Sobotní předtančení žáků prvního stupně školního plesu uvedlo hlavní bod programu polonézu žáků druhého stupně ZŠ, kteří poté zatančili valčík, sólo s rodiči a charleston. Nechyběly ani další dvě utajené taneční produkce. Jednou z nich bylo vystoupení s názvem Retro úči, v němž se v recesistickém stylu představila skupinka místních kantorek.

„Pečlivé a přitom oblíbené učitelky opět dokázaly, že jsou nejen ženami z masa a kostí, ale také že dokáží jít příkladem svým žákům a jsou pro každou legraci," poznamenal ke kreativnímu vystoupení kantorek před více než 250 účastníky ředitel školy Ludvík Zimčík. Jejich taneční figury na motivy písní Asi, asi, asi Hany Zagorové a Boty proti lásce Yvonny Přenosilové ocenili přihlížející bouřlivým potleskem. Druhým překvapením byl „Poslední tanec" deváťáků v rytmu skladeb z populárního filmu Pomáda.

„Na své si přišel každý návštěvník plesu. Na jednom parketu se tančilo v rytmu moderní hudby s DJ Petrem Škařupou, druhý parket zaplnili příznivci folkloru a cimbálové muziky FS Dúbravy z Březové," doplnil ředitel školy. Součástí plesu byla velmi bohatá tombola se 360 cenami.

„Školní ples byl i letos připravován jako společný projekt žáků, vyučujících i ostatních zaměstnanců školy, v čemž tkví jeho výjimečnost. Navíc šlo o poslední ples v prostorách naší školy, neboť ten další se už bude konat v nové Hale kultury a sportu, která se má otevírat letos na konci června," uzavřel Ludvík Zimčík.