Na pódiu pod vánočním stromem zněla hudba, vánoční písně a koledy v podání ostrožských předškoláků, školáků, pěveckého sboru Tetky a chrámového sboru. Sestava účinkujících byla stejně vyvážená jako v minulých ročnících Předvánočního těšení.

„Od rána jsme se modlili, aby nepršelo a nepadal sníh, i bez něj bychom vytvořili na nádvoří zámku pěknou předvánoční náladu,“ sdělila místostarostka Uherského Ostrohu Jiřina Galušková. Potěšilo ji především to, že staronová vedoucí odboru kultury Andrea Helmichová zavedla letos tradici živého betléma.

„Ten bude na zámku jen jednou za dva roky, ale o to víc se na něj budeme těšit,“ řekla Galušková. Na nádvoří ostrožského zámku dorazila také vzácná vánoční zásilka. Světlo z Betléma, které si lidé mohli přenést do svých domovů. „Betlémské světlo je tradičním vánočním symbolem míru a přátelství,“ prohlásila starostka Ostrohu Hana Příleská.

Půvab betléma obdivovali nejen Ostrožští, ale i přespolní. „Je to úžasné. Tak krásný živý betlém jsme snad ještě neviděli. Ale nejen betlém, i komponovaný program a dílničky stálo za to vidět,“ pochvalovali si manželé Anna a Jiří Karáskovi ze Strážnice. „Máme tu příbuzné, kteří nás pravidelně zvou na akce pořádané na zámku, ale ta dnešní by si zasloužila jedničku s hvězdičkou,“ popsala svůj pocit kantorka Anna.

Účinkující svatá rodina, tři králové a darovníci byli vynikající. „Roli svaté rodiny na sebe vzali Gabrhelovi z Uherského Ostrohu. Pannou Marií byla Nataša Gabrhelová, Josefem Adrian a Ježíškem jejich syn Alexandr,“ prozradila vedoucí odboru kultury v Ostrohu Andrea Helmichová.