Jako jediná zástupkyně školy, která není umělecky zaměřená, se umístila na příčce vítězů v kresbě podle modelu.

Této soutěže se brodská COPT účastní každoročně spolu s dalšími osmdesáti českými a dvaceti zahraničními školami. Tereza Jelénková své umění na přehlídce prezentovala poprvé. „Nikdy jsem se žádné soutěže neúčastnila, tím větší je to pro mě úspěch. Moc jsem si nevěřila, když jsem viděla, jaké školy se tam prezentují. Doteď jsem si nikdy netroufla jakýmkoli způsobem předvést, co umím. Je to pěkný pocit. Musela jsem se hodně snažit a doufat, že to vyjde,“ prozradila Jelénková.

Jejím úkolem bylo vytvořit čtyři výkresy podle dvou sádrových modelů hlav. Výkresy měly být nakresleny rudkou, tužkou a uhlem. Jelénkové se na soutěžní přehlídce moc líbilo i kvůli výborné organizaci. Na soutěž se připravovala v hodinách výtvarné výchovy, kde jí učitel radil, jak má správně kreslit. „Naštěstí jsme v té době zrovna měli v učebním plánu kresbu hlavy podle sádrového modelu. Dostala jsem tak užitečné rady, které mi při soutěži dost pomohly,“ vysvětluje.

Mladou tvůrkyni baví spíše manuální práce, proto společně s maminkou vybraly školu v Uherském Brodě, obor umělecký rytec kovů, kde jde především o zručnost. Také očekává, že ji tento obor, který už studuje třetím rokem, jednou uživí. Není podle ní nic lepšího, když je koníček spojen se zaměstnáním.

V dětství si prý kreslila jenom tak pro sebe a výtvarný kroužek nikdy nenavštěvovala. Ve škole ji baví nejvíce praxe, kde si navrhuje vlastní motivy, které pak vyryje. Nyní kreslí nejvíce motivy týkající se myslivosti. „Nedávno jsem ale vymalovala pokoj svému malému bratranci jeho oblíbenými komiksovými motivy,“ směje se. V současné době je pro ni prioritou maturita a dál zatím neuvažuje. „Žádné vysněné povolání nemám, nechám osudu, kam mě zavane. Byla bych moc ráda, kdyby mi to vyšlo v rytectví, abych se tím mohla živit. To by mě opravdu bavilo,“ poznamenává.

Přečtěte si také:

Úspěchy brodského COPT na umělecké úrovni pokračují