V sobotu 24. srpna si tam totiž dali dostaveníčko štamgasti čtveřice místních hospůdek Muzeum, Na Mlýně, Tipsport bar a U Cmolů, kteří se utkali v kopané při 3. ročníku turnaje s názvem Hospoda Cup. A že šlo především o humor a zábavu, dokázali ještě před úvodním hvizdem loňští vítězové z nedalekého Muzea. Ti se od svého zhruba padesát metrů vzdáleného výčepu nechali přivézt i s putovním pohárem k čerstvě posečenému pažitu autobusem. Těsně poté, úderem desáté hodiny dopolední, už ale začala necelá padesátka hráčů na improvizovaném hřišti bavit zhruba stejný počet diváků ještě působivějšími recesistickými kousky. A „ligová" byla nejen úroveň hry, ale také cena klobásek, jimiž se posilovali sami fotbaloví aktéři i nadšeně povzbuzující obecenstvo. Vzhledem k nerovnému terénu nebyla nouze ani o divoké pády. Spousta střel po nich mířila logicky do korun okolostojících hustě obrostených durancií. Neopakovatelnou kulisu, která zdaleka předčí televizní seriál Okresní přebor, dokreslovaly osobní souboje a životní nasazení hráčů. „To, jak mňa Giza šlahl naráz přes obě píšťale, cítím sice eště dnes, ale aj tak to stálo za to," přiznal Michal Mikulička, který se netradičního turnaje zúčastnil už potřetí.

Po čtyřhodinové sérii vzájemných duelů bylo jasno. Už podruhé se radoval ze zisku turnajového poháru mančaft hospůdky U Cmolů. „Takový výsledek potěší každého z vítězné hospody. Důležité ale je, že se při každém ročníku této akce královsky baví nejen ti na hřišti, ale i diváci. Nakonec stejně slavili úplně všichni," s úsměvem naznačil provozovatel hospůdky U Cmolů Lukáš Kadlček.

V sobotu 24. srpna si na hřišti dali dostaveníčko štamgasti čtveřice místních hospůdek Muzeum, Na Mlýně, Tipsport bar a U Cmolů, kteří se utkali v kopané při 3. ročníku turnaje s názvem Hospoda Cup.

Po roce byl opět svědkem velké fotbalové show v Dolním Němčí jinak osiřelý travnatý plácek v sousedství tamní Boršické ulice a potoka Okluky. V sobotu 24. srpna si tam totiž dali dostaveníčko štamgasti čtveřice místních hospůdek Muzeum, Na Mlýně, Tipsport bar a U Cmolů, kteří se utkali v kopané při 3. ročníku turnaje s názvem Hospoda Cup. FOTO: Arnošt Mikulička