„Začali jsme asi před rokem. Chtěli jsme v životě změnu, nebyli jsme s dosavadní pracovní stránkou spokojení," přiznává mladý podnikatel. Zpočátku se zaměřili na začátku na pěnové bonbony marshmallows a postupně přidali karamelky a lízátka. Uvědomili si prý, že se u nás nevyrábí cukrovinky, které by byly na pohled hezké a zároveň by se vyráběly z kvalitních surovin. „Hledali jsme díru na trhu. Inspirovali jsme se v západní Evropě a USA," prozrazuje Jiří Vávra. Marshmallows prý znal z dob svých studií z brigád ze Skotska a brzy zjistil, že je u nás nikdo nevyrábí.

Na začátku bylo hodně experimentování. Na internetu našel mladý pár různé recepty a zkoušel doma v kuchyni, kombinoval, až jim vyhovovala chuť a struktura. „Potom jsme ale narazili na českou legislativu. Zákony u nás totiž marshmallow v této podobě vůbec neznají," podotýká Jiří Vávra. Následovala dlouhá etapa sladění chutí a legislativními požadavky. Před Vánocemi se vše povedlo a od té doby jsou cukrovinky z manufaktury Four Duvet na trhu. Název v sobě nese jistou symboliku. „Čtyřka odkazuje na čtyři základní lidské chutě a duvet je v překladu peřina, kterou marshmallow připomíná," vysvětluje čtyřiatřicetiletý Tupesan.

Jak u marshmallows, tak u i karamelek a lízátek jsou vždy základní tradiční příchutě, které se cukrovinkáři snaží obohatit a doplnit něčím neobvyklým. „Pracuje také s molekulární kuchyní. Tak je dokázáno, že spolu fungují i kombinace, které se zdají na první pohled nespojitelné," osvětluje vytvoření lízátka v příchuti jahody a okurky Jiří Vávra.

Kromě chutí jsou u výrobků manufaktury důležité i suroviny. Na dochucení používají podnikatelé lyofilizované ovoce (sušené mrazem pozn. aut). Čokoládu mají takzvaně rovněž domácí, dováží ji z Troubelic, kde ji majitel vyrábí z kakaových bobů přivezených z Ekvádoru. Manufaktura se pyšní minimální prací s chemií. I proto mají jejich výrovky kratší dobu trvanlivosti.

Kvalitní suroviny a kompletně ruční práce zvyšují konečnou cenu výrobku, proto je ke koupení v různých farmářských krámcích a obchodech s delikatesami, v Uherském Hradišti je to například Náš Grunt. Zájemci si pak mohou cukrovinky objednat i přímo na webových stránkách Four Duvet.

Pro každou příchuť jsou typické také obaly. „Společné jsou geometrické tvary, které se dají dobře kombinovat. Vycházejí z našeho loga a mají částečně evokovat slovácké motivy tedy geografické místo vzniku našich výrobků. Cukrovinka by měla navíc ladit i s obalem," upozorňuje Jiří Vávra. Dodává, že etikety a webové stránky jsou dílem právě jeho partnerky grafičky.

Do budoucna by chtěl mladý pár přidat i jiné dobroty. „Kromě dalších druhů cukrovinek by to tentokrát mohlo být i něco úplně jiného." uzavírá podnikatel.