Závodníci z Hradišťska, Brodska, Zlína, Valašského Meziříčí, ale i z Bruntálu či Bratislavy se tak v sobotu vydali na třiceti– a pětasedmdesátikilometrový okruh v Chřibech.

To, že část tratě vedla netradiční cestou, a to kanálem, napadlo jednoho z organizátorů Václava Juráka. „Kanál jsme vyčistili a cyklisté tak mohli jet bezpečnější cestou než po silnici,“ poznamenali organizátoři s tím, že kanál v budoucnu budou moct využít i další cyklisté a bikeři.

Závod odstartoval v sobotu v deset hodin ráno. „V předstihu se do maratonu přihlásilo okolo sto padesáti jezdců. Dalších jednou tolik se přihlásilo na místě,“ uvedl další organizátor Jozef Šik.

Mezi muži zvítězil na dlouhé trati Pavel Žák z Morkovic a na krátké pak Milan Bachman z Břeclavi. Mezi ženami byla na dlouhé trati nejrychlejší Soňa Sovadinová ze Žopy a na krátké trati dominovala Magda Krejčová z Brna. V neděli pořadatelé připravili první ročník závodu pro děti. Ty se utkaly nejen na kolech, ale také na koloběžkách a odrážedlech. Každé dítě také dostalo v cíli nějakou odměnu. „Cílem dětského závodu bylo, aby také ti nejmenší poznali zábavu ve formě jízdy na kole,“ dodal Šik. Pro závodníky i diváky byl připraven také doprovodný program ve formě spinningu, módní přehlídky a horkovzdušných balonů.

Související článek:

VIDEO: Účastníky cyklomaratonu ohrozili vandalové