Tamní organizace Českomoravského rybářského svazu tam pro ně uspořádala šestý ročník rybářských závodů. „Vzbudila jsem se už o tři čtvrtě na pět. Chtěla jsem přijít k vodě před sedmou hodinou. Byl to můj první závod s udicí," prozradila osmiletá kostelanská Štěpánka Němcová, soutěžící v kategorii dětí do osmi let. Ty startovné neplatily, ale zato lovily systémem chyť a pusť, takže žádnou rybu si ze závodů domů nemohly odnést.

„Štěpánka se stala vítězkou té nejmladší kategorie. Ulovila 183 centimetrů ryb. I když si ani jednu nemohla vzít domů, dostala stejně jako její ostatní soupeři do osmi let sladkou odměnu," potvrdil předseda kostelanských rybářů Ladislav Zapletal.

K nejmladším závodníkům s vlastní udicí patřil pětiletý Martin Šimík. „Byl jsem tu už jednou na dětských závodech, s tátou, který chytil velkého sumce, dokonce i na závodech dospělých rybářů. Přál bych si, abych dnes ulovil hodně ryb a domů si odnesl medaili," svěřil se Martin. Pořadatelé ho ale upozornili, že medaile se na tomto závodě nerozdávají, ale nějakou sladkost určitě dostane.

Vítězem v kategorii dětí ve věku do 15 let se stal a rybářský naviják si domů odnesl třináctiletý Martin Němec z Kostelan. „Tři minuty poté, co jsem udici nahodil, mně na háčku uvízl šestapadesáticentimetrový kapr. A ten stačil na vítězství. Rybářský lístek vlastním dva roky, ale do dneška jsem ulovil jen šest ryb, z nich nejdelší kapr měřil třiapadesát centimetrů," shrnul Martin stručně své dosavadní rybářské úspěchy.

Lucii Červenkové stačil ke druhému místu čtyřiapadesáticentimetrový kapr a Tadeáši Pelikánovi z Osvětiman šupináč jen o centimetr kratší. Oba si ze závodů odnášeli podběráky. „Počasí bylo také docela příjemné, takže děti ve spolupráci s rodiči se mohly na svých stanovištích v klidu věnovat nahazování a vytahování úlovků," radoval se z úspěšné akce předseda kostelanských rybářů.