VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Týdeník

11.10.2014

Herci na program nečekaně přidali komedii Nájemníci

Uherské Hradiště - Koho zajímalo, kdy se bude ve Slováckém divadle hrát komedie Nájemníci, byl při pohledu na program možná zklamaný, že v nejbližších týdnech to hned tak nebude.

10.10.2014

9. ročník Na kole vinohrady: cyklisté si mohou vybrat ze šesti stezek

Uherské Hradiště – Devátý ročník oblíbené akce v sobotu 11. října symbolicky uzavře cyklostezky v regionu. Už od rána se budou moct cyklisté registrovat na Masarykově náměstí 
v Uherském Hradišti, aby pak společně vyjeli na některou ze šesti připravených tras.

10.10.2014

Divadlo chystá velkolepé oslavy 70. narozenin

Uherské Hradiště - Dnes je to přesně 69 let od chvíle, kdy se začala psát historie Slováckého divadla. Desátého října 1945 totiž měla premiéru Její pastorkyňa. Celý rok 2015 tak bude v Uherském Hradišti věnován oslavám 70. narozenin divadla.

10.10.2014

Martin Flinta glosuje: O předvolebních slibech

Je krátko před volbama, tak sa noviny enom hemžíjú různýma slubama, co politici udělajú, kde všady byli, komu už pomohli a podobně, aby si udělali takzvaně oko u voličů.

9.10.2014

Křest knihy Radka Jančáře zahájila rakousko-uherská hymna

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ – Starou rakousko-uherskou hymnou Zachovej nám, Hospodine začal v úterý v podvečer křest nové knihy Radovana Jančáře Bojovali za císaře pána.

8.10.2014

Na gastrofestivalu pokřtili druhý díl slovácké kuchařky

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ – Zážitek si 
v sobotu odnášeli návštěvníci 
z osmihodinového premiérového Slováckého festivalu vůní a chutí, který se uskutečnil na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

7.10.2014

Vítězové soutěže o nej restauraci: V hospodě seženete všechno, stačí se zeptat

Střední Morava /ROZHOVOR/ - Loni zůstali v obdobné soutěži těsně pod stupni vítězů. Letos je ale vše jinak. Restaurace Na Hale v Hluku na Uherskohradišťsku suverénně vyhrála letní soutěž Vychutnejte si léto s Deníkem, která hledala místo, kam se čtenáři rádi vracejí.

4.10.2014

Naši předkové umírali na obou stranách bojiště, tvrdí o I. Světové válce Jančář

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - V uplynulých devíti týdnech měli čtenáři Slováckého deníku možnost seznámit se s osudy našich předků ze Slovácka v období Velké, tedy I. Světové války. Bylo to díky výňatkům z nejnovější knihy ředitele knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana Radovana Jančáře s názvem Bojovali za císaře pána, kterou oficiálně uvedete do knižního světa v úterý 7. října.

4.10.2014

Divadlo chystá světový muzikál, jeho jméno zatím tají

Uherské Hradiště - Celý rok divadelníci slovácké scény v tajnosti připravovali program jubilejní sedmdesáté sezony, která odstartuje v lednu příštího roku. Dlouhá jednání přineslo ovoce. Podle zatím nepotvrzených informací se diváci dočkají opravdové bomby. Čeká je totiž jeden z největších muzikálů poslední doby.

4.10.2014

Zlatník Zbyněk Zimčík: Zlato se opět stává symbolem bohatsví

Slovácko /ROZHOVOR/ - Jednu z hlavních cen soutěže Svatební pár Deníku, prsten z bílého zlata s briliantem, věnoval zlatník, výrobce šperků a majitel zlatnické firmy Filip, pětačtyřicetiletý Zbyněk Zimčík.

4.10.2014

Zlechovská závodnice v agility se stala mistryní ČR

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ – Potěšujícího úspěchu se o tomto víkendu dočkala mladá závodnice z klubu agilit Zlechov Magdalena Bradáčová, která se zúčastnila mistrovství České republiky dospělých v disciplíně agility.

