Vybraní žáci prošli nejprve školním kolem a odtud podle získaného bodového ohodnocení mohli postoupit do kola okresního. V uherskobrodské hudební škole se konalo školní kolo ve čtvrtek 31. ledna. Zúčastnilo se ho 30 žáků z klavírního oboru a jejich výsledné body rozhodly o tom, že do okresního kola, které se konalo v Uherském Hradišti v úterý 12. února, postoupilo celkem 14 žáků. „V konkurenci 37 žáků ze základních uměleckých škol našeho okresu, žáci z umělecké školy v Uherském Brodě uspěli opravdu velice dobře. Porota složená z klavírních pedagogů ze základních škol, jejíž předsedkyní byla profesorka kroměřížské konzervatoře, měla těžký úkol – ocenit nejlepší výkony a vybrat postupující. Z 8 postupujících do oblastního kola je 5 žáků právě ze Základní umělecké školy v Uherském Brodě, což je více než třetina z celkového počtu brodských dětí, které se soutěže v Uherském Hradišti zúčastnily,“ uvedla Irena Bandriová ze Základní umělecké školy v Uherském Brodě. 14. března pojedou tedy z brodské školy na další soutěžní klání do Kroměříže Vojtěch Červenka (0.kategorie), Marie Trtková (5.kat.), Zuzana Zámečníková a Pavla Stojaspalová (6.kat.) a Markéta Nováková (11.kat.). Ze ZUŠ Uherské Hradiště postupují do oblastního kola 3 žáci.

Ani ostatní žáci neodjeli ze soutěže s prázdnou. Uherskobrodští klavíristé obsadili třikrát stříbrnou a šestkrát bronzovou příčku. „Už nyní je k čemu blahopřát a to mají mladí umělci ještě další soutěžní vystoupení před sebou. Budeme jim společně držet palce. Všechny účinkující v okresním kole čeká malé překvapení, které pro ně připravuje vedení školy a jejich učitelé. Na přelomu měsíců března a dubna budou pozváni na zajímavý koncert s besedou, tentokrát ne v roli účinkujících, ale jako hosté a ještě na ně bude čekat i sladká odměna jako uznání za dobrou reprezentaci školy,“ dodala Bandriová.
Poslechnout si mladé a úspěšné brodské klavíristy, je možno na přehlídce, která se koná v úterý 1. dubna v sále dominikánského kláštera v Uherském Brodě. Slyšet budou i další vítězné výkony z jiných nástrojových oborů.

(iba)