Prezentace zájmových kroužků, vystoupení souborů, hry, ukázka práce debrujárů, loutkové divadlo či ukázka práce policistů a hasičů. Tohle všechno jsou letošní lákadla pořadatelů, které sklidily úspěch také v loňském roce. Bambiriádu totiž před rokem navštívilo více než tři a půl tisíce dětí i dospělých.

Potvrdila to Zuzana Vardanová z pořádajícího Domu dětí a mládeže Šikula Uherské Hradiště. „V letošním roce se k nám kromě města Uherského Hradiště, Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana nebo Klubu kultury a Městských kin Uherské Hradiště připojilo také Rodinné centrum Bonifác, centrum Tulip, Asociace mladých debrujárů Uherskohradišťsko nebo Česká tábornická unie,“ uvedla Vardanová.

Ve čtvrtek 22. května bude akce zahájena na Masarykově náměstí upoutávkou, co všechno Bambiriáda přinese. Vystoupí tam také kroužky z Domu dětí a mládeže Šikula a děti bude bavit kouzelník Jiří Hadaš.

V pátek 23. května se dění přesune do Smetanových sadů, kde budou k vidění prezentační stánky organizací, které se zabývají volným časem dětí a mládeže. U Slovácké búdy mohou návštěvníci také zhlédnout řadu vystoupení dětí navštěvujících různé kroužky a zájmové činnosti. Svůj program chystají také mladí debrujáři a loutkoherci.

„Zajímavá bývá také ukázka činnosti policistů s psovody a hasičů,“ dodala Vardanová. Pásmo dětských pohádek připravuje na neděli také Bijásek v kině Hvězda. „Po celou dobu Bambiriády bude možné prohlédnout si v kině také výstavu organizací pracujících s dětmi a mládeží, zhlédnout fotografie nebo se dozvědět novinky o jejich činnosti,“ poznamenal David Huspenina z hradišťských Městských kin.

Se svým vystoupením se na Bambiriádu chystá také taneční kroužek děvčat z hradišťského dětského domova, který si říká Step by Step. „Na akci budeme vystupovat v pátek odpoledne. Děvčata ve svém volném čase poctivě nacvičují a na vystoupení před dětské publikum se už moc těší,“ sdělila jejich vychovatelka a zároveň taneční lektorka Iveta Sládková.

Program

Čtvrtek 22. května: 15.30-17.30 – Masarykovo náměstí – upoutávka, vystoupení kroužků DDM Šikula.
Pátek 23. května: 8.00-12.00 – park bastion – prezentace mladých debrujárů.
14.00-18.00 – Smetanovy sady – prezentace organizací pracujících s dětmi, vystoupení dětí.
17.30 – Sokolovna Uherské Hradiště – loutkové divadlo Šípková Růženka.
Sobota 24. května: 8.00-18.00 – Smetanovy sady – program pro děti.
Neděle 25. května: 8.00-16.00 – Bijásek – pásmo dětských pohádek.