Často tu točil a teď to spíše vypadá, že se tu točí kolem někoho. O tom všem jsme si krátce popovídali. A pokud by vám to nestačilo, můžete ho potkat už brzy v Uherském Hradišti. Stačí přijít v sobotu 19. května na tamní atletický stadion, kde si od 15 hodin Jirka zahraje malou kopanou na ALTECH CUPu TURNAJI HVĚZD.

Účastníte se podobných turnajů často?

Ano, kdykoli můžu, dělám nějaký sport. Bohužel toho času moc není. A přes Olymp Praha nebo Real Top Praha už jsem podobných akcí absolvoval několik.

Jaký je obecně váš vztah ke sportu? A jaký pak konkrétně k fotbalu?

Pocházím z fotbalové rodiny, ale závodně jsem hrál hokej, ve fotbale mám tudíž mezery. Raději ale hraju fotbal na menším hřišti, na tom velkém je to někdy nuda.

Jste tím typem hráče, který si rád užívá hru a zábavu, anebo prostě rád vítězíte?

Mám rád vyrovnané zápasy. Když je to napínavé až do konce, tehdy mi ani tolik nevadí, když prohrajeme.

Uherské Hradiště je srdcem Slovácka co se vám vybaví, když se řekne jižní Morava?

Evička, slivovice… slovník? (Směje se)

Znáte náš kraj? Máte tu nějaká oblíbená místa?

Točil jsem tu dlouho Znamení koně. Byli jsme hlavně ve Zlíně. Vím, že v Hradišti říkají, že to město je vykořeněné a že nemá atmosféru, ale mně se líbí. Hradiště je ale zase úplně něco jiného. Nedá se to srovnávat.

Máte rád moravský folklor? Měl jste někdy na sobě třeba kroj nebo tančil u muziky?

Ne ne, mám rád jihočeský folklor a ten váš znám jen tak z obrázků. Ale jízda králů je prý super.

Ve snímku Probudím se včera jste si nedávno zahrál s Evou Josefíkovou ze slováckého Vlčnova… Jak na spolupráci s ní vzpomínáte?

Moc si toho nepamatuju. Byl jsem v pracovním oparu… Ale jo, vzpomínám na to v tom nejlepším. Dělá tomu vašemu kraji ta holka dobré jméno, jen co je pravda!

Jste v kontaktu? Přijde vám třeba na turnaj fandit?

Jo jo, furt mi volá a píše. Občas se probudím a vedle mě ona! A vsadím se, že i na ten turnaj přijde. Já už fakt nevím… (Směje se)(kot)