VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Týdeník

28.5.2015

Martin Vrtáček: Čím jsem starší, tím více se bojím muzikálových rolí

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Má za sebou role milovníků, čertů, ztvárnil Cyrana de Bergerac nebo Figara z Lazebníka sevillského. Herec Martin Vrtáček letos slaví kulaté jubileum, je mu padesát let. I když do Uherského Hradiště původně jít nechtěl, dnes říká, že tam našel svůj druhý domov.

27.5.2015

Alžběta Michalová, autorka hry Autista: Důležité je smát se spolu

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Ve Slováckém divadle vzniká další pozoruhodná inscenace. Režisér Michal Zetel připravuje se čtveřicí herců ztvárnění hry Autista aneb Moje zatracené nervy. Uherskohradišťská scéna ji uvede jako první v republice. Speciálně pro ni ji napsala mladá talentovaná autorka Alžběta Michalová, která má osobní zkušenosti s autistickým bratrem.

26.5.2015

V Tupesích rozhodovaly o Ceně diváků trnkové pecky

Tupesy /FOTOGALERIE/ – Osmý ročník pěveckého klání dětí prvních až šestých tříd základních škol si mohly v neděli odpoledne vychutnat ve dvoře Muzea keramiky v Tupesích dvě stovky diváků. Soutěžní přehlídka dětských zpěváčků s názvem Tupeský džbáneček se opět uskutečnila v režii tamního mužského pěveckého sboru Tupešané.

25.5.2015

Handrlák v Rusku: Ochutnali jsme jejich typická jídla

Kunovice, Rusko – Začátkem letošního roku dostal soubor Handrlák z Kunovic nabídku na zájezd do Ruska, do města Uljanovsk. Jednalo se o vystoupení ve dvou programech „Rodná země a vítězství války" a „Všechny vlajky u nás na návštěvě" u příležitosti velkých oslav sedmdesátiletého výročí konce II. světové války. Neváhali jsme, nabídku přijali a začali se intenzivně připravovat.

23.5.2015

Za návrh oblečení s tématem ovoce získají třicet tisíc korun

Slovácko – Třetí ročník úspěšné návrhářské soutěže Hamé Sweet Fashion startuje. Úkolem mladých návrhářů z řad studentů českých a slovenských středních, vyšších odborných a vysokých oděvních a uměleckých škol je navrhnout modely, které svým tvarem, barvou či příchutí připomínají ovoce, nebo sladké plody přímo obsahují.

22.5.2015

Kunovjanka: Kroj mám na sobě po třiceti letech

Kunovice, Praha /FOTOGALERIE/ – Oslovili ji, zda se nechce připojit k zástupu krojovaných, kteří vyrazí do Prahy na Svatojánské slavnosti Navalis předvést jízdu králů, řekla ne. Nakonec ale Pavla Pospíšilová z Kunovic změnila názor a oprášila starý rodinný kroj. Spolu s další pětistovkou krojovaných tak v pátek 15. května vyrazila do Prahy.

22.5.2015

Velehradskou baziliku rozezněl varhanní koncert

Velehrad /FOTOGALERIE/ – Na dvě stě milovníků velebných tónů varhan se přišlo v sobotu večer zaposlouchat do baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě do poutavého koncertu v podání čtyř špičkových studentů Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě a Konzervatória v Bratislavě.

21.5.2015

Prázdniny zahájí Rychlé šípy

Slovácko /ROZHOVOR/ - Už jen šest týdnů a jsou tady prázdniny. Dva měsíce volna jsou spojeny se zábavou a o tu se každoročně na jejich začátku starají herci Slováckého divadla s dnes už legendární komedií Rychlé šípy. Ani letos tomu nebude jinak. Příběhy Mirka Dušína a jeho kamarádů divadelníci zahrají první dva červencové dny pod širým nebem v popovickém Amfiku Bukovina.

20.5.2015

Výstavní sezonu v Buchlovicích odstartovala expozice dortů

Buchlovice /FOTOGALERIE/ – O oblíbenosti výstav Folklorní agentury Buchlov, která toho vykonala pro zviditelnění městečka Buchlovice hodně. V pátečním podvečeru proběhla v tamním Muzeu Podhradí dlouho očekávaná výstava pojmenovaná Já a dort. O zájmu ze strany zejména místních žen, ale i těch přespolních, nemohlo být pochyb.

20.5.2015

Hostějovem šlo procesí ke svátku Panny Marie Pomocnice křesťanů

Hostějov /FOTOGALERIE/ – Pouť k svátku Panny Marie Pomocnice křesťanů se v sobotu uskutečnila v nejmenší obci Zlínského kraje v Hostějově. Krojovaní tam na nosítkách nesli sochu Panny Marie z tamní kapličky v procesí okolo celé vesnice.

AKTUALIZOVÁNO
19.5.2015

Arcibiskup syrské katolické církve: Věřící opustili kvůli džihádistům domovy

Velehrad /ROZHOVOR/ - Českou republiku navštívil arcibiskup syrské katolické církve Yohanna Petros Mouche z iráckého Mosulu. Zastavil se v Praze, kde se setkal s kardinálem Dominikem Dukou, v katedrále sv. Víta slavil mši svatou.

18.5.2015

Hradišťská studentka bodovala na mezinárodní soutěži

Uherské Hradiště, Prostějov – Pomyslnou stříbrnou medaili si z mezinárodní módní soutěže Doteky módy z Prostějova přivezla studentka Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti (UMPRUM) Romana Lidiaková.

16.5.2015

Šestice obcí se utká o titul Vesnice roku

Slovácko – Babice, Březová, Horní Němčí, Pitín, Slavkov a Topolná. Těchto šest obcí ze Slovácka se přihlásilo do krajského kola soutěže Vesnice roku. Aby postoupili dál, do celorepublikového kola, kde bude každý kraj reprezentovat jeden zástupce, musí porazit celkem devět spolukandidátů ze Vsetínska, Zlínska a Kroměřížska.

15.5.2015

Dnešní Muzejní noc: tiskařský lis, kostýmované prohlídky i šermíři

Uherské Hradiště – Do celorepublikové akce Muzejní noc se zapojí dnes i Slovácké muzeum 
v Uherském Hradišti. Pro návštěvníky je na třech místech od sedmnácti hodin do půlnoci připraven zábavně-poučný program.

13.5.2015

Děti si zamilovaly Nezbednou pohádku

Uherské Hradiště - Muzikál Donaha!, komedie Rychlé šípy, dramatická Cena facky – to jsou jen některé hity Slováckého divadla, které do jeho hlediště lákají tisíce, především dospělých diváků. Divadelníci ale myslí i na ty nejmenší a od loňského podzimu pro ně hrají roztomilou Nezbednou pohádku. Děti si ji zamilovaly natolik, že divadelníci přidávají další reprízu. Nejmenší publikum se na ni může těšit poslední květnovou sobotu dopoledne.

12.5.2015

Minerální prameny na Slovácku

Slovácko /FOTOGALERIE/ – Sirkovica, Smraďačka, Slatina nebo Sirovátka. To jsou názvy některých minerálních pramenů, které vyvěrají v regionu Slovácka. Nejvíce jich najdou turisté na Uherskobrodsku. Známý a oblíbený je pramen v Suché Lozi. Uhličitá voda nazývaná Lozanka, Loza, Slovačka nebo Slatina je údajně vůbec jednou z nejstarších na Moravě.

10.5.2015

Starosta Řezníček: Knihu o Pašovicích dostanou v každém obydleném domě

Pašovice /ROZHOVOR/ - Vesnice slaví letos 650 let od první písemné zmínky o obci.

9.5.2015

Autista aneb Moje ztracené nervy. Nová hra Slováckého divadla

Uherské Hradiště - „Kašpar je mladý muž, který má sestru, nejbližšího člověka na světě. A právě jeho sestra je tím, kdo s ním zažívá jeho dennodenní dobrodružství ve světě, kterému on sám nerozumí." Těmito slovy popisuje děj hry Autista aneb Moje zatracené nervy! její autorka Alžběta Michalová.

8.5.2015

Za tajemstvím hory sv. Klimenta

Slovácko – Přestože členové Expedice Chřiby od roku 2002, kdy jejich spolek vznikl, prochodili Chřiby doslova křížem krážem a znají snad každý jejich kout, potvrzují, že hora svatého Klimenta u Osvětiman patří k místům nejzáhadnějším a nejvíce opředeným cyrilometodějským tradicím.

6.5.2015

Barbora Vacková: Komedii 1+2=6 jsem viděla čtyřikrát

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Je neteří představitele Mirka Dušína Davida, dcerou výtvarníka a osvětlovače Ivana a vnučkou slavného dramaturga a scénáristy Vojtěcha. Barboru Vackovou patřící do slavného rodu uherskohradišťských divadelníků teď může publikum vidět i na jevišti.

