Například až dvoutýdenní pobyt na tajuplném ostrově Madagaskar budou moct vyhrát účastníci aukce fotografií, která bude 25. listopadu v 17 hodin součástí vernisáže výstavy s názvem Madagaskar: Ostrov snů. Představeny by tam měly být snímky České expediční společnosti. „Hlavním organizátorem výstavy je cestovatel a podnikatel Borek Seehák, s nímž jsme už v minulých letech několikrát spolupracovali. Podpořit dobrý úmysl a charitativní záměr celé akce považujeme za samozřejmost a vedle toho věřím, že samotný večer 25. listopadu přinese i příjemnou a uvolněnou atmosféru,“ sdělil za pořadatele ředitel Městských kin Uherské Hradiště Josef Korvas. Výstava samotná je v kině Hvězda ke zhlédnutí už ode dneška.

Další delikatesou, a nejen pro milovníky dokumentů hradišťského rodáka Jana Gogoly mladšího, bude představení jeho snímku Rock života o skupině Katapult a především o Oldovi Říhovi. Nejde přitom o hudební dokument či bilancující portrét, ale o filmové setkáním s ojedinělou životní sílou obyčejného Oldy Říhy, který napsal scénář tohoto filmu svým svébytným stylem během jednoho roku. „Přiznám se, že se na setkání s každým novým filmem Honzy Gogoly těším. Uvidíme, jaký výsledek setkání dvou, dle mého názoru dost odlišných osobností, přineslo. Honzu znám jako člověka, který klade provokativní a záměrně nepovrchní otázky.“ Projekce v kině Hvězda se uskuteční v úterý 29. listopadu od 20.30 za osobní účasti jak režiséra, tak podle současných informací i samotného Oldy Říhy jako hosta večera.

Na křest nového koncertního 2 CD původního tria MARSYAS s kmotrem Vlastou Redlem se mohou těšit ti, kdo v sobotu 10. prosince ve 20 hodin navštíví klub Mír. V rámci svého „Vánočního MARSYAS TOUR 2011“ jej totiž rozezní hudební legendy Zuzana Michnová, Oskar Petr a Petr Kalandra Memory Band. Po několikaleté koncertní pauze se zpěvačka a autorka písní Zuzana Michnová rozhodla k návratu na hudební pódia ve spojení s původním členem Marsyas, zpěvákem a skladatelem Oskarem Petrem. V rámci pokračujícího turné připomenou koncerty i osobnost v roce 1995 předčasně zesnulého Petra Kalandry.

„Je to tak trochu moje srdcová záležitost a v čase předvánočním jedno ze splněných přání. Ostatně i pořadatelé by si měli plnit své touhy a dopřát je také jiným,“ usmívá se Josef Korvas.