VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Týdeník

13.3.2015

Pátek třináctého, den jako každý jiný, tvrdí na Slovácku

Slovácko - Ráno se podívám do kalendáře a vyděsí mě datum, pátek 13. března. Jdu do koupelny a rozbiju zrcátko. Rozdýchám to a jdu na autobus a přes cestu běží černá kočka. Zhruba tak může vypadat noční můra pověrčivých lidí.

12.3.2015

Anna Sypěnová a Vilém Velecký: světlo a stín v Galerii Panský dům

Uherský Brod /FOTOGALERIE/ – Co spojuje třiapadesátiletého Viléma Veleckého z Těšova (místní části Uherského Brodu) se sedmadvacetiletou Přerovankou Annou Sypěnovou? Tak především fakt, že oba zasvětili svůj život malování, mají velmi podobné nazírání na svět a od pátku 6. března také společnou výstavu Podoby posvátna v uherskobrodské Galerii Panský dům.

11.3.2015

Přiznání herců: Komedii jsme hráli, i když nám bylo nejhůř

Uherské Hradiště - Ve Slováckém divadle se slavilo. Bláznivá komedie 1+2=6 režiséra Roberta Bellana se dočkala magické hranice sta repríz. Byla vyprodána stejně jako ta, která je naplánována na polovinu dubna. Včera se ale naštěstí začaly prodávat vstupenky na další představení a i ty rychle mizí.

10.3.2015

Karnevalovou cestou do pohádky a zpátky

Kudlovice /FOTOGALERIE/ – Sezvat v neděli odpoledne děti z Kudlovic a okolí do tamního kulturního domu za účelem dobré zábavy před jarními prázdninami, to byl opravdu super nápad obecního úřadu.

9.3.2015

Lidový výrobce Antonín Hájek: Když si něco umanu, musím to dokončit

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Více než 40 let se věnuje práci se dřevem. Je zapsaný v České knize rekordů a je držitelem ochranné známky Tradiční výrobek Slovácka. Řeč je o Hradišťanovi Antonínu Hájkovi. V pátek mu začala výstava na Velehradě, kde bude k vidění průřez jeho celoživotní tvorbou.

9.3.2015

Jaký bude březen ve Slováckém divadle?

Uherské Hradiště - Třetí měsíc roku 2015 bude ve Slováckém divadle patřit především třetí letošní premiéře. Tým režisérky Zoji Mikotové připravuje na poslední březnovou sobotu dojemný Deník Anny Frankové. Nebude to ale to jediné, co divadelníci chystají.

7.3.2015

23letý student Štěpán Goiš: Ve Slováckém divadle jsem hrající inspicient

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - K divadlu tíhl už na střední škole. Po Purkyňově gymnáziu ve Strážnici nastoupil na Univerzitu Palackého v Olomouci, kde studuje obor teorie a dějiny dramatických umění. Třiadvacetiletý Štěpán Goiš z Veselí nad Moravou (na snímku) si nyní plní svůj sen. Většinu posledních dvou let tráví ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.

7.3.2015

Komedii Nájemníci zahrají na hradišťské scéně už pošedesáté

Uherské Hradiště - „Brilantní komedie plná omylů a záměn vypráví trochu ztřeštěnou anekdotu, na jejímž počátku přijde hlavní hrdina jménem Erik Swan na vychytralý způsob, jak pohodlně žít z podvodně získaných sociálních dávek.

6.3.2015

Kunovice si připomínají 100 let od narození svého hrdiny

Kunovice – Sto let od narození významného rodáka si v těchto dnech připomínají v Kunovicích. Jan Hrubý byl účastník zahraničního odboje proti německému fašismu, zahynul společně s dalšími šesti parašutisty v kryptě pod kostelem svatého Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici 18. června 1942.

6.3.2015

Martin Flinta glosuje: O nejpohlednějších stárkoch loňského roku

Ja, kurnik šopa a už je to tady. Čtenáři svojíma hlasama rozhodli o tem, kerý z loňských stárkovských párů je tým najpěknějším. Toš, mosím sa přiznat, že pro mňa by to bylo moc ťežké rozhodování a dobře tak, že sem s tým nemosél mět lautr nic společného.

5.3.2015

Nejpohlednější stárci jsou letos ze Sadů, Tereza Voltemarová a Filip Hubík

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Vážení čtenáři, skončil další ročník soutěže Slováckého deníku o nejpohlednější stárkovský pár roku 2014. Do redakce dorazil ve finálovém kole 845 hlasovacích kuponů. Nejvíce bodů ze čtrnácti krojovaných dvojic jste zaslali páru z hradišťských Sadů, starším stárkům Filipu Hubíkovi a Tereze Voltemarové. Ti získali 149 hlasů.

5.3.2015

Divadlo zve v sobotu na Nezbednou pohádku

Uherské Hradiště /FOTO, VIDEO/ - Sobotní dopoledne bude ve Slováckém divadle patřit nejmenším divákům. Na programu bude totiž Nezbedná pohádka. „Když jsme ji hráli mezi svátky, byla hned vyprodána a po vstupenkách se jen zaprášilo, i když jsme přidali další reprízu. Tak jsme se rozhodli uvést ji na začátku března znovu, aby se dostalo i na ty, kteří už v prosinci vstupenky nesehnali," potvrzuje ředitel divadla Igor Stránský.

4.3.2015

Slovácké muzeum ukáže léčivky 
a jejich dvojníky

Uherské Hradiště – Byliny nasbírané z lesních, lučních a polních biotopů jsou obsahem nové výstavy Slováckého muzea. Ta začne ve čtvrtek v 17 hodin. Hlavním posláním výstavy je seznámit veřejnost s jejich léčivými účinky na lidský organismus, ale také s rostlinami, které se s nimi dají na základě podobnosti listů či květů snadno zaměnit.

3.3.2015

Cukrovinky ze Čtyř peřin by měly zaplnit díru na trhu

Tupesy, Nedakonice - Jahoda s okurkou, mořská sůl nebo banán s kešu oříšky. Cukrovinky takových příchutí se rozhodl vyrábět Jiří Vávra s partnerkou. I když ani jeden nepochází z potravinářského oboru, vrhli se do podnikání po hlavě.

2.3.2015

Herečka Jitka Josková: Perná chvilka? Když si kolega nemůže vzpomenout na text

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - „Asi vám přijel inseminátor!" vykřikne Jitka Josková dnes na jevišti Slováckého divadla v roli Barbary v komedii 1+2=6 a hlediště se otřese salvou smíchu. Bude to už posté. 

27.2.2015

Mynář o své zítřejší svatbě: Nečekejte Gotta, hudbu obstarají domácí muzikanti

Slovácko /ROZHOVOR/ - Už jen pár dnů do vstupu na společnou cestu životem zbývá kancléři prezidenta republiky Vratislavu Mynářovi a jeho nastávající Alex Noskové, která je moderátorkou. Poslední víkend před svým sňatkem trávila dvojice v místech, kde si 28. února řekne své ano, na úpatí Chřibů v Osvětimanech.

27.2.2015

Komedie 1+2=6 slaví už 100. reprízu

Uherské Hradiště - John, Mary, Barbara a Stanley , to jsou hlavní hrdinové komedie 1+2=6. Premiéru měla na jaře 2007 a stala se světovým unikátem. Uherskohradišťští divadelníci totiž spojili dvě slavné hry Raye Coonyho do jedné, a dokázali tak potěšit i samotného autora.

25.2.2015

Do Starého Města se sjeli hasiči z celé republiky. Na ples

Staré Město /FOTOGALERIE/ – Úsměvy, tančící, zpívající plné dobré nálady. Taková atmosféra vládla o třetím únorovém sobotním večeru, navzdory tomu, že šlo o čtvrtý den doby postní, na 20. reprezentačním plese hasičů České republiky ve Starém Městě.

23.2.2015

Nejvíc v zemi. Slovácké divadlo pokořilo hranici 8 tisíc předplatitelů

Uherské Hradiště - Ve Slováckém divadle mají další důvod k oslavě. Nejenom, že jeho inscenace jezdí po nejprestižnějších festivalech a sbírají nominace na inscenace roku, spokojenost vládne i mezi diváky.

21.2.2015

Výtvarnice Eva Jiřikovská: Působit v divadle je jako pracovat ve snovém světě

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Do nejužšího výběru Cen divadelní kritiky se poprvé dostala výtvarnice a scénografka Slováckého divadla Eva Jiřikovská. Na ocenění ji odborná veřejnost nominovala už několikrát, naposledy vloni za Lucernu z hradišťské scény.

21.2.2015

Nalezené kulisy ochotníků ve Zlámanci z roku 1928 vyvěsili v kulturním domě

Zlámanec – Vedení radnice ve Zlámanci hledá pamětníky vloni nalezeného vzácného kulturního klenotu, divadelních kulis z období První republiky. Dvě oboustranně pomalovaná nepoškozená plátna, objevená na půdě místní školky, mohli obyvatelé obce spatřit ve své plné kráse v sobotu 14. února na tamním Obecním plese zavěšená nad pódiem kulturního domu.

21.2.2015

Záložník Slovácka Veliče Šumulikoski: Zápas s Jabloncem můžeme klidně zvládnout

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Již dnes úderem 20.15 hodin odstartuje jarní část Synot ligy. V úvodním duelu roku 2015 přivítají fotbalisté 1. FC Slovácko ambiciózní Jablonec. Opora domácího celku Veliče Šumulikoski se zápasu se třetím týmem tabulky už nemůže dočkat.

21.2.2015

V Uherském Hradišti začíná ožívat Deník Anny Frankové

Uherské Hradiště - Deník Anny Frankové, to je název titulu, který minulý týden začala s herci připravovat režisérka Zoja Mikotová. „Když jsem se dozvěděla, že Slovácké divadlo uvede tento příběh, neváhala jsem a koupila si předplatné. Nechci, aby mi utekl," říká pětatřicetiletá Alena Hrubá, pro kterou je stejnojmenná kniha největším zážitkem z dospívání.

20.2.2015

Kočka je opět téměř vyprodaná. Zbývají poslední lístky

Uherské Hradiště Už jen pár desítek lístků zbývá v pokladně divadla na definitivně poslední představení Kočky na rozpálené plechové střeše. Vlna zájmu se vzedmula poté, co představitelé hlavních rolí Jitka Josková a Tomáš Šulaj zabodovali mezi diváky i divadelními kritiky a získali ocenění Slovácký Oskar a Největší z pierotů.

20.2.2015

Martin Flinta glosuje: O svatbě prezidentova kancléře v Osvětimanech

Prezidentský kancléř Vratislav Mynář, rodák z Vřesovic, ale dlúholetý Osvětimaňák, sa chystá žénit a do minulého týdňa šlo spješej o zprávu z kategórie utajéných. Fčíl už je ale fšecko ináč, protože sa hlava státu, Miloš Zeman, rozhodla dělat v tejto záležitosti kancléřovi mluvčího.

19.2.2015

My budeme rozhodovat, podle jakých pravidel se tu bude žít

Slovácko, Brno – Islám v Česku nechceme. V duchu tohoto hesla se nesla demonstrace 
v Brně, kam kromě místních dorazili také podporovatelé stejnojmenné iniciativy ze Slovácka. Přibližně tisícovka příznivců seskupení se sešla na Moravském náměstí na svatého Valentýna.

13.2.2015

Na běžkách od Kamené búdy na Javořinu a zpět

Velká Javořina /REPORTÁŽ/  – Ideální sněhové podmínky, možná nejlepší za celou zimu, nabízí v těchto dnech běžkařům trasy kolem Velké Javořiny. Pro milovníky bílé stopy, kteří nechtějí jezdit příliš daleko, jsou tratě, které vedou k nejvyššímu vrcholu Bílých Karpat ideální.

13.2.2015

Martin Flinta glosuje: O fašanku na Slovácku

Už je teho masopusta na mále, na mále, na mále… Ej, šak to je pjesnička, jak malovaná. Vzpomínám na éru, gdy sa tento popěvek ve velikém a husto táhl krajem po každičkej dědině na tom našém Slovácku, a tým dávál jakúsi zajímavú podobu časom, keré ludé prožívajú daleko po svátkoch vánočních a stejno tak dlúho do svátků velikonočních.

13.2.2015

OBRAZEM: Jaké to vůbec je, být Sám na dva šéfy

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Uherské Hradiště Sedmdesátá sezona Slováckého divadla se zdárně rozjela. Po baladické Studni světců režiséra Igora Stránského se divákům před týdnem představila komedie Sám na dva šéfy.

13.2.2015

JSME VE FINÁLE! Hlasujte pro Nejpohlednější stárkovský pár 2014

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Pátý ročník fotosoutěže Slováckých novin O nejpohlednější stárkovský pár je ve finále. Hlasujte pro vítěze, který vyhraje tolik vína, kolik váží stárka vítězného páru a kolik hodová chasa stejně nevypije. Hlasovat můžete až do 25. února.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT