Všem jde o jedno získat vstupenky. Další takový den všechny čeká v pondělí.

„Je to náročné. Telefony zvoní už před osmou hodinou, diváci se chtějí dovolat před samotným zahájením předprodeje, ale mají smůlu. Pravidla musí platit pro všechny stejně,“ popisuje Blanka Kupová z programového oddělení uherskohradišťského divadla. „Dokonce i maily začínáme vyřizovat až poté, co vyslyšíme první volající,“ dodává s tím, že si v divadle všichni uvědomují, jak je systém nedokonalý a přetlak diváků obrovský.

„Jsou dokonce takoví diváci, kteří nám nadávají a obviňují nás, že jsme si vstupenky rozdali mezi sebou a pak vyvěsili telefony. To nás vždycky mrzí. Ani nás netěší, že musíme většině oznamovat, že už je vyprodáno,“ krčí rameny Blanka Kupová a žádá telefonující o pochopení.

Co s tím? „Máme za sebou několik velmi vášnivých debat jak předprodej zkvalitnit, kde jsme zvažovali všechna pro a proti. Telefony nám dlouhodobě přišly nejférovější pro všechny, online rezervace přes internet by znevýhodnily starší generaci, která s moderní technikou moc zkušeností nemívá,“ vysvětluje ředitel divadla Igor Stránský a dodává, že v posledních týdnech se stále více jeho kolegů přiklání k názoru, že online rezervace by se mohly alespoň vyzkoušet. „Pokud by k tomu došlo, bylo by to v řádu měsíců a diváky bychom o změně s předstihem informovali,“ uzavírá.

A o jaké tituly mají diváci největší zájem? Nejrychleji jsou vyprodané všechny oblíbené a proslavené hry jako Rychlé šípy, komedie 1+2=6, muzikál Donaha!, ale i vážnější Oskar a růžová paní a Harold a Maude. U posledně zmiňované inscenace s Květou Fialovou v titulní roli se zájem znásobil po odvysílání záznamu v televizi. Diváci chtějí slavný příběh s životní rolí legendární herečky vidět naživo. Boj o vstupenky na duben začne v pondělí 12. března přesně v 8 hodin. (kaj)