Uměleckým vedoucím se stal kontrabasista Jan Maděrič, primášem Jan Rajmic, jako zpěváci spolupracovali Ladislava Mikuláštíková, Karel Rajmic, Miroslav Blaha a Josef Pilát.

S muzikou ale zpívali i další renomovaní sólisté – Luboš Holý, Dušan Holý, Jarmila Šuláková, Vlasta Grycová, Eva Porubová a další. V roce 1979 byla při cimbálovce založena i taneční skupina, čímž CMJČ zvětšila pole své působnosti. Toto propojení přineslo řadu zdařilých tematických pásem s využitím sólových výkonů tanečníků i zpěváků – připomeňme alespoň dramatizaci balad pod názvem „Bojovnice“ v pořadu MFF Strážnice „Okolo Moravy chodníček krvavý“.

Titul laureát Strážnice získala muzika v roce 1990 za působivé zpracování lidových balad. Repertoár je zaměřen především na písňový materiál z Dolňácka, luhačovického Zálesí a Kopanic, často vychází ze sbírek (Černík, Bartoš, Sušil, Lísa, Polášek, Janáček, Váša). Čechovci se podíleli na řadě alb (Lísteček z javora, Vyšívané písničky, Moravské Vánoce, Zazpívej, slavíčku, Nejkrásnější lidové písně z Moravy, Veselé vánoční hody), sami vydali další (Muzicírování ve stodole, Karel Rajmic a CMJČ, Túžení-súžení nebo pro edici Fontána CD Original Czech Folk Music). Mají nespočet nahrávek v rozhlase a podíleli se na mnoha televizních pořadech (Moravské písně milostné, Červená, modrá fiala, Lilium koleda, Písně léta).

Pravidelně vystupují na významných festivalech a slavnostech (Strážnice, Východná, Dolňácké slavnosti, Vlčnov, Mníchova Lehota, Festival hudebních nástrojů lidových muzik, Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, mezinárodní festival v Plzni apod.). Zajímavá je úzká spolupráce s Klubem českých olympioniků – pravidelně hrávají na jejich plese v Praze, hráli na Memoriálu Emila Zátopka v Rožnově pod Radhoštěm, připravili s olympioniky v Uherském Hradišti besedu u cimbálu a především byli pozváni na olympijské hry v Aténách do Českého domu. Besedy u cimbálu připravují pravidelně, oblíbené jsou především ty velikonoční.

Již dvacet let jezdí pravidelně koncertovat do Švýcarska, díky senátorovi Josefu Vaculíkovi (členu taneční skupiny) hráli i v Evropském parlamentu v Bruselu a výčet navštívených zemí by byl značný. Poslední dvě nedávné reprezentační cesty do USA a Číny byly dostatečně medializiovány.
Cimbálová muzika Jaroslava Čecha bezesporu patří mezi výrazné představitele hudebního folklorního hnutí Dolňácka, a to jak kvalitou svého muzicírování, tak množstvím příznivců.

Přečtěte si také:

Pentla oslavila 20. výročí založení

Pentla oslavila dvacetiny pořadem Od jara do zimy

Pěvecké sbory z Míkovic

Folklorní soubor Kunovjan

Folklorní soubor Vlčnovjan

Folklorní soubor Dolina

Folklorní soubor Pentla

Ženský sbor Čečera

Cimbálová muzika Čardáš

Cimbálová muzika Harafica

Osvětimanská cimbálová muzika