Jubileum zpestřil také dárek v podobě zbrusu nového cédéčka pro všechny, kdo mají rádi písničky muzikantů kolem dvaačtyřicetiletého kapelníka Jaroslava Buráně. „Překvapil nás velký počet návštěvníků. Přišlo šest set lidí. To bylo víc, než pro kolik jsme původně chystali místa,“ přiznal Buráň.

Většina písniček na novém cédéčku jednoduše nazvaném „20 let“ je autorským počinem hradčovických muzikantů. Dechovka tak už má od soboty na svém kontě čtyři alba. A na rozdíl od jiných muzik nemá nouzi ani o mladou krev. „Hradčovjanka skutečně nemá nouzi o mladé muzikanty,“ znovu potvrdil Buráň s tím, že nezapomínají ani na bývalé kolegy.

Zasloužilým muzikantům Hradčovjanky v sobotu předali pamětní listy. „Předali jsme je našim sedmi kolegům. Velké poděkování patří také prvnímu kapelníkovi Hradčovjanky a člověku, který se o muziku hodně zasloužil – Miroslavu Kupcovi,“ vyjmenoval Buráň.

Atmosféru sobotnímu koncertu v Chrástce dodal svými osobitými moderátorskými vstupy také Karel Hegner z Českého rozhlasu Brno. A o dobrou muziku se mimo domácí Hradčovjanky postarali také Vlčnovjané, Komňané, Staroměstská kapela a Mužský pěvecký sbor z Hradčovic.