V obci ale propojili v neděli zmíněnou akci s vernisáží prací žáků huštěnovické mateřinky a základní školy, ale také se dnem dětí. „Těší mě, že výstavy výtvarných prací našich nejmenších můžeme dnes zhlédnout ve velkém sálu kulturního domu, kde byla v minulých dnech provedena rekonstrukce podlahy," uvedl muž na postu huštěnovického starosty Aleš Richtr. Ocenil záslužnou práci učitelek z mateřské i základní školy, které chtěly rodičům v malých dílkách ukázat fantazii a umění jejich ratolestí.

Letošní rok byl v huštěnovické mateřské i základní škole ve znamení cestování, které se stalo hlavním námětem nejen výstav, ale také hodinového programu. „Na ukončení celoročního projektu v mateřské škole Cesty za zvířátky si menší děti ze třídy Berušek připravily veselou pohádku o zvířátkách. Ta bude opravdu veselá," slibovala před jejím zahájením Jitka Šimíková, ředitelka ZŠ a MŠ. A že veselá byla, o to se zasloužil čaroděj, který všem zvířátkům popletl řeč. Nakonec ale všechno dobře dopadlo, ostatně jako v každé pohádce.

Starší děti ze třídy Mravenečků se zase chtěly pomyslně vydat do světa, ale nakonec zůstaly doma, kde je přece nejlepší. „Žáci základní školy v rámci celoročního školního projektu Cesta kolem světa poznávali pestrost jednotlivých kontinentů a uvědomili si, že všichni lidé mají stejnou hodnotu, ačkoliv je každý jiný," přiblížila vystoupení školáků ředitelka Jitka Šimíková. Vystoupení žáků zavedlo diváky do různých končin světa, ale nakonec všichni přistáli ve staré a dobré Evropě.

Návštěvníci si z vernisáže odnášeli domů nejen hezké zážitky, ale také sborník básniček, které děti napsaly a doplnily kresbičkami při té imaginární Cestě kolem světa. Z kulturního domu zamířili chlapci a děvčata v doprovodu rodičů k huštěnovickému muzeu, kde pro ně připravila obec nejrůznější hry, jízdy na koních nebo povozu taženém poníkem. Velkým lákadlem byl pro kluky a holky plovoucí balonek na vzdušných polštářích.