V pestré směsici sborů i jednotlivců z různých národpisných oblastí Slovácka (Horňácko, Kopanice, Kyjovsko, Podluží, Hanácké Slovácko, Uherskohradišťsko) měl silné zastoupení i náš region.

Dobře se v pořadu uvedly mužský sbor z Tupes a dívčí sborek z Míkovic. Ten, ale i další účinkující nejen z Míkovic, doprovázela cimbálová muzika Mladí Burčáci. Místní bez výhrad přijali také horňáckou koledu v podání míkovického dua Lubomír Šlosar a Jaroslav Polášek. V bretonštině přednesl vánoční blahopřání zase Miško Eveno, který spolu s Jiřím Jilíkem představoval současný slovácký bestseller Jdu Slováckem krásným.

K nejpěknějším číslům pořadu Došli sme k vám na koledu patřilo vystoupení Rapantovy hudecké muziky ze Starého Hrozenkova a velmi bezprostřední a laskavé vypravování a zpívání tetičky Anny Kyliánové z Ježova. Nejvzdálenějšími účastníky byli sourozenci Bohumila Michnová a Jiljí Herzán z Vrbice na Hanáckém Slovácku. Horňácko reprezentovali ženské sbory z Javorníku a Velké nad Veličkou, zpěváci Martin Čambal a Jan Kružica tvůrci i moderátoři Tonda Vrba a Martin Kuchyňka.

zpravodajové Deníku