Informoval o tom starosta Březové Josef Trecha. „Minulou středu jsme jednali na Ředitelství silnic Zlínského kraje o odstranění přístřešku hraničního přechodu. Naše obec má zájem o přístřešek, který máme předběžně přislíbený k získání bezplatným převodem na obec. Určitě by to prospělo k rozvoji naší obce. Za jiných okolností bychom v současné době totiž na výstavbu tribuny neměli finanční prostředky,“ uvedl starosta s tím, že momentálně řeší nutnější investice v obci. Přístřešek by tak měla obec na vlastní náklady odstranit z hraničního přechodu a odbourat také nástupní ostrůvky. Frézování a úpravu silnice by mělo zajistit Ředitelství silnic Zlínského kraje.

„Pro Březovou tak bude nová tribuna z přístřešku o velikosti deset krát dvacet metrů investicí v řádu desetitisíců. Pokud bude tento návrh schválen, rád bych tribunu nechal vybudovat do léta. Bude potřeba přístřešek demontovat a odvézt do zastavěné oblasti v obci, tedy přímo k fotbalovému hřišti, kde se bude následně upravovat,“ dodal starosta s tím, že o celní přístřešek požádal už v loňském roce a nyní zástupci Březové čekají na vyjádření Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Nová tribuna by se líbila nejen fanouškům, ale také trenérovi místních fotbalistů Josefu Majerovi. „Určitě bychom byli za tribunu moc vděčni. Byl by to přínos hlavně pro diváky, kteří v současnosti při každém špatném počasí zmokají. Bohužel jsme dosud neměli dostatek finančních prostředků na zbudování tribuny,“ poznamenal Majer.

Přístřešky na hraničních přechodech byly také v obci Starý Hrozenkov a Strání. V Hrozenkově však o přidělení přístřešku starosta nepožádal. „Vím jen o tom, že se koná výběrové řízení, kdo má přístřešek zlikvidovat. Naše obec o něj ani nežádala, využili bychom jedině část přístřešku. Ten je však u nás oproti Březové spíše kolosální, takže jsme o možnosti takového využití vůbec nejednali,“ prozradil starosta Starého Hrozenkova Milan Vaculík.