3.10.2014

Michal Trávník: Na Baník bude platit rychlá hra po stranách

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Po operaci menisku je již zcela fit a připraven naskočit do sestavy modrobílých. Řeč je o odchovanci fotbalové akademie 1. FC Slovácko Michalu Trávníkovi, kterému zranění kolena přerušilo parádní rozjezd sezony, kdy skóroval v úvodních třech zápasech.

3.10.2014

Martin Flinta glosuje: O trnkách a pálení

Sú to v téj dnešní době ale hlúpé novoty, řeknu vám. Enem si představte, čím mňa chce sekýrovat celní úřad. Že prej mně napaří pokutu, lesti sa opovážím pálit sliovicu z trnek od súseda.

3.10.2014

Jak chutná Východní Slovácko? Doporučil bych každý recept, tvrdí Libor Velan

Region /ROZHOVOR/ - Libor Velan právě vydává knihu Jak chutná Východní Slovácko. Nejde však o klasickou kuchařku, knížka totiž nebude jen o vaření. Podle autora půjde také o cestovatelský bedekr pro návštěvníky Slovácka.

2.10.2014

Ředitel Národního divadla se přijel podívat na Cenu facky

Uherské Hradiště - Málokterý divadelní soubor v republice se může pochlubit tím, že speciálně pro něj napsal hru renomovaný Karel Steigerwald. A stejně tak ojedinělé je, aby do jeho hlediště přijížděly takové osobnosti, jako někdejší ministr kultury Milan Uhde, členka činohry Národního divadla Eva Salzmannová, herec Ondřej Havelka a další.

2.10.2014

Softbalisté a softbalistky Snails Kunovice mají za sebou nepovedený víkend

Kunovice /FOTOGALERIE/ – Tak to se nepovedlo. Softbalový klub v Kunovicích se těšil na semifinálový „supervíkend", během kterého chtěl navázat na týden starý mistrovský titul juniorek.

1.10.2014

Největší houba na výstavě v Nivnici vážila 1,5 kila

Nivnice – Jedlé i smrtelně jedovaté exempláře představil nivnický mykologický kroužek na výstavě hub, která se uskutečnila v neděli 28. září a dopoledne v pondělí 29. září ve společenském domě Beseda v Nivnici.

29.9.2014

Moje modely představí také finalistky České miss, říká Marie Zelená

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Za pouhý týden představí módní návrhářka Marie Zelená ve velkolepé show v rodné Ostrožské Nové Vsi své nejnovější modely šatů. V sobotu 4. října odpoledne a navečer se návštěvníci mohou těšit nejen na finalistky České Miss, Supermiss a modelku Veroniku Bujákovou, ale také na zpěvačku Helenu Vondráčkovou a její koncertní vystoupení.

26.9.2014

Slovácko ve filmu? Natáčeli v Hradišti, ve Vlčnově i na Horňácku

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Petr Slinták (nar. 1978) je dramaturgem a lektorem cyklu kinoprojekcí Slovácko ve filmu. Jedná se 
o osm filmů z prostředí Slovácka, které se budou v následujících měsících promítat v uherskobrodském kině Máj. Historií filmů s vesnickou tematikou se zabývá už od dob svých studií. Jak se ke svému oboru dostal a jak bude projekt Slovácko ve filmu vypadat, prozradil čtenářům Slováckého deníku.

26.9.2014

Martin Flinta glosuje: O dnešní omladině

Totkaj sem si nakročíl ke trafice, gdyž mňa cosi štíplo přes gatice do pravej půlky. „Krucinál fagot," zařvál sem jak trefený a otočíl sem sa tam, odkáď sa ně zdálo, že po mně kdosi vystřelíl skobičkú z praku.

25.9.2014

Začínáme soutěžit o nejpohlednější stárkovský pár z letošních hodů

Slovácko - Milí čtenáři, od 7. listopadu se opět na stránky Slováckých novin vrací populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už pátém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky.

25.9.2014

Ředitel Knihovny BBB Radovan Jančář: Roznáším poštu, dělám webmastera i opraváře

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Už několik desetiletí neodmyslitelně patří k uherskohradišťské kulturní scéně. Je výraznou postavou řady kulturních akcí, sleduje sport, politiku, společenské dění, ale ze všeho nejvíc miluje knihy a vše, co s nimi souvisí. A trochu se podobá Bedřichu Beneši Buchlovanovi muži, jehož jméno nese knihovna, kterou Radovan Jančář řídí.

25.9.2014

Hosty vinobraní byla hraběnka Markéta a 170 Slováků

Modrá /FOTOGALERIE/ – Osmnácté vinobraní v Modré, s názvem Modřanské, které mu dali kdysi místní vinaři a obecní úřad, si zachovalo svůj regionální ráz a kolorit dodnes. Svým rozsahem, ale také počtem účinkujících a šesti stovek občanů, kteří přišli na komponovaný program na prostranství pod 109 let starou kapličku Panny Marie, nebo se zúčastnili pochůzky k místním vinařům, se zařadilo mezi velkolepé slavnosti v mikroregionu Buchlov.

24.9.2014

Na huštěnovické návsi presovali jablka, dojili kozy i krávy

Huštěnovice /FOTOGALERIE/ – Téměř tři stovky lidí, které se v sobotu odpoledne nechaly v Huštěnovicích zlákat čtvrtým ročníkem moštování ovoce a koštem burčáku, si rozhodně přišly na své.

23.9.2014

Zvonění v kunovické škole nahradila Abba nebo Beatles

Kunovice - Škola, kde nezvoní. Tak lze nazvat vzdělávací zařízení U Pálenice v Kunovicích. Klasický zvonek, oznamující začátek a konec vyučovacích hodin, tam totiž od letošního roku nahradily orchestrální skladby.

22.9.2014

Komedie 1+2=6 se probojovala mezi tři nejúspěšnější v historii

Uherské Hradiště - Zlatá éra Slováckého divadla, kterou před patnácti lety odstartoval příchod party nových herců, trvá. Důkazem je komedie 1+2=6, jež se tento týden zařadila mezi tři nejhranější v celé slovácké divadelní historii.

20.9.2014

Komedie Rychlé šípy vyšla vstříc už pětisté repríze

Uherské Hradiště - Ve středu oslavila komedie režiséra Roberta Bellana Rychlé šípy neuvěřitelnou 400. reprízu. Zařadila se tak do společnosti výjimečných inscenací v republice.

20.9.2014

Gólman 1. FC Slovácko Milan Heča: Duklu můžeme porazit jen soustředěnou hrou

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Slovácko v zápase v Českých Budějovicích odvracelo hrozbu prohry až v samotném závěru, kdy vyrovnával Libor Došek. Útočnou snahu Slovácka ve druhém poločase sledoval z brány Milan Heča, který něco podobného na stejném místě zažil již v roce 2012, kdy Slovácko rovněž vyrovnávalo v posledních vteřinách zápasu.

19.9.2014

Pneu, ráfky i motory budou zítra k dostání v Březolupech

Březolupy - Potřebujete koupit součástku do motoru auta nebo náhradní díl na starší motorku? Příležitostí, kde si něco takového pořídit, je podzimní auto-moto burza na plochodrážním stadionu v Březolupech. Prodejci tam často nabízejí věci za lidové ceny, protože je už nepotřebují.

19.9.2014

Martin Flinta glosuje: O tom, jestli se na Slovácku rodí dost děcek

Tak sa ně zdá, že tá sútěž o ty najpěknější děcka je rok od roku kratší. Snáď sa nerodí dosť pěkných děcek, anebo sa rodí děcek málo obecně. Oni ti mladí nemajú dneskaj na nic čas.

19.9.2014

Další úsek R55 se začne stavět v roce 2016

Uherské Hradiště - Především dlouhodobý problém s rychlostní komunikací R55 přivedl na Slovácko premiéra Bohuslava Sobotku. Právě vybudování rychlostní cesty je záležitost, kterou premiér už několik let intenzivně řeší se senátorkou Hanou Doupovcovou a poslancem Antonínem Seďou. Právě oni dva premiéra při jeho návštěvě na Slovácku provázeli.

17.9.2014

Za uměním výtvarníků z pomezí na Velehrad

Velehrad – Příznivci výtvarného umění si až do 30. října přijdou na své ve výstavních prostorách Turistického centra ve Velehradě. V pátečním podvečeru tam byla slavnostně zahájena výstava členská výstava Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí (SVU MPS) Uherský Brod s názvem Obrazy, grafika, plastiky, fotografie. Svými výtvarnými díly se na ní prezentuje devatenáct členů sdružení.

11.9.2014

Uherskohradišťská knihovna půjčuje elektronické knihy

Uherské Hradiště – Vstříc příznivcům moderních technologií jde Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti. Začátkem září totiž zavedla ve spolupráci s portálem eReading.cz půjčování e-knih. Čtenáři tak mají k dispozici stovky titulů e-knih, včetně novinek a bestselerů.

11.9.2014

Tetičky vařily trnky. Ochutnají je návštěvníci slavností vína

Dolní Němčí – Koláče, burčák a sladká vůně vařených trnek a do toho libé tóny cimbálové muziky, zpěv, tanec a víření sukní. Tak vypadalo sobotní vaření trnek v Dolním Němčí.

10.9.2014

Speciální příloha ke Slováckým slavnostem vína dnes ve Slováckém deníku

Uherské Hradiště - Páteční vydání Slováckých novin věnujeme 12. ročníku Slováckých slavností vín a otevřených památek. Na 12 barevných a černobílých stranách naleznete tipy, rady a zajímavosti k nadcházejícímu víkendu.

10.9.2014

Pivo jsme si objednali z balonu, když jsme letěli okolo hospody

Slovácko /REPORTÁŽ, FOTO, VIDEO/ – Když jsem se dozvěděl, že poprvé poletím horkovzdušným balonem, ovládlo mě naprosté nadšení, protože již delší dobu jsem na tento zážitek měl zálusk.

9.9.2014

Moštěk: Ve škole pracuji i o víkendu, tvrdí ředitel ZŠ Pod Vinohrady

Uherský Brod /ROZHOVOR/ - Už je to několik dnů, co žáci znovu zasedli do svých lavic. I pro učitele tak nastaly starosti spojené s běžným školním rokem. Na školství, děti i Uherský Brod jsme se ptali ředitele brodské ZŠ Pod Vinohrady Zdeňka Mošťka.

8.9.2014

Marie Chovánková: To, co dokážu namalovat, umím i vyšít

Vlčnov - Podívat se do malého soukromého muzea šicích strojů se mi podařilo díky Anně Chovánkové z Vlčnova. Právě ona totiž vlastní téměř sedmdesátku mašin. Jak sama uvádí, už od svých tří let sedávala u své babičky Marie Zemkové, která vyšívala na šicím stroji, a obdivovala její precizní práci při malování jehlou.

6.9.2014

Nový herec z Donaha! si zkouší striptýz doma

Uherské Hradiště - Muzikál Slováckého divadla o šestici striptérů je nejdéle uváděným Donaha! ze všech, které kdy byly v Česku nastudovány. Za pár dnů jej čeká už 110. repríza. Bude však jiná než ty předchozí. V roli Malcolma se totiž poprvé představí David Macháček.

6.9.2014

Herci už chystají čtyřstou reprízu Rychlých šípů

Uherské Hradiště - V divadle je to jedna oslava za druhou. Sotva se všichni vzpamatovali z velkolepé slávy pro Květu Fialovou, už vzhlížejí ke 110. repríze muzikálu Donaha! příští pátek, ale hlavně ke 400. repríze slavných Rychlých šípů.

5.9.2014

Krabaret rozesmál Malou scénu

Uherské Hradiště Premiéru měla v pondělí na Malé scéně kabaretní komedie s názvem Fraška à la krab (Krabaret). Speciálně pro soubor hradišťského divadla ji napsal zkušený Milan Šotek, režírovala ji Martina Schlegelová. Ohlasy diváků na sebe nenechaly dlouho čekat.

5.9.2014

Herečka Tereza Novotná čeká druhého potomka

Uherské Hradiště - Herečka Slováckého divadla Tereza Novotná prochází šťastným obdobím, a to nejenom v divadle, ale i v soukromí. Po jedinečné nominaci na Thálii, kde skončila mezi třemi nejlepšími herečkami, se raduje i doma.

5.9.2014

Martin Flinta glosuje: Ještě jednou o postu starosty

Včéra sa eště normálně kamarádsky bavili, dneskaj je fšecko ináč a vrčijú na sebe jak vzteklé psiska. Takovýto obrázek súsedských aj nesúsedských vztahů je fčíl na denním pořádku v kdekerých městoch a dědinách našéj rodnéj kotliny.

3.9.2014

Zimmermann: Rozhodčí, který nehrál aktivně, nikdy nemůže pochopit emoce hráčů

Bojkovice /ROZHOVOR/ - Jediným extraligovým volejbalovým rozhodčím ve Zlínském kraji se stal v srpnu Tomáš Zimmermann, rodák 
z Uherského Hradiště, který 
v současné době žije v Bojkovicích.

3.9.2014

Kardinál Duka odsloužil děkovnou mši v Blatnici a požehnal dary od rodin

Blatnice pod svatým Antonínkem – Až tisíce věřících se sešli v neděli v Blatnici pod svatým Antonínkem, kde se konala tradiční Děkovná pouť dožínková. Procesí se odebralo od místního kostela ke kapli. Zde sloužil mši kardinál Dominik Duka, který převzal obětní dary ze zahrad a domovů.

2.9.2014

Rašticová: Jsem hrdá na historii i současnost Hradiště

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Zná ji každý obyvatel Slovácka, který má jen trochu rád historii. Právě ta se jí stala životní láskou i zaměstnáním. Často ji potkáte, jak ulicemi města provází skupinky lidí a zasvěceně jim vypráví o místní historii. To je asi nejvýstižnější chraktristika historičky Slováckého muzea Blanky Rašticové.

1.9.2014

Na kole s Deníkem: Do středu světa za historií druhé světové války

Slovácko /ZÁVĚR SERIÁLU TÝDENÍKU/ - I na první pohled obyčejná trasa z Uherského Brodu do Bojkovic poskytuje spoustu zajímavých míst a variant. Já jsem se tentokrát vydala do Rudic obce, která je prý ve středu světa, a ač se to na první pohled nezdá, skrývá v sobě i kus důležité historie.

1.9.2014

Bez stárků i bez berana. To byly hody ve Véskách

Vésky – Když se řekne hody, asi každý si představí víkend plný hudby, zpěvu, tance, ale také rozjuchanou a zpěvnou krojovanou chasu se svými vládci, a to stárky s nazdobeným hodovým právem.

1.9.2014

Režisérka: Diváky čeká kabaretní večer, jak má být

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Herci většiny českých a moravských divadel se teprve rozhlížejí po návratech z dovolených, ale ve Slováckém divadle už mají napilno. V pondělí totiž na Malé scéně představí novinku, jež navazuje na slavné kabarety známé z osmdesátých let v provedení Přemysla Ruta.

29.8.2014

Pravý záložník Slovácka Diviš: Při zápase proti Příbrami musíme žrát trávu

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Vrátit se k tomu, co mužstvo předvádělo v prvních třech ligových kolech. Záložník Slovácka Jaroslav Diviš ví, že jiná cesta k úspěchu v sobotním zápase s Příbramí nepovede.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT