Po Janu Horákovi, jenž angažmá hradišťského divadla z osobních důvodů opustil, se benjamínkem slováckého souboru stane teprve devatenáctiletý David Macháček.

Rodák z Pardubic vystudoval brněnskou konzervatoř, jejímiž absolventy jsou i další herci slovácké scény Jitka Josková, Tereza Novotná, Jiří Hejcman, David Vaculík a další. V posledním ročníku si jej na jevišti všiml ředitel divadla Igor Stránský, jenž spolu s dramaturgyní Ivou Šulajovou poctivě objížděl herecké školy a hledal talentované herce, kteří by zapadli do souboru Slováckého divadla. „Naši herci jsou pokorní, milují diváky a pro své divadlo by se většinou rozkrájeli. Moc bych si přál, aby byl takový i David," říká Igor Stránský pár dnů poté, co Davida Macháčka oficiálně přivítal v jeho prvním angažmá.

Publikum se hereckého, ale i tanečního umění nového umělce dočkají už v polovině září. Byl totiž obsazený do jedné z rolí v muzikálu Dobře placená procházka, který připravuje mistr muzikálu Radek Balaš. „David bere všechno velmi vážně. Před každou zkouškou si opakuje choreografie, zná snad všechny i ty, které tančí někdo jiný. Takoví kolegové jsou vždycky potřební," usmívá se asistentka choreografie a hercova nová kolegyně Jitka Josková. A jak se do angažmá těší sám herec? „Moc," směje se od ucha k uchu mladý herec. Jeho kroky budeme sledovat a v nejbližších dnech s ním přineseme obsáhlý rozhovor.

Autor: Josef Kajetán