VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Týdeník

26.8.2015

Na Salaši testovali už poosmé budoucí atletické hvězdy

Salaš /FOTOGALERIE/ – „Jsem ráda, za tuhle příležitost potkávat děti z naší vesnice, které sport alespoň trochu baví, na našem hřišti. Snad jsme jim dnešními atletickými závody přinesli aspoň nějakou malou motivaci, aby ve sportu pokračovaly," vnořila se svými slovy do víru osmého ročníku lehkoatletického klání dětí starostka Salaše Jitka Točková.

23.8.2015

Na Velehrad dorazilo v sobotu pěšky sedm set poutníků

Velehrad /FOTOGALERIE/ – Viditelným znamením na hrudích sedmi stovek poutníků, kteří dorazili v sobotu dopoledne do baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje na posvátném Velehradě byly malé i větší dřevěné cyrilometodějské kříže. Někteří z nich si je na krk pověsili, když se minulé pondělí vydávali z Vítochova na 15. ročník pěšího putování na Velehrad, jiní v průběhu týdne, když se přidávali ve vesnicích a městech k některému z poutních proudů, směřujících ke kořenům víry, vzdělanosti a kultury.

22.8.2015

Dušan Jakšík: Modlím se, aby na slavnosti nepršelo

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - V šesti dílech seriálu umožníme čtenářům pod pokličkou příprav slavností vína, které se uskuteční 11.-13. září. Dnes odpovídá Dušan Jakšík, která se stará o technické zabezpečení slavností vína

21.8.2015

Nejaktivnější poslanec republiky je Antonín Seďa (ČSSD) z Uherského Hradiště

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Zastupuje Slovácko v nejvyšší politice už třináct let. Antonín Seďa (ČSSD) z Uherského Hradiště se podle posledního průzkumu stal nejaktivnějším poslancem z celé republiky. Výsledek je součet účasti na jednáních a zasedáních, přeložení zákonů, pozměňovacích návrhů i nterpelací v Poslanecké sněmovně.

19.8.2015

V Suché Lozi opraví poslední dvě kapličky

Suchá Loz – Posledními neopravené kapličky v Suché Lozi budou brzy minulostí. Na rekonstrukci kaplí sv. Cyrila a Metoděje a sv. Petra a Pavla dostane obec dotaci. Opravy budou spočívat v podřezání zdí kapliček, budou se měnit střechy a vnitřní a vnější fasády.

15.8.2015

Blanka Rašticová, historička Slováckého muzea: Zvedněte hlavu a koukejte nahoru

Uherské Hradiště - /ROZHOVOR/ Památkám je v Hradišti věnována soustavná péče, a to jak městem, tak soukromými majiteli. My, kteří tu žijeme, změny tolik nevnímáme, pak ale přijdou návštěvníci a ti nám vždycky otevřou oči, když obdivují, co se ve městě zase opravilo a změnilo.

15.8.2015

Nejvíce se ochladíte 
ve sklepě pivovaru

Slovácko – Teploty už několik týdnů přes den atakují čtyřicet stupňů a v noci neklesají pod dvacet stupňů. Horko sužuje celou republiku. Vytipovali jsme pro vás proto místa, kde se dá alespoň na chvíli ochladit organismus. Někteří jistě s nostalgií vzpomínají na závěje a rampouchy.

15.8.2015

Měšťanská beseda ožije jako před sto dvaceti lety

Uherské Hradiště – Připomenout úlohu Měšťanské besedy v Uherském Hradišti a oživit tento prostor se rozhodli pořadatelé sobotní akce. Ta je nazvaná Měšťanská beseda aneb Spolková slavnost. Začne v 19 hodin v parku Bastion představením spolků.

9.8.2015

Jiří Severin: Vyzývám všechny, aby přišli v dobových krojích nebo úborech

Uherské Hradiště - /ROZHOVOR/ V letošním roce tomu bude 120 let od nejvýznamnější kulturně-společenské akce 19. století, a to Národopisné výstavy českoslovanské v Praze. Město Uherské Hradiště ve spolupráci s Klubem kultury, Knihovnou Bedřicha Beneše Buchlovana a Slováckým muzeum k tomuto výročí připravili na sobotní podvečer 15. srpna od 19 hodin vzpomínkový pořad s názvem Měšťanská beseda aneb Spolková slavnost.

8.8.2015

Antonín Mach: Na slavnostech poteče šťáva z nového lisu

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - V šesti dílech nového seriálu umožníme nahlédnout čtenářům pod pokličku příprav slavností vín. Dnes odpovídá 
Antonín Mach, ředitel Klubu kultury v Uherském Hradišti a hlavní organizátor akce, jež se uskuteční 11.–13. září  

8.8.2015

Sabina Phamová: z dětského domova až na mistrovství světa v softballu

Kunovice – Sabina Phamová je zcela mimořádným fenoménem českého softballu. Zatímco její spoluhráčky běhaly na hřišti s rukavicí už od žákovských let, ona až do čtrnácti hrála jen fotbal. Právě dnes juniorská mistryně Evropy a mistryně české juniorské extraligy odletí na světový šampionát v Oklahoma City v USA. Mezi největší softballové naděje přitom pronikla i přes složitou rodinou situaci, která vyvrcholila několikaměsíčním pobytem v dětském domově.

8.8.2015

Hradčovjané zpívali v Galerii slováckých vín

Uherské Hradiště – Středeční podvečer a večer patřil v Galerii slováckých vín v Uherském Hradišti folkloru. Zájemci si tam mohli přijít poslechnout veřejnou zkoušku mužského pěveckého sboru 
z Hradčovic.