5.5.2015

Pitínský začal připravovat Alenku v kraji divů

Uherské Hradiště - Všechno nejlepší – to je slogan letošní, sedmdesáté sezóny Slováckého divadla. Nejstarší divadlo v regionu si dává velmi záležet na tom, aby skladba titulů heslu odpovídala. Zatím se to daří. Jednou z dalších inscenací, která je sledována s nebývalým očekáváním, je Alenka v kraji divů a za zrcadlem v režii J. A. Pitínského. Divadelníci ji začali připravovat tento týden.

1.5.2015

Tamara Jiříková: Nejvíc mně v aerobiku baví technika

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Už tuto neděli se v hale hradišťského gymnázia rozezní rytmy aerobiku. Na osm stovek cvičenek bude od 10 hodin zápolit v Akropolis cupu, základním kole letošního ročníku Aerobic tour.

30.4.2015

Burza krojů hledá předválečné kousky

Nivnice – Chybí vám nějaká část kroje takzvaně nivnického typu? Jedinečnou příležitost doplnit si jej, nebo naopak nějakou jeho část i celý prodat budou mít zájemci v pátek v Nivnici.

30.4.2015

Gymnazistka ze Slovácka: 
Od Svatého otce jsme dostali minci

Velehrad, Vatikán – Když mně den po návratu z Vatikánu studentka velehradského gymnázia Magdaléna Krchňavá popisovala vzrušující atmosféru nabitého programu návštěvy v srdci katolické církve, bylo na ní patrné vzrušení.

30.4.2015

Herečka Andrea Nakládalová odchází na mateřskou

Uherské Hradiště - Diváci, kteří v nejbližších dnech navštíví komedii 1+2=6 či slavnou Lucernu, si jistě všimnou, že na prknech neuvidí herečku Andreu Nakládalovou, která ke jmenovaným inscenacím neodmyslitelně patřila. Proč? Minulý týden totiž odešla na mateřskou dovolenou, aby se jí v květnu narodila holčička.

29.4.2015

Postavili májku, ale čarodějnici neupálili

Zlechov /FOTOGALERIE/ – Poslední dubnová sobota byla díky Spolku kulturních akcí Zlechov (SKAZ) v obci plná tradic. „U obecního úřadu se s předstihem uskutečnil už pátý ročník tradičního stavění májky, symbolu jara," uvedl členka pořádajícího spolku Jarmila Zástavová.

28.4.2015

Zapomenuté příběhy z osvobození Těšova v roce 1945

Těšov /FOTOGALERIE/ - Vydejme se po stopách dnes již zapomenutého příběhu z konce druhé světové války. Příběhu, který určitě není ojedinělý ani vzácný, protože o obdobné události nebylo na sklonku války nouze.

28.4.2015

V salašských Vápenicích vzdali poctu dvaceti hrdinům

Salaš /FOTOGALERIE/ – Byla poslední dubnová sobota. Den už od rána jako malovaný, prostě čas stvořený pro radost, květů a zelených lístečků na stromech a keřích. Pro ty, kteří se sešli před desátou hodinou dopolední v údolí Vápenice za obcí Salaš, to byl čas vzpomínání na 29. duben před sedmdesáti lety.

27.4.2015

Rašticová: Němci vyhodili do povětří mosty přes Moravu a bez boje ustoupili

Uherské Hradiště /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Skoro na den přesně před sedmdesáti lety začaly osvobozovací boje o Uherské Hradiště na konci druhé světové války. Němci byli ve městě dobře opevněni, ale když se zdálo, že by je spojenecká vojska mohla obklíčit, dali se na ústup. O tom, jak to v Hradišti na sklonku války vypadalo, popovídala historička Slováckého muzea Blanka Rašticová.

27.4.2015

Za nejvíc peněz vydražili láhev Sauvignonu z Vinařství Jakubík

Buchlovice – Celkem 22 550 korun, to je částka, za kterou vydražili v sobotu 18. dubna organizátoři akce Den vína na Buchlově jedenáct vybraných vzorků. Peníze obdrží tělesně postižený Tomáš Fila. Pořídit si za ně chce jeřáb do kufru auta, aby mohl snadněji přepravovat svůj invalidní vozík.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT