VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Týdeník

28.11.2014

Ve 4. kole zvítězil pár z Nedakonic, Nikola Šnajdrová a Michal Duhajský

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Na stránky Slováckých novin se vrátila populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už pátém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky.

28.11.2014

Martin Flinta glosuje: O celebritách, které přijedou o víkendu na Slovácko

To sa budem mňet. Samá celebrita sa sem o víkendě chystá. V nedělu sa vám može stat, že v Hradišťu potkáte tú modelku, co má potomka s tým drsňáckým fotbalistú. Erbovú. Dojede na charitativní bazar na pomoc nemocným děckám.

27.11.2014

Harafica vydává speciální DVD se záznamem slavných Jízd v divadle

Uherské Hradiště - Už posedmé proběhne na jevišti Slováckého divadla Jízda s Haraficou a herci Slováckého divadla. Lístky se začínaly prodávat v první polovině října. Stačilo pár minut a i tentokrát bylo vyprodáno. Muzikanti se proto rozhodli, že vydají speciální DVD, na kterém to nejlepší, co zažili, zveřejní.

26.11.2014

Hokejové legendy pražské Sparty bavily Uherský Ostroh

Uherský Ostroh /FOTOGALERIE/ – Jako na procházce hokejovou historií to v sobotu v podvečer vypadalo na zimním stadionu v Uherském Ostrohu. Jednou zavěsil dvojnásobný držitel Stanley cupu z Pittsburgh Penguins Jiří Hrdina, jindy publikum pobavil další mistr světa z roku 1985 Pavel Richter, vzadu zase vše jistil olympijský šampion z Nagana František Kučera.

26.11.2014

Beseda u cimbálu v Ostrožské Lhotě začala pásmem O vojně

Ostrožská Lhota /FOTOGALERIE/ – Stému výročí začátku první světové války bylo věnované hodinové pásmo besedy u cimbálu v Ostrožské Lhotě. „V památkovém domku byla i výstava, v podstatě celý rok se u nás nese v tomto duchu," prozradil za pořadatele František Hájek.

26.11.2014

Romana Habartová: Na padesátinách Děcek vystoupí sedm generací folkloristů

Kunovice /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Děcka z Kunovic slaví. Je jim padesát. Kunovický folklorní soubor své jubileum pojal ve velkém a na páteční večer přichystal slavnostní pořad. Na večerní představení, ale také historii Děcek z Kunovic jsme se ptali vedoucí souboru Romany Habartová.

26.11.2014

Silvestr ve Slováckém divadle je téměř vyprodaný

Uherské Hradiště - Herečka přichází na jeviště, kde se má převléknout do společenských šatů a vida – místo nich na ni čeká kostým Supermana. Vzápětí má zazpívat pod velkým obrazem s vyobrazeným vévodou, ale v rámu se z fotografie usmívá ředitel divadla.

25.11.2014

Tomáš Šulaj bude hrát v Národním divadle

Uherské Hradiště - Tomáš Šulaj patří jednoznačně k nejoblíbenějším tvářím uherskohradišťského souboru. Má na svém kontě několik cen popularity, cen kritiky Nejvější z pierotů, jako jediný v regionu získal muzikálovou Thálii a známý je i z televizní obrazovky, kde coby vzduchoplavec Kráčmera prováděl děti po zajímavých českých místech.

24.11.2014

Herečka Tereza Novotná odchází na mateřskou dovolenou

Uherské Hradiště - Tak úspěšný rok se podaří málokomu. V březnu byla vyhlášena jednou ze tří nejlepších hereček a na prknech Národního divadla usilovala o Thálii, brzy poté zjistila, že očekává druhý přírůstek do rodiny.

23.11.2014

Generální ředitel MESITu: Firma se rozhodla budovu zbourat. Z morálních důvodů

Uherské Hradiště /VZPOMÍNKOVÝ SERIÁL NA TRAGÉDII V MESITU/ - Třicet let uplylo dnes od havárie v MESITu v Uherském Hradišti, která si vyžádala osmnáct obětí. Smutné výročí si připomínají jak pamětníci, tak vedení společnosti.

