VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Týdeník

5.3.2015

Nejpohlednější stárci jsou letos ze Sadů, Tereza Voltemarová a Filip Hubík

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Vážení čtenáři, skončil další ročník soutěže Slováckého deníku o nejpohlednější stárkovský pár roku 2014. Do redakce dorazil ve finálovém kole 845 hlasovacích kuponů. Nejvíce bodů ze čtrnácti krojovaných dvojic jste zaslali páru z hradišťských Sadů, starším stárkům Filipu Hubíkovi a Tereze Voltemarové. Ti získali 149 hlasů.

5.3.2015

Divadlo zve v sobotu na Nezbednou pohádku

Uherské Hradiště /FOTO, VIDEO/ - Sobotní dopoledne bude ve Slováckém divadle patřit nejmenším divákům. Na programu bude totiž Nezbedná pohádka. „Když jsme ji hráli mezi svátky, byla hned vyprodána a po vstupenkách se jen zaprášilo, i když jsme přidali další reprízu. Tak jsme se rozhodli uvést ji na začátku března znovu, aby se dostalo i na ty, kteří už v prosinci vstupenky nesehnali," potvrzuje ředitel divadla Igor Stránský.

4.3.2015

Slovácké muzeum ukáže léčivky 
a jejich dvojníky

Uherské Hradiště – Byliny nasbírané z lesních, lučních a polních biotopů jsou obsahem nové výstavy Slováckého muzea. Ta začne ve čtvrtek v 17 hodin. Hlavním posláním výstavy je seznámit veřejnost s jejich léčivými účinky na lidský organismus, ale také s rostlinami, které se s nimi dají na základě podobnosti listů či květů snadno zaměnit.

3.3.2015

Cukrovinky ze Čtyř peřin by měly zaplnit díru na trhu

Tupesy, Nedakonice - Jahoda s okurkou, mořská sůl nebo banán s kešu oříšky. Cukrovinky takových příchutí se rozhodl vyrábět Jiří Vávra s partnerkou. I když ani jeden nepochází z potravinářského oboru, vrhli se do podnikání po hlavě.

2.3.2015

Herečka Jitka Josková: Perná chvilka? Když si kolega nemůže vzpomenout na text

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - „Asi vám přijel inseminátor!" vykřikne Jitka Josková dnes na jevišti Slováckého divadla v roli Barbary v komedii 1+2=6 a hlediště se otřese salvou smíchu. Bude to už posté. 

27.2.2015

Mynář o své zítřejší svatbě: Nečekejte Gotta, hudbu obstarají domácí muzikanti

Slovácko /ROZHOVOR/ - Už jen pár dnů do vstupu na společnou cestu životem zbývá kancléři prezidenta republiky Vratislavu Mynářovi a jeho nastávající Alex Noskové, která je moderátorkou. Poslední víkend před svým sňatkem trávila dvojice v místech, kde si 28. února řekne své ano, na úpatí Chřibů v Osvětimanech.

27.2.2015

Komedie 1+2=6 slaví už 100. reprízu

Uherské Hradiště - John, Mary, Barbara a Stanley , to jsou hlavní hrdinové komedie 1+2=6. Premiéru měla na jaře 2007 a stala se světovým unikátem. Uherskohradišťští divadelníci totiž spojili dvě slavné hry Raye Coonyho do jedné, a dokázali tak potěšit i samotného autora.

25.2.2015

Do Starého Města se sjeli hasiči z celé republiky. Na ples

Staré Město /FOTOGALERIE/ – Úsměvy, tančící, zpívající plné dobré nálady. Taková atmosféra vládla o třetím únorovém sobotním večeru, navzdory tomu, že šlo o čtvrtý den doby postní, na 20. reprezentačním plese hasičů České republiky ve Starém Městě.

23.2.2015

Nejvíc v zemi. Slovácké divadlo pokořilo hranici 8 tisíc předplatitelů

Uherské Hradiště - Ve Slováckém divadle mají další důvod k oslavě. Nejenom, že jeho inscenace jezdí po nejprestižnějších festivalech a sbírají nominace na inscenace roku, spokojenost vládne i mezi diváky.

