„Dětský koutek u nás nemáme a v blízké době jej ani realizovat nebudeme. Kouří se u nás a připadá mi nelogické, abychom do kuřácké restaurace lákali maminky s dětmi. Je ale pravda, že v poslední době velice vzrostl trend scházení se maminek s kočárky v restauracích u kávy. Přibylo také rodinných obědů s malými dětmi,“ vzpomněl svůj poznatek Komárek. Kvůli tomu také v restauracích poskytují matkám malých dětí speciální dětské stoličky. Ty tak mohou své ratolesti pohodlněji a bezpečněji nakrmit.

V Hradišti jsou koutky dva

Místem, kde dětský koutek funguje už více než pět let, je hradišťská restaurace NO6. „Lidé jsou podle mě spokojeni, že si jejich děti mají kde hrát. Máme tady kobereček, židličky, speciální stan na hraní a různé hračky. Maminky i tatínkové tento prostor denně využívají,“ prozradila provozní restaurace Blanka Otrubová. Některé děti podle ní ale zase běhají po restauraci a záleží už na maminkách, jak své ratolesti usměrní, aby nepobíhaly servírkám přímo pod nohama.

„Každopádně uznávám, že se stává trendem brát s sebou do kavárny i malé děti. V létě mohou matky chodit všude, kde mají zahrádky, ale když je chladněji nebo prší, moc možností není,“ dodala Otrubová.

Také některé matky, které s sebou denně vozí kočárek, nedostatek dětských koutků potvrzují. „Na klub chodívám s kamarádkami často. A dětský koutek je, pokud vím, ještě v pasáži hotelu Slunce. Ale to je asi tak všechno. Musím uznat, že se k nám matkám chovají vstřícně i v ostatních restauracích, kam chodím občas s kamarádkami,“ vyjádřila se třiatřicetiletá Hana Sklenářová z Uherského Hradiště. Zároveň také dodala, že když vozila v kočárku svého staršího syna před deseti lety, scházely se maminky v parku. „Nyní je jiná doba, ale mně to tak vyhovuje,“ doplnila.