Rodák ze Starého Města, který se beachvolejbalu věnuje poloprofesionálně v klubu Sokol Brno I, totiž společně se svým partnerem Jaroslavem Pavlasem patří k nejužší české špičce. „Věřím, že v Hradišti vyhrajeme, všechno ostatní by bylo zklamáním,“ říká s úsměvem devětadvacetiletý borec.

Beachi se většinou věnují volejbalisté, kteří přes léto neměli co dělat. Jak jste se k němu dostal vy?
Bylo to úplně přesně, jak říkáte. (úsměv) Beachi jsem se začal věnovat asi v šestnácti letech.

Především jste ale volejbalista. Prozraďte něco o své kariéře v šestkovém volejbale.
V sedmnácti letech jsem si poprvé zahrál extraligu za UNIS Brno, kde jsem pak hrál dalších pět let. Při tom jsem vystudoval pedagogickou fakultu Masarykovy Univerzity. Pak jsem tři roky hrál za Fatru Zlín, v posledních letech jsem byl v zahraničí. Postupně jsem hrál v Argentině, na Kypru, ve Španělsku, Rakousku a naposledy v Holandsku.

To je hodně pestrá vizitka. Takže jste asi nepřemýšlel, že byste se stal beachovým profesionálem?
To by byl takový sen. Jenže je to těžké, protože je to strašně nákladné. Beach se v poslední době profesionalizuje, světová špička už jsou samí specialisté. Sezona už také trvá skoro celý rok, od února až do prosince, jezdí se po všech koutech světa. Být profíkem by bylo krásné, ale je to o penězích. Na některých turnajích světové tour už jsme byli, ale jen v Evropě. Zatím tedy zůstává prioritou šestkový volejbal, který mě živí.

Jak jde zkombinovat klasický volejbal s beachem?
Beach je podle mě vynikající průprava pro normální volejbal. Musíte být hodně technicky zdatní, navíc při něm naberete parádní fyzičku, takže se prakticky nemusíte na sezonu zvlášť připravovat.

Pojďme ke Slováckému beachovému létu? Co říkáte na takovou akci?
Určitě je to skvělý nápad. Prvního ročníku jsem se nemohl zúčastnit, protože jsme byli na jiném turnaji, ale slyšel jsem od kolegů samé pozitivní ohlasy. Nejen proto jsem pozvání od Marka Pochylého (projektový manažer SBL - pozn. aut.), se kterým jsme odmalička kamarádi, na letošní rok strašně rád přijal.

Co se vám na SBL líbí?
Myslím, že je to skvělá propagace beachvolejbalu, která je velice atraktivní pro diváky. Vynikající je, že vyvrcholení proběhne na náměstí. V Rakousku, kde občas hrajeme, je to už běžné a vždycky tam panuje výborná atmosféra. Snad vyjde počasí a přijde co nejvíc lidí.

Vy jste rodák ze Starého Města, takže asi bude příjemné zahrát si před přáteli a kamarády…
Určitě, už se na to moc těším. I na to, že si tady s přáteli užijeme trochu kultury, dáme nějaké to pivečko, zkrátka že to bude relax. Navíc se nám tady podařilo získat sponzory, takže nás uvidí v akci.

Vás čeká nejen exhibice, ale také hlavní turnaj SBL. S jakým umístěním budete spokojení? Už jste sondoval konkurenci?
Díval jsem se na startovní listinu a zatím tam nevidím nikoho, kdo by nás měl ohrozit. Takže si do Hradiště určitě pojedeme pro vítězství, všechno ostatní by bylo zklamání.

Týden po turnaji SBL v Hradišti rovněž vyvrcholí seriál turnajů S poštovní spořitelnou do finále. Představíte se i zde?
Požádali jsme o divokou kartu, tak doufám, že ji dostaneme. Letos jsme z této série odehráli asi dva turnaje a oba jsme vyhráli.

Čtěte také:

Slovácké beachové léto s Apexem se blíží

Slovácká KaraokeStar vyhraje zájezd za 15 tisíc