21.2.2015

Výtvarnice Eva Jiřikovská: Působit v divadle je jako pracovat ve snovém světě

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Do nejužšího výběru Cen divadelní kritiky se poprvé dostala výtvarnice a scénografka Slováckého divadla Eva Jiřikovská. Na ocenění ji odborná veřejnost nominovala už několikrát, naposledy vloni za Lucernu z hradišťské scény.

21.2.2015

Nalezené kulisy ochotníků ve Zlámanci z roku 1928 vyvěsili v kulturním domě

Zlámanec – Vedení radnice ve Zlámanci hledá pamětníky vloni nalezeného vzácného kulturního klenotu, divadelních kulis z období První republiky. Dvě oboustranně pomalovaná nepoškozená plátna, objevená na půdě místní školky, mohli obyvatelé obce spatřit ve své plné kráse v sobotu 14. února na tamním Obecním plese zavěšená nad pódiem kulturního domu.

21.2.2015

Záložník Slovácka Veliče Šumulikoski: Zápas s Jabloncem můžeme klidně zvládnout

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Již dnes úderem 20.15 hodin odstartuje jarní část Synot ligy. V úvodním duelu roku 2015 přivítají fotbalisté 1. FC Slovácko ambiciózní Jablonec. Opora domácího celku Veliče Šumulikoski se zápasu se třetím týmem tabulky už nemůže dočkat.

21.2.2015

V Uherském Hradišti začíná ožívat Deník Anny Frankové

Uherské Hradiště - Deník Anny Frankové, to je název titulu, který minulý týden začala s herci připravovat režisérka Zoja Mikotová. „Když jsem se dozvěděla, že Slovácké divadlo uvede tento příběh, neváhala jsem a koupila si předplatné. Nechci, aby mi utekl," říká pětatřicetiletá Alena Hrubá, pro kterou je stejnojmenná kniha největším zážitkem z dospívání.

20.2.2015

Kočka je opět téměř vyprodaná. Zbývají poslední lístky

Uherské Hradiště Už jen pár desítek lístků zbývá v pokladně divadla na definitivně poslední představení Kočky na rozpálené plechové střeše. Vlna zájmu se vzedmula poté, co představitelé hlavních rolí Jitka Josková a Tomáš Šulaj zabodovali mezi diváky i divadelními kritiky a získali ocenění Slovácký Oskar a Největší z pierotů.

20.2.2015

Martin Flinta glosuje: O svatbě prezidentova kancléře v Osvětimanech

Prezidentský kancléř Vratislav Mynář, rodák z Vřesovic, ale dlúholetý Osvětimaňák, sa chystá žénit a do minulého týdňa šlo spješej o zprávu z kategórie utajéných. Fčíl už je ale fšecko ináč, protože sa hlava státu, Miloš Zeman, rozhodla dělat v tejto záležitosti kancléřovi mluvčího.

19.2.2015

My budeme rozhodovat, podle jakých pravidel se tu bude žít

Slovácko, Brno – Islám v Česku nechceme. V duchu tohoto hesla se nesla demonstrace 
v Brně, kam kromě místních dorazili také podporovatelé stejnojmenné iniciativy ze Slovácka. Přibližně tisícovka příznivců seskupení se sešla na Moravském náměstí na svatého Valentýna.

13.2.2015

Na běžkách od Kamené búdy na Javořinu a zpět

Velká Javořina /REPORTÁŽ/  – Ideální sněhové podmínky, možná nejlepší za celou zimu, nabízí v těchto dnech běžkařům trasy kolem Velké Javořiny. Pro milovníky bílé stopy, kteří nechtějí jezdit příliš daleko, jsou tratě, které vedou k nejvyššímu vrcholu Bílých Karpat ideální.

13.2.2015

Martin Flinta glosuje: O fašanku na Slovácku

Už je teho masopusta na mále, na mále, na mále… Ej, šak to je pjesnička, jak malovaná. Vzpomínám na éru, gdy sa tento popěvek ve velikém a husto táhl krajem po každičkej dědině na tom našém Slovácku, a tým dávál jakúsi zajímavú podobu časom, keré ludé prožívajú daleko po svátkoch vánočních a stejno tak dlúho do svátků velikonočních.

13.2.2015

OBRAZEM: Jaké to vůbec je, být Sám na dva šéfy

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Uherské Hradiště Sedmdesátá sezona Slováckého divadla se zdárně rozjela. Po baladické Studni světců režiséra Igora Stránského se divákům před týdnem představila komedie Sám na dva šéfy.

