Aby si mohla odnést pohár za celkové třetí místo, musela se zúčastnit čtyř kategorií. A hned v té první na sebe strhla pozornost, když překonala rekord v kategorii make-up na rychlost, nalíčila totiž modelku ve stylu 50. let za pět minut a patnáct vteřin. Mezi další úkoly soutěžících patřilo konturování obličeje podle fotky Amy Winehouse, improvizace, kdy se téma – klip Katy Perry dověděli až těsně před soutěží a poslední disciplínou byl celkový styling.

„S tím mi pomáhala mamka a sestra, která byla zároveň modelkou. Všechno se připravovalo dopředu, jen make-up se dělal až při soutěži," přiznává studentka multimédií na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti. Líčení se Aneta Juříková věnuje dva až tři roky. Udělala si kurz, nakoupila profesionální kosmetiku a teď poskytuje služby dva v jednom, protože je zároveň i fotografkou. „To byl vlastně hlavní důvod, proč jsem do toho šla. Měla jsem problém k sobě sehnat vizážistku. Nevyhovovaly jsme si časově a také líčení většinou nebylo úplně podle mých představ," prozrazuje mladá Podolanka. Make-up se tak pro ni stal velkým koníčkem, při kterém se odreaguje. I když se své velké lásce, jak o líčení sama mluví, věnuje poměrně krátce, pozoruje na sobě takzvanou profesní deformaci. „Třeba na ulici lidi nehodnotím, ale na večírku si všímám, jak jsou ženy namalované a celkově sladěné," usmívá se studentka.

Dodává ale, že každá žena je zvyklá na styl líčení a je pro ni těžké si zvyknout na něco nového. I když se líčí třeba nevhodně, cítí se tak lépe, než kdyby je někdo do něčeho nutil. To souvisí především s trendy, které se v líčení každou chvíli mění. Teď je podle ní „in" make-up, který v podstatě není vidět, žena vypadá nenamalovaná. K tomu se jako protipól vrací líčení 70. a 80. léta (výrazné modré, fialové, růžové líčení) a naopak se vytrácí trend tvarování a dobarvování obočí, zesvětluje se.