Okouzlilo ji zpracování komedie Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert, kterou divadelníci uvádějí od letošního dubna v režii Igora Stránského.

„Paní Milada Vitáková byla posledních osm let před smrtí spisovatele Jana Drdy jeho přítelkyní, a když jednou v televizi zahlédla ukázku z našich Dalskabátů, rozhodla se nám napsat. Udělalo nám to velkou radost,“ přibližuje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Divadelníci hned zareagovali a do Prahy někdejší spisovatelově přítelkyni obratem poslali fotografie, záznam inscenace, program a další materiály. Potěšilo ji to. „Myslím, že se vám inscenace pod vedením pana Igora Stránského moc povedla,“ vzkázala vzápětí divadelníkům. „Naposledy jsem tuto hru viděla v divadle Na Fidlovačce s režií Tomáše Töpfera. Zdá se mi, že ta vaše je barevnější, víc se mi líbily i kostýmy. Písničky jsou pěkné, dobře se poslouchají. A ty dvě mladé čertice celou inscenaci oživily. Všem hercům i panu režisérovi tímto z celého srdce děkuji.“

Hudební komedie Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert o tom, že na lásku a dobro je i peklo krátké, se stala brzy po premiéře velmi populární. Za pouhých devět měsíců dosáhla téměř třiceti repríz. Diváci obdivují především herecké výkony v čele s představiteli hlavních rolí Irenou Vackovou v postavě Marijány Plajznerové a Martina Vrtáčka coby čerta Trepifajksla. Úspěch pohádkové hry inspiroval divadelníky natolik, že ji zařadili i na vánoční program. Na Štěpána, tedy 26. prosince, ji budou hrát pro celé rodiny od 16 hodin.

Josef Kajetán