Sportem a kulturou nabitý program bude tentokrát na Masarykově náměstí a jeho blízkém okolí probíhat po celých deset dní až do neděle 19.7. Pořadatelé věří, že další ročník naváže na velmi úspěšný ročník předchozí a opět se jim povede vytvořit důstojnou sportovní a společenskou událost, která se stane nejen tradicí, ale zejména chloubou našeho regionu.

Původní myšlenka otevřeného turnaje pro všechny hráče, jak profesionálního, tak amatérského zastoupení zůstává zachována a proběhne již druhý červencový víkend, tedy 11. 7. – 12.7. „Turnaj ponese opět název Slovácké beachové léto. Počet kategorií a hrací systém bude opět nastaven podle počtu přihlášených účastníků. Uzávěrka však proběhne podstatně dříve, než tomu bylo v minulém roce. Potřebujeme totiž dostatek času pro nastavení herního systému a ověření startu všech přihlášených týmů před samotným turnajem,“ uvedl jeden z organizátorů akce Marek Pochylý.

O týden později (17.7. – 19.7.) se uskuteční čtvrtý ročník finálového turnaje s názvem: „S poštovní spořitelnou do finále“. Projekt regionálních turnajů Poštovní spořitelny je svým zaměřením a původní myšlenkou velmi blízký cílům Slováckého beachového léta. Na tomto turnaji má možnost startovat kdokoli z daného regionu, finálový turnaj však z téměř tisíce hráčů vygeneruje současnou beach-volejbalovou špičku a je zárukou kvalitní podívané. Dva nejlepší páry z finálového turnaje si navíc zajistí postup na mistrovství České republiky, lákadlem je i desetitisícová odměna pro vítěze mužské i ženské kategorie. Na tento turnaj se mohou účastníci Zlínského kraje probojovat ze tří regionálních kol, a to sice v Kroměříži (6.- 7. 6.), Zlíně (20.-21.6.) a Starém Městě (27.-28. 6.). Hrát se bude v pěti kategoriích - muži, ženy, mixy, juniorky a junioři. Poštovní spořitelna, jako generální partner ČVS pro beachvolejbal, navíc zajišťuje významnou mediální podporu celého projektu. Finálových bojů se pravidelně zúčastňuje také veřejnoprávní televizní stanice a významní funkcionáři Českého volejbalového svazu. To vše dělá z projektu regionálních turnajů velmi významného partnera nejen pro Slovácké beachové léto, ale i pro náš region. Tu pravou sportovní atmosféru doplní svým nezaměnitelným komentářem moderátor Vašek Řepa z internetového Radia Valaška .

Nábor účastníků turnaje

Druhý ročník turnaje v plážovém volejbalu konaný přímo v historickém centru Uherského Hradiště.
Kde: Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti
Kdy: 11. – 12. 7. 2009 Slovácké beachové léto – otevřený turnaj registrovaných a neregistrovaných mužů, žen a mixů. 15.7.2009 Memoriál Františka Šopíka – otevřený turnaj veteránů a veteránek nad 40 let. Registrace na oba turnaje na: www.slovackeleto.cz
Startovné: 150 korun za osobu

Čtěte také:

Slovácká KaraokeStar vyhraje zájezd za 15 tisíc

Beachvolejbalový specialista Svoboda: Do Hradiště si určitě pojedeme pro vítězství