Sobotní Dobré ráno ve Vinohradské ulici v Mařaticích od 7.30 má na starost Folklorní studio Buchlovice a mužský pěvecký sbor z Míkovic. Folklorní soubory a cimbálové muziky budou pochopitelně „páteří" slavnostního průvodu, který vyjde v 9 hodin.

Folklorně pestré budou i prezentace jednotlivých mikroregionů, ty se předvedou na následujících místech: Uherské Hradiště Kolejní nádvoří, Ostrožsko Reduta, Za Moravú Smetanovy sady, Dolní Poolšaví pasáž hotelu Slunce a jezuitská zahrada, Východní Slovácko nádvoří střední uměleckoprůmyslové školy, Staroměstsko nádvoří Staré radnice, Bílé Karpaty Galerie Slováckého muzea, Uherský Brod Mariánské náměstí a Buchlov nádvoří františkánského kláštera.

Od půl jedné odpoledne se bude na Masarykově náměstí konat pořad Vítejte v Uherském Hradišti, kde vystoupí například soubory a muziky Cifra, Dolina, Handrlák, Kunovjan, Kopaničár, Olšava, Radošov, Včelaran, Vlčnovjan, sbor Klebetnice a jednotlivá seskupení Folklorního studia Buchlovice, Cimbálova muzika Stanislava Gabriela, Ohnica či Ženičky.

Od 16 hodin se na Masarykově náměstí představí mužské sbory z uherskohradišťského Dolňácka. U Slovácké búdy proběhne od 13 hodin pořad dětského folkloru Naši nejmenší, kde se představí Botík z Březolup, cimbálová muzika Mladý Včelaran, Žarůžek z Hluku, Děcka z Buchlovic, Holúbek z Uherského Brodu, Kameňáček z Ostrožské Lhoty s cimbálovou muzikou Višňa, Věneček, Handrláček s cimbálovou muzikou Lintava z Kunovic, Malá Nivnička a Hradišťánek.

V 16 hodin tam pak začne hlavní folklorní pořad slavností „Napime sa… aneb Do Hradišťa na vinobraní". V rámci něj se představí Míkovjan a Mladí Burčáci z Míkovic, Hradišťanské děvčice, ženský a mužský sbor z Kněžpole, Botík z Březolup, Olšava z Uherského Brodu, Ženičky a Klebetnice z Hluku, Folklorní studio a cimbálová muzika Rubáš z Buchlovic a Cimbálová muzika Jaroslava Čecha s taneční skupinou. Večer a v noci pak budou hrát cimbálovky na mnoha místech Uherského Hradiště i v mařatických sklepech.

V neděli na koštu vína v Redutě zahraje k dobré náladě cimbálová muzika Kunovjan. Hradišťan vystoupí od 10.30 ve františkánském kostele a na náměstí se po koncertu Čechomoru ve 12 hodin představí soubory z Míkovic Míkovjan, Míkovjanek, ženský a mužský sbor, cimbálové muziky Burčáci, Mladí Burčáci a Slačáci. Pořady na náměstí ukončí od čtvrt na pět odpoledne Štrajchkapela z Kněžpola.

Mikroregiony:

Uherské Hradiště - Kolejní nádvoří, Ostrožsko - Reduta, Za Moravú - Smetanovy sady, Dolní Poolšaví - pasáž hotelu Slunce a jezuitská zahrada, Východní Slovácko - nádvoří střední uměleckoprůmyslové školy, Staroměstsko - nádvoří Staré radnice, Bílé Karpaty - Galerie Slováckého muzea, Uherský Brod - Mariánské náměstí a Buchlov - nádvoří františkánského kláštera.

Autor: Miroslav Potyka