Řidiči mířící do Krhova se tak budou muset vydat přes Komňu a Bzovou.

„Průjezd pro osobní automobily, sanitní vozy a autobusy jsme zajistili přes místní soukromý statek. Ostatní řidiči však budou muset až do 14. září jezdit přes Komňu a Bzovou,“ prozradil starosta Bojkovic František Slavíček.

Od pondělí 25. srpna po dobu šesti dnů bude podle starosty také zcela uzavřený železniční přejezd pro vlakovou dopravu. Naopak chodci se po celou dobu uzavírky přes přejezd dostanou.

„Železniční přejezd opravit potřeboval, je ve velice špatném stavu. Využili jsme situaci a zrovna opravíme také chodníky,“ dodal Slavíček.

Náklady se vyšplhají na 5,5 milionu korun

Na rekonstrukci v celkové částce asi pěti a půl milionu se budou podílet celkem tři investoři, a to České dráhy, které opraví přejezd, obec zlepší stav chodníků a Ředitelství silnic Zlínského kraje se postará o nový koberec na šedesátimetrovém úseku z obou stran přejezdu.

„Předmětem naší stavby v hodnotě jednoho milionu a sta tisíc korun je rekonstrukce přilehlé vozovky včetně úpravy jejího odvodnění,“ upřesnil za Ředitelství silnic a dálnic Zlínského kraje ředitel Bronislav Malý. Zároveň dodal, že v polovině září ještě práce na uvedené silnici neskončí, ale potrvají až do konce měsíce. To už se však bude konat za pouze částečného omezení provozu vždy v jednom jízdním pruhu.

Obyvatelka Bojkovic Jitka Měsková tvrdí, že jí uzavírka silnice rozhodně nevadí. „Myslím, že většina lidí se smíří s objížďkou, protože potom bude moct jezdit po nové silnici,“ myslí si Měsková.

Podle starosty Slavíčka se v letošním roce jedná už o třetí rozsáhlejší opravu komunikace na území Bojkovic. „Dvě větší opravy mají za sebou vozovky směrem od Pitína a na Přečkovice,“ doplnil Slavíček.