13.2.2015

JSME VE FINÁLE! Hlasujte pro Nejpohlednější stárkovský pár 2014

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Pátý ročník fotosoutěže Slováckých novin O nejpohlednější stárkovský pár je ve finále. Hlasujte pro vítěze, který vyhraje tolik vína, kolik váží stárka vítězného páru a kolik hodová chasa stejně nevypije. Hlasovat můžete až do 25. února.

AKTUALIZOVÁNO
13.2.2015

Deathmetalový Krabathor musel přidat další koncert na Míru

Uherské Hradiště - Nebývalý zájem je o jarní vystoupení deathmetalové legendy ze Slovácka Krabathor v hradišťském klubu Mír. Koncert naplánovaný na sobotu 21. března, je už beznadějně vyprodaný. Kapela se proto rozhodla přidat na Míru ještě další koncert, a to následující den v neděli 22. března.

11.2.2015

Dolněmčan si odnesl ze Salaše zvon i trnečku

Salaš /FOTOGALERIE/ – Tři sta třicet tři vzorky destilátů označených číslem, skleničky se stopkami, které jsou vhodné k jejich ochutnávání, katalog druhého nejstarší koštu slivovice na světě. Tak je v sobotu připraven sál v hospodě Na Dolině v Salaši. Úderem čtrnácté hodiny v něm začíná 28. ročník koštu slivovice, pořádaný tamním Klubem přátel Salaše (KPS).

6.2.2015

Ve 14. kole zvítězil pár ze Starého Města, Lucie Tymrová a Pavel Dovrtěl

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Na stránky Slováckých novin se vrátila populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už pátém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky.

3.2.2015

Na pořádek v Brodě dohlédne romský domovník

Uherský Brod – Druhé největší město Slovácka je jednou ze čtyř obcí Zlínského kraje, kde funguje v romské lokalitě romský domovník. Jejich zajištění má na starost sdružení Argo. Kraj jim letos už pošesté přispěl částkou 
400 tisíc pro tuto funkci.

2.2.2015

Do minulého století přeneslo účastníky plesu vystoupení kantorek "Retro úči"

Březová /FOTOGALERIE/ – Popáté a také naposledy hostilo v sobotu 31. ledna přízemí základní školy a mateřské školy v Březové tradiční školní ples. Ten další by se měl konat už v tamní zbrusu nové Hale kultury a sportu.

2.2.2015

Jsme jediná zcela křesťanská země na světě, říká arménský malíř Ašot Arakeljan

Horní Němčí - Má dvě země, kterým říká domov. V jedné se narodil, v druhé oženil. Miluje obě. A obě stejně. „Když jsem v České republice, stýská se mi po Arménii, když jsem v Arménii, cítím to zase opačně," vysvětluje pocity ve svém srdci malíř Ašot Arakeljan, který už více než dvě desetiletí žije a tvoří v Horním Němčí.

30.1.2015

Ankety ovládli Jitka Josková a Tomáš Šulaj

Uherské Hradiště - Jitka Josková a Tomáš Šulaj to jsou jména dvojice uhersko-hradišťských herců, kteří jsou nejenom nejoblíbenějšími mezi diváky, ale podali v loňském roce nejlepší herecké výkony i podle odborné kritiky. Výsledky anket Slovácký Oskar a Největší z pierotů oznámil ředitel divadla Igor Stránský na XXIX. divadelním plese minulou sobotu.

30.1.2015

Ve 13. kole zvítězil pár z Boršic, Jana Veselá a Štěpán Gabriel

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Na stránky Slováckých novin se vrátila populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už pátém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky.

30.1.2015

FOTO, VIDEO: Masky v hradišťském Akropolisu tančily i rybařily

Uherské Hradiště – Dráčci, piráti, žabáci i princezničky dováděli uplynulou neděli 
v Akropolisu v Uherském Hradišti. Ve vyhlášeném dětském království se totiž konal karneval. Odpoledne však nepařilo jenom maskám a tancům, ale nouze nebyla ani 
o pohybové aktivity.