23.11.2014

Přežil propad do sutin z druhého patra. Život mu zachránil pracovní stůl

Uherské Hradiště /VZPOMÍNKOVÝ SERIÁL NA TRAGÉDII V MESITU/ - Ten den, 23. listopadu 1984, Jiřímu Vyoralovi nikdo z paměti nevymaže. Během několika sekund se totiž sice podruhé narodil, ale zároveň přišel o osmnáct kolegů a lidí z práce, které znal.

22.11.2014

Projektant si vzal život a stal se 19. obětí zřícené haly v MESITu

Uherské Hradiště /VZPOMÍNKOVÝ SERIÁL NA TRAGÉDII V MESITU/ - Poslední a zcela zbytečnou obětí mařatické tragédie se stal projektant, který měl na starosti dodatečnou přístavbu třetího podlaží na části inkriminované haly. Patřil k prvním, které po neštěstí bezpečnost vyslýchala.

22.11.2014

Oběť tragédie v MESITu: František Dufka se zřítil do hlubin haly

Uherské Hradiště /VZPOMÍNKOVÝ SERIÁL NA TRAGÉDII V MESITU/ - Rodinu Dufkovou zasáhla tragédie v Mesitu obzvlášť krutě, když byli postiženi tři členové rodiny. Otec František, syn Pavel a snacha Dana. František Dufka byl dobrý fotbalista a v Mařaticích byl zájem o jeho služby ve fotbalovém oddíle.

22.11.2014

Otřesy haly v MESITu provázel hluk, jako kdyby vedle vybuchla bomba

Uherské Hradiště /VZPOMÍNKOVÝ SERIÁL NA TRAGÉDII V MESITU/ – Pouhých několik metrů dělilo Renu Potykovou onoho osudného 23. listopadu 1984 v uherskoh­radišťském Mesitu od té části budovy, jež se krátce před 15. hodinou zřítila a v troskách pohřbila osmnáct zaměstnanců podniku.

21.11.2014

Martin Flinta glosuje: O svobodě a demokracii

Pětadvacet roků nemožú nekeří skúsnút to, když čujú, že za komunistú lepší nebylo. Jaj, to okolo teho bývá křiku! Hned sa paprčijú, spílajú tým opovážlivcom, keří sú s dneškem spokojéní, do pravdoláskařú jim nadávajú a momentálně zaostálýma jich označujú.

21.11.2014

Ve 3. kole zvítězil pár z Osvětiman, Romana Pelikánová a Martin Mlčák

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Na stránky Slováckých novin se vrátila populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už pátém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky.

AKTUALIZOVÁNO
18.11.2014

Před 30 lety se v uherskohradišťském MESITu zřítila část výrobní haly

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Byl pátek 23. listopadu 1984. Až do půl třetí to byl pro zaměstnance národního podniku MESIT v Uherském Hradišti den jako každý jiný. Pracovníci dostávali na konci ranní směny zálohy na třináctý plat. Potom se ale stalo něco, co velké části z nich změnilo život.

15.11.2014

Nájemníci opět vyprodaní, přidávají se další představení

Uherské Hradiště - Před čtrnácti dny jsme přinesli zprávu o tom, že Slovácké divadlo přidává kvůli velkému zájmu diváků na program mimořádnou reprízu komedie Nájemníci. Stačilo pár dnů a byla vyprodána.

14.11.2014

Slovácké divadlo vyráží dobýt Prahu

Uherské Hradiště, Praha - Začátkem příštího týdne bude název Slovácké divadlo skloňováno ve všech pádech. Herci totiž dostali hned tři pozvánky na účast oslav 17. listopadu do Prahy.

14.11.2014

Ve 2. kole zvítězil pár z Popovic, Eva Šáchová a David Kučera

Slovácko - Opět se na stránky Slováckých novin vrací populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už pátém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky.

14.11.2014

Martin Flinta glosuje: Galuškovo Slovácko sa nesúdí platné aj dnes

Ludé, to sa dějú věci, po tých volbách. Enem čučím. Na tých radnicách sa nám rozmáhá jakýsik nový sport menuje sa rezignování. Dědina, gde nikdo na nic nerezignuje, jak gdyby nebyla.

12.11.2014

Rodiče si místo pro druhé dítě v Klíčku rezervují i dva roky dopředu

Slovácko /ROZHOVOR/ - V centru zájmů učitelů, rodičů, 
a dokonce i prezidenta byl v minulých dnech zákon o dětských skupinách. Prezidentovo veto přehlasovala Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR. Bez novely tohoto zákona by způsobil problémy lesním mateřským školám (LMŠ).

12.11.2014

Je mnoho koštů, ale jen jedna Cisterciácká pečeť," říká Petr Hudec

Velehrad /ROZHOVOR/ - Jedinou a mimořádnou mezinárodní soutěží a výstavou mešních a košer vín v České republice je Cisterciácká pečeť, která se o druhé listopadové sobotě uskutečnila ve Slovanském sále Stojanova gymnáziu Velehrad.

12.11.2014

Noc divadel bude v sobotu plná překvapení

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Slovácké divadlo připravuje na sobotu výjimečný zážitek. Zapojuje se totiž do mezinárodní Noci divadel a s ní je spojen i speciální divadelní program. „Mohu potvrdit, že po představení Svatby pro diváky připravujeme spoustu překvapení," slibuje ředitel Igor Stránský.

8.11.2014

Alžběta Kynclová: Milovala jsem nedělní rána se Studiem Kamarád

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Neděle bude ve Slováckém divadle patřit nové pohádce. Režisér David Vacke s herci nastudoval Nezbednou pohádku Josefa Lady a slibuje zábavu pro děti i jejich doprovod.

7.11.2014

Martin Flinta glosuje: Vánoce v supermarketech už začaly

Vánoce, Ježíšek, dárky, tyto slova na nás vyskakujú z letáků supermarketů a podobných už nejakú tú chvílu. Obchody sa předháňajú, gdo bude první mňet nabídku na svátky a gdo urve vjecej zákazníků.

7.11.2014

V 1. kole zvítězil pár z Míkovic, Nikol Škrášková a Roman Tvrdoň

Slovácko - Opět se na stránky Slováckých novin vrací populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už pátém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky.

7.11.2014

Hurá, festival! Slovácké divadlo vyráží do Českého Těšína

Uherské Hradiště - Uherskohradišťské divadlo míří reprezentovat Zlínský kraj a hlavně své město na tradiční Festival divadel Moravy a Slezska do Českého Těšína. Na severu od Uherského Hradiště představí černou komedii Pohřbívání, jež uvádí jako jediné u nás a která se setkala s nadšenými ohlasy mezi diváky i divadelními kritiky.

6.11.2014

Obnova hřbitova v Dolním Němčí přišla na šest milionů korun

Dolní Němčí /FOTOGALERIE/ – Do dušičkového víkendu stihli stavební dělníci dát do kupy několik měsíců rozkopaný hřbitov v Dolním Němčí. Novou podobu tohoto místa posledního odpočinku tak mohli ocenit zástupy lidí s věnci a květinami v rukou, kteří tam v uplynulých dnech mířili za svými zemřelými příbuznými přáteli a známými.

5.11.2014

Jan Rejžek v Cafe Clubu glosoval naši politickou scénu

Uherský Brod – Už podruhé byl 24. října hostem Café Clubu v Uherském Brodě hudební i filmový kritik a novinář Jan Rejžek. „Tentokrát představil hudební čísla hudebníků celého světa,mnohdy těžko běžnému posluchači uchopitelná.

5.11.2014

Tramín červený je vítězem sedmé Cisterciácké pečeti

Velehrad /FOTOGALERIE/ – Šampionem sedmého ročníku oblíbené a ve světě zcela ojedinělé prestižní mezinárodní soutěže a výstavy mešních a košer vín s všeslibujícím názvem Cisterciácká pečeť se stal Tramín červený, jehož producentem je Znovín Znojmo.

5.11.2014

Do divadla míří všechny generace – každá na to své

Uherské Hradiště - Tak vyvážené předplatné, jaké nabízí Slovácké divadlo na příští rok, se hned tak nevidí. Vyberou si mladí, ale i střední i ta nejstarší generace diváků. „Zvolili jsme heslo ´Všechno nejlepší´. Snažili jsme se nabídnout našemu publiku to, co považujeme za skutečnou špičku," říká ředitel slovácké scény Igor Stránský.

3.11.2014

Ředitel ZUŠ v Hradišti Nemrava: Do jezuitské koleje nás nakonec nevpustili

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Konečně se dočkala. Budova základní umělecké školy na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti projde v nejbližším období rekonstrukcí. Jedna z největších základních uměleckých škol v celé republice se teď stěhuje do náhradních prostor.

31.10.2014

Martin Flinta glosuje: O udělování státních vyznamenání na Hradě

Velice sem sa zaposlúchál do svátečního proslovu našého prezidenta Miloša Zemana a mosím řéct, že sa ně jeho větší půlka moc lúbila. A myslím, že sem nebýl sám. Vidět to bylo aj na delegátoch, keří seděli na nóbl legátkách ve Vladislavském sále a ani nedutali.

31.10.2014

Unikátem Živé vody v Modré je kapr Jonáš

Modrá /FOTOGALERIE/ – Druhým největším kaprem na Moravě je čtrnáctiletý Jonáš, kterého v pondělí krátce po poledni vypustil do rybníka botanické a sladkovodní expozice Živá voda v Modré jeho správce Jiří Kroča.

29.10.2014

Nejlepší holubice z výstavy 
v Hluku přijde na stovky tisíc

Hluk /FOTOGALERIE/ – Říkají jí vdova. Elegantní holubice, která byla v sobotu k vidění na výstavě holubů ve sportovní hale v Hluku, každý týden vylétá z určeného místa, aby překonala vzdálenost 515 kilometrů a mohla se opět shledat se svým partnerem.

25.10.2014

Výtvarnice Eva Jiřikovská: Muž na plakátě k předplatnému je můj otec

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Jméno výtvarnice Evy Jiřikovské je známé nejenom v Hradišti, ale i v Ostravě, Praze, Bratislavě. Eva je totiž jako autorka kostýmů i scén podepsaná pod mnoha projekty nejlepších českých divadelních režisérů.

25.10.2014

O titul Dětský čin roku bojuje žákovský parlament z Kunovic

Kunovice – Šesťačka Natálie Janíková a páťačka Nelly Olbertová přihlásily do desátého ročníku soutěže Dětský čin roku celý žákovský parlament základní školy U Pálenice 
v Kunovicích. Navrhly ho na ocenění v kategorii Dobrý nápad a popsaly zásluhy žákovského parlamentu na rekonstrukci školní jídelny.

24.10.2014

Předplatné do divadla 2015 - všechno nejlepší

Uherské Hradiště - Máte rádi světovou klasiku? Prosím čeká vás Macbeth Williama Shakespeara. Je libo něco na zasmání těšte se na brilantní komedii Sám na dva šéfy. A ti z vás, kteří si nedovedou představit divadelní večer bez muzikálu, si mohou vyrazit na světoznámé Chicago.

24.10.2014

Muzikál Cikáni jdou do nebe dnes a pak naposledy

Uherské Hradiště - Milovníky muzikálů ta zpráva moc nepotěšila. Slavný příběh Zobara a jeho vášnivé lásky ke krásné Radě, který Slovácké divadlo uvádí od doku 2010, dnes čeká předposlední představení.

24.10.2014

Do kina v Hluku by se mohla přestěhovat ZUŠ

Hluk – Učebny pro základní uměleckou školu, rolovací plátno a využitelné pódium pro divadelní představení. Takové jsou plány vedení Hluku s budovou sokolovny, kde teď sídlí kino.

24.10.2014

Martin Flinta glosuje: O téj dnešní mládeži

Gdyž si v podstatě malé děcko myslí, že už je dospělé, nedopadá to dycky dobře, o čím dál větší drzosti dnešních mladých nemože byt sporu. Nechcu ich házat do jedneho pytla, ale toš házat po učitelce věci enom proto, že mně řekne, nehraj si s telefónem, mně přijde jako dost přehnaná reakce.

24.10.2014

Film bánovských žáků uspěl v soutěži v New Yorku

Bánov – Mezinárodní Cenu za přátelství získal krátký film Kamil a já, který vytvořili bánovští žáci pod vedením učitele Vlastimila Ondry. Pro Best Friendship Award přijeli do dějiště finále, do New Yorku, dva zástupci školáků.

24.10.2014

Umělecký vedoucí CM Harafica Petr Gablas:Hraní je akumulátor, který vás nabije

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Cimbálová muzika Harafica se stala za dobu svého působení pojmem na poli folklorní tvorby. Její fanoušci se každý rok těší na jízdy s herci Slováckého divadla a na další zajímavé programy, ve kterých muzika hraje nejen tradiční lidové písně, ale převádí do tohoto žánru i skladby pop- music.

17.10.2014

Program na Výšině sv. Metoděje nad Hradištěm připomněl panovníky Velké Moravy

Uherské Hradiště – Příběhy 
o vládcích Velké Moravy byly další snahou nejen Slováckého muzea, jak oživit a přilákat lidi na Výšinu sv. Metoděje nad Uherským Hradištěm. Komponovaný program spojený s ukázkami života na Velké Moravě v podání o. s. Velkomoravené a drakiádou se uskutečnil u příležitosti 1120 let od úmrtí knížete Svatopluka.

17.10.2014

Martin Flinta glosuje: O povolebním domlúvání

Takové veliké ciráty okolo teho byly, ale po dvúch dňoch ve volebních izbách o tem hlasování pomály ani psisko neštěkne. Ale šak ano, eště ze dva týdně sa vyvoléní budú domlúvat, s kým kdo půjde do holportu, aby potem měli fšecko pod palcem.

AKTUALIZOVÁNO
16.10.2014

Vinobraní pod Buchlovem

Břestek - Kam jinam by se člověk měl vypravit za reportáží v čase vinobraní, které má specifickou atmosféru, pominu-li sklípky s burčákem a vínem, než do vinice. A tak jsem ve středu nabral směr Břestek, viniční trať Staré hory, kde pěstuje révu vinnou Agro Zlechov.

16.10.2014

Na kole vinohrady projely stovky lidí. Někteří i v kroji

Slovácko /FOTOGALERIE/ – Už devátý ročník tradičního uzavírání cyklostezek Na kole vinohrady Uherskohradišťska měl několik novinek a zvláštností. Část z nich připravili pořadatelé, 
o zbytek se postarali sami cyklisté.

15.10.2014

Sobotní odpoledne v zahradě Šikuly v rytmu bubnů

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ – Kdo prošel v neděli odpoledne branou Domu dětí a mládeže (DDM) Šikula v Uherském Hradišti a vstoupil do zahrady, která jej obklopuje, oslovila ho zvláštní atmosféra.

15.10.2014

Co se dělo v divadle před 69 lety? A co se stane za rok?

Uherské Hradiště - Je pátek 10. října, Slovácké divadlo uvádí další reprízu úspěšného muzikálu Donaha!. Vyprodané hlediště bouří a odměňuje herce mnoha potlesky na otevřené scéně. Málokdo ale tuší, co se dělo přesně před 69 lety.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT