„Každým rokem u nás přibývá dospělých členů kroužků. Nejžádanější je aerobic, pilates, což je protahovací cvičení. U dětí naopak jednoznačně vede hip hop, který jsme začali učit vloni,“ uvedla Ivana Zůbková z Domu dětí a mládeže Šikula Uherské Hradiště.

Tamní letošní novinkou je kroužek nazvaný poi, což je žonglování s míčky a otevřeným ohněm. Pro dospělé zase otevřou kurz jógy. V uherskobrodském domě dětí a mládeže letos chystají nový kroužek, a to latinskoamerické tance pro děti a dospělé.

V kurzu je hlavně tanec a cvičení

„Mezi dětmi je nejvyhledávanější výuka angličtiny, všeobecně je zájem o keramiku a badminton a dospělí preferují kurz STOP obezitě,“ prozradila Dagmar Řezníčková z brodského domu dětí a mládeže.

Folková kytara, keramika, tvořivé dílny nebo taichi, tyto kroužky vyhledává nejvíce dospělých návštěvníků Střediska volného času Klubko ve Starém Městě. Děti tam navštěvují kroužek keramiky, aerobiku a břišních tanců. „Zkoušíme každý rok novinky. Letos to budou základy stepu pro děti základních škol. Moderní kroužky jako aerobic nebo taichi jsou žádané, naopak o florbal nebo házenou zájem klesá, a tak jsme z více kroužků vytvořili jeden sportovní, kde se věnujeme všemu,“ řekla Jana Řezníčková z Klubka.

Jednou z těch, která také vyhledává kurzy domů dětí je i čtyřiadvacetiletá Kateřina Polášková z Uherského Hradiště. „Jako dítě jsem navštěvovala turistický a přírodovědecký kroužek. V loňském roce jsem chodila na cvičení pro těhotné, které mě velice bavilo a také mi pomáhalo. Až budu mít větší dítě, také ho do některého z širokého výběru kroužků přihlásím,“ svěřila se Polášková.