29.1.2015

Farní ples okořenilo Labutí jezero i tanec vorvaněk

Velehrad /FOTOGALERIE/ – Pátým farním plesem pokračovala v sobotu letošní bálová sezona na Velehradě. Ať už se stal ples jakkoliv tradiční záležitostí, v sobotu večer se mohli jeho návštěvníci radovat nejen z hudebního a tanečního programu, ale také ze dvou originálních přírodovědných okének.

29.1.2015

V sauně mi běhal mráz po zádech při osmdesáti stupních

Uherské Hradiště /REPORTÁŽ/ – „My se známe, jen ne nazí," usmívá se na mě ředitel aquaparku v Uherském Hradišti Jiří Durďák, když nás jeho kolegyně představuje. Je pátek večer a v největším městě Slovácka se poprvé koná saunová noc.

29.1.2015

Degustátoři volili z 333 vzorků pálenky na košt na Salaši

Modrá, Salaš /FOTOGALERIE/ – Je čtvrtý lednový pátek, krátce před sedmnáctou hodinou večerní. Do sálu 
v suterénu v hotelu Skanzen Modrá přichází osmapadesát degustátorů a pět znalkyň fajnovostí pálenek, aby tu soudili, který z 333 vzorků destilátů pošlou do nominačního kola 28. ročníku koštu slivovice na Salaši, druhého nejstaršího nejen na Slovácku, ale snad i na světě.

28.1.2015

Hradišťan představil italského skladatele

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ – Zaplněný sál Slováckého divadla v Uherském Hradišti byl v neděli svědkem cesty skladatele Claudia Monteverdiho. Svou interpretaci části jeho života na prknech divadla předvedl taneční soubor Hradišťan.

28.1.2015

Správce expozice Živá voda Kroča: Ryby plavou kolem tunelu jako o život

Modrá /ROZHOVOR/ - Tisíce lidí z Česka i ze zahraničí se už mohlo v areálu Živá voda v Modré projít proskleným tunelem, který je zavedl bez použití potápěčských přístrojů víc než tři metry pod hladinu rybníka. Možná měli to štěstí, že se tam jejich průvodcem stal správce Živé vody Jiří Kroča (36).

27.1.2015

Koncert v muzeu J. A. Komenského v Brodě připomněl oběti holocaustu

Markéta Švehlíková Uherský Brod /FOTOGALERIE/ – Nedělní koncert k Mezinárodnímu dni holocaustu letos věnovali jeho pořadatelé ústy ředitele Domu kultury Jaroslava Mikulíka nejen uherskobrodským spoluobčanům – židovským obětem II. světové války, ale také všem obětem současných válek, které se stále více přibližují našim hranicím, a stejně rychle a nepředvídatelně mění současný svět a náš pocit bezpečí v něm.

27.1.2015

140 let od postavení synagogy: Židovský rok v knihovně

Uherské Hradiště /SERIÁL TÝDENÍKU/ - Psal se rok 1875, když v Uherském Hradišti postavili synagogu. Ta měla sloužit modlitebním účelům pro židovskou komunitu, jíž byla významná část tehdejších obyvatel města. Úlohu budova postavená na křižovatce dnešních ulic Krátká a Františkánská plnila do druhé světové války.

26.1.2015

Třešničkou oslav postavení synagogy 
bude židovská svatba na slavnostech vína

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Významné jubileum slaví letos budova v Uherském Hradišti, kde sídlí Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana. Někdejší synagogu postavili před 140 lety.

24.1.2015

Vyrábět dorty začala jako terapii. Teď vyhrála soutěž

Kunovice – První dort upekla k narozeninám své dceři, jeden z těch posledních se stal vítězem soutěže Svatební dort roku 2015. Jeho tvůrkyní byla čtyřiatřicetiletá Markéta Sukupová z Kunovic. Ač nevyučená cukrářka, rozhodla se naplno věnovat svému koníčku a zařídit si živnost specializovanou především na pečení dortů.

24.1.2015

Martin Flinta glosuje: O tom, jak se ten svět změnil

No, je toto možné, pravili by moja stařenka nevěřícně, pokaváď by sa jim podařilo přesunút z oného světa do súčasnosti. Teda né, že by z ohroméní nablýskaných výkladních skříní ostali stát s otevřenú papulú jak omráčená, spíš by nepobrali hrůzu věcí, keré sa fčil dějú a sú pro tento svět bohužel normální.

24.1.2015

Marcela Mitáčková: Ekonomicky silné firmy by měly podporovat svůj region

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Cenu Největší z pierotů za nejlepší divadelní počiny Slováckého divadla v uplynulé sezoně budou rozděleny už dnes večer na divadelním plese. Už tradičně se partnerem předávání cen stala potravinářská společnost Hamé, s jejíž ředitelkou pro marketing a vývoj Marcelou Mitáčkovou jsme si povídali nejenom o divadle.

23.1.2015

Ceny do ankety Největší z pierotů vytvořil Zdeněk Hudeček

Uherský Ostroh /ROZHOVOR/ – Stalo se hezkým zvykem, že Slovácký deník představuje podrobněji výtvarníky, kteří přijali úkol vytvořit ceny pro anketu Největší z pierotů. Letos jím je Zdeněk Hudeček z Uherského Ostrohu, kde se před sedmasedmdesáti lety narodil.

23.1.2015

Ve 12. kole zvítězil pár ze Sušic, Veronika Křístková a Martin Žaluda

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Na stránky Slováckých novin se vrátila populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už pátém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky.

23.1.2015

Divadelní ceny diváků i odborné poroty obdrží herci už dnes

Uherské Hradiště - V sobotu ve 20 hodin začne v hradišťském Klubu kultury XXIX. divadelní ples. Jedním z nejsledovanějších bodů programu bude tradiční udílení cen popularity Slovácký Oskar, ceny odborné poroty Největší z pierotů a už počtvrté svoji trofej udělí i sami herci ta nese název Cena komediantů.

23.1.2015

Jožka Kubáník oslavil kulatiny. Bere to ale statečně

Uherské Hradiště – Těžké chvíle v životě lidském prožívá každý v jiné situaci. Herec a tiskový mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník jimi prochází poslední týdny. Oslavil totiž čtyřicátiny.

23.1.2015

Ladislava Košíková: Ukážeme překvapivá zjištění z života Monteverdiho

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Taneční soubor Hradišťan představí v neděli ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti společně s komorním souborem staré hudby Societas Incognitorium hudebně tanečně zábavnou revue „Claudio Monteverdi a české země".

22.1.2015

Aquapark připravil na páteční večer saunovou noc

Uherské Hradiště – Ptačí říše, Tóny Tibetu nebo Dark Shadow, to jsou jména některých saunových ceremoniálů, které si mohou zájemci v pátek užít v aquaparku v Uherském Hradišti. Program nazvaný Saunová noc začíná v 19 hodin.

22.1.2015

Šárka Starobová:Nepál zapůsobí na všechny vaše smysly

Nepál, Vlčnov /ROZHOVORO - Zeleň, ze které se až točí hlava, tisíce vodopádů i monumentální hory okouzlily dvaatřicetiletou Šárku Starobovou z Vlčnova natolik, že se tam vrátila už třikrát. Na místě pomáhá jedné státní škole, která se nachází na úpatí Annapurny.

21.1.2015

Večeře pro pětičlennou rodinu vyjde pod střechou světa na 20 korun

Vlčnov, Nepál – Jako ráj pro vegetariány označila Nepál Vlčnovjanka Šárka Starobová, která tam pravidelně jezdí pomáhat jako dobrovolnice do státní školy. Důvod je zřejmý, jen málokdo si tam může dovolit maso. Hlavní potravinou je tam rýže, které místní říkají matka rýže. Obdobou českého tradičního jídla vepřo, knedlo zelo je 
v Nepálu dál bhát, jen v něm chybí to vepřo.

17.1.2015

Hlavní cena z Hopsáckého plesu, dvacet litrů slivovice, putovala do Strání

Horní Němčí /FOTOGALERIE/ – Sálem kulturního domu v Horním Němčí doslova až po strop zaplněným návštěvníky i skupinkami vystupujících se o druhé lednové sobotě mohl pochlubit 6. ročník tamního Hopsáckého plesu.

17.1.2015

Tombola šla na dračku, Jakubík přivezl špičková vína

Uherské Hradiště /REPORTÁŽ/ - „Růžička pro Vás," říká mé ženě mezi dveřmi uherskohradišťského Klubu kultury uvaděč, kterému podávám lístky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT