hodech prezentovat pohádkou Sněhurka a sedm trpaslíků.

Ryze folklorní svátek letos nabídne něco i pro sportovce. V sobotu totiž oslaví hlucký fotbal osmdesát let od založení oddílu. Na programu je výstava fotografií a turnaj „starých pánů" z Hluku, Nemšové a Plané nad Lužnicí. Fotbaloví fandové se ale mohou těšit také na souboj hluckého áčka s Žalkovicemi či utkání přípravek Hluku a Blatnice.

Související článek

Ochutnejte v Hluku na hodech tradiční kuchyni