Teď chce třiadvacetiletý gólman doma srazit pražskou Duklu.

Vzpomněl jste si při sobotní remíze 2:2 v Budějovicích na podobné utkání z roku 2012?

Samozřejmě jsem si na to vzpomněl. Je hlavně škoda, že jsme nezvládli první poločas, ve kterém jsme nehráli to, co jsme si řekli v kabině. Po změně stran jsme naopak domácí zavřeli před jejich pokutovým územím a hráči Dynama hrozili jen z nebezpečných brejků. Bod je asi nakonec spravedlivý.

Šancí ve druhém poločase bylo hodně, chtělo to asi rychleji vyrovnat…

Šancí jsme si vypracovali opravdu hodně. Kdybychom vstřelili vyrovnávací branku dříve, tak bychom utkání dokázali i otočit. Aktivita byla na naší straně. Libor Došek tam měl dvě velké šance, ale nakonec proměnil až tu v poslední minutě. I když, zaplať pánbůh alespoň za to.

Nyní chytáte pravidelně ligu, jak si to užíváte?

Každý gólman chce chytat a já jsem rád, že jsem šanci ve Slovácku dostal a že mám důvěru trenéra. Chtěl bych i nadále pravidelně chytat a hlavně bych si přál, abychom se zase o něco posunuli.

Co říkáte na vývoj Synot ligy?

Liga je nesmírně vyrovnaná. Důkazem jsou toho výsledky, kdy každý může porazit každého a naopak. Myslím, že herně jsme se opět posunuli, akorát se musíme vyvarovat výpadků. Ty nás připravily o body se Slavií a i ze zápasů v Hradci Králové a Českých Budějovicích, kde jsme mohli vytěžit více.

Čeká vás Dukla, co byste k tomuto soupeři řekl?

Dukla má kvalitní tým. Ale zrovna u ní je vidět, jak je liga vyrovnaná. Dokázala vyhrát v Mladé Boleslavi a porazila doma Spartu, ale na druhé straně v posledním zápase prohrála před domácím publikem nečekaně s Bohemians.

S čím do zápasu s Duklou jdete?

Hrajeme doma, kde chceme vyhrávat. Ale uvidíme, s čím na nás Dukla vyrukuje. Rozhodně mají v týmu kvalitu a my je můžeme porazit pouze soustředěnou hrou. Snad se nám podaří nahradit vykartovaného Tomáše Radu, který bude v obraně určitě chybět, a naopak doufejme, že v útoku nám to bude padat.

Je vám 23 let, jakou máte představu o své další kariéře?

Teď chytám tady a soustředím se na své výkony. Samozřejmě bych chtěl se Slováckem nahlédnout třeba do pohárů. Že bych měl však nějakou vysněnou ligu nebo tým, to nemám. Je pravda, že se mi vždycky líbila anglická Premier League, teď se mi líbí i španělská liga, ale vesměs v Evropě je spousta kvalitních soutěží. Cizině bych se do budoucna nebránil, ale teď jsem ve Slovácku, kde chci něco dokázat.

Očima Svatopluka Habance: Musíme nahradit Tomáše Radu 

„Máme bohužel další komplikace v obraně. Po zranění Martina Kuncla se budeme muset obejít bez Tomáše Rady, který dostal čtvrtou žlutou kartu a v zápase s Duklou nám bude chybět. Tomáš je vůdčí typ rozehrávače a my si tak budeme muset poradit jiným způsobem. Dukla sice v posledních dvou zápasech prohrála, ale v Plzni se prezentovala sympatickým výkonem, pak následovala nešťastná domácí prohra s Bohemians, ale i v tomto zápase byla Dukla i lepším týmem. Rozhodně nás nečeká lehké utkání a to není žádná fráze."