8.8.2015

Na hodech se poprvé představí nový folklorní soubor Okluky

Hluk – Spousta folkloru, trocha sportu, umění a vína charakterizují svatovavřinecké hody v Hluku. Ty v dolňáckém městečku začnou dnes fotbalovým utkání Spartaku Hluk se Sokolem Březolupy na tamním fotbalovém stadionu od 17.30.

30.7.2015

Antonín Nevřiva: Snažím se městským dětem přibližovat venkov

Buchlovice /ROZHOVOR/ – Antonín Nevřiva (69 let) je ideálním prototypem ostříleného koňáka. Má dobromyslný úsměv, sálá z něj autorita. Se zvířaty pracoval prakticky celý život, ale až posledních 17 let je hlavním zdrojem jeho obživy velký ranč na Smraďavce, předtím se živil stavařinou.

30.7.2015

Příběh malého sportovce ze Sport parku Rybníček

Staré Město - Každý pátek až do 11. září se čtenáři budou setkávat se sedmiletým Nikolou. Během prázdnin se Nikymu plně věnují odborníci ze Sport parku Rybníček. Jeho příběh můžete díky Slováckému deníku sledovat i vy.

29.7.2015

Koňský tábor přináší velkou romantiku, ale také hodně dřiny

Buchlovice – Za malebným malým městečkem se rozprostírají široké stráně, na nichž se poklidně pasou koně. Už zdálky se ozývá ržání a dusot kopyt, návštěvníci záhy ucítí typický koňský pach a kolemjdoucí se mohou potěšit pohledem na povlávající hřívy ušlechtilých zvířat. Z ranče Nevada se ozývá smích a tlumený hlahol, táborníci si dopřávají pár hodin odpoledního klidu, skupinka děvčat posedává u stolů na dvoře, povídají si.

24.7.2015

Libor Staňa: Létání balonem není rutina. Nikdy nevíte, kam vás vítr zanese

Břestek /ROZHOVOR/ - Největším balonem ve střední Evropě se od začátku prázdnin pyšní Baloncentrum Břestek. Vzdušný koráb pro čtyřiadvacet pasažérů si poprvé vyzkoušel kormidlovat i zkušený pilot Libor Staňa, majitel Baloncentra. Slováckému deníku popsal své zážitky i to, jak se k létání vůbec dostal.

14.7.2015

Odešel výtvarník, jenž opravdu miloval svět

Uherské Hradiště - Mohl bych napsat tisíce řádků o tom, jak obdivuhodný výtvarník byl Honza Černý. Popsal bych stovky papírů, kdybych chtěl přiblížit, jak netradiční učitel byl Honza Černý. Ale jen velmi ztěžka nacházím slova, kterými bych z duše rád zavzpomínal, jakým člověkem byl Honza Černý.

24.6.2015

Školáci si vyzkoušeli, jak se žilo na Velké Moravě

Modrá /FOTOGALERIE/ – K nejnavštěvovanějším místům nejen na Slovácku, ale i na východní Moravě, patří už několik let Archeologický skanzen v Modré. V úterý prošlo vstupní branou pod jeho strážními věžemi rekordních 720 návštěvníků. Stalo se tak v rámci akce Dva týdny pro školy, jehož mottem je Život na Velké Moravě.

22.6.2015

Vaculíková: Ubylo poptávek na ubytování, lidé si ho zařizují dopředu sami

Uherské Hradiště /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Městské informační centrum v Uherské Hradišti letos slaví patnáct let svého fungování. K půlkulatým narozeninám dostalo maskota – papouška, kterého mají možnost zájemci pojmenovat. Jeho vedoucí Bernadetta Vaculíková Slováckému deníku popovídala, co se v infocentru za roky jeho fungování změnilo a jestli jsou jiné i požadavky na zaměstnance než kdysi.

19.6.2015

Představitelky Alenky: Režisér Pitínský byl v kraji divů zasněný

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Dva měsíce ve Slováckém divadle vznikala inscenace Alenka v kraji divů a za zrcadlem. Zítra bude mít premiéru. A ačkoliv se v ní představí téměř celý herecký soubor, největší pozornost je upřena na dvojici holčiček, které nastudovaly titulní roli – Ester Kocábovou a Aimee Zia Hasan.

17.6.2015

Na Kunovském létě se představí devatenáct dětských seskupení

Slovácko – Právě dnes začíná na Slovácku už dvaadvacátý ročník mezinárodního dětského folklorního festivalu Kunovské léto. Jeho program zahájí řezbářské sympozium před kunovickou radnicí. Dnes také přijedou zahraniční soubory, letos to budou soubory z: Moldavska, Černé Hory, Bulharska, Maďarska a Slovensko. Domácí zástupci přijedou z: Pardubic, Světlé nad Sázavou, Brna, Velké Bystřice, Moravského Písku, Velké nad Veličkou.

17.6.2015

Oslavy 70. výročí Slováckého divadla budou brzy vyprodány

Uherské Hradiště - Desátého října to bude přesně sedmdesát let od chvíle, kdy se publiku poprvé představilo Slovácké divadlo. Uvedlo tenkrát premiéru inscenace hry Její pastorkyňa, která se dočkala téměř padesáti repríz. Za sedmdesát let se uherskohradišťská scéna vypracovala mezi desítku nejlepších divadel v republice.

12.6.2015

Josef Kubáník: Pro autisty je to tady strašně těžké

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Slovácké divadlo v neděli na Malé scéně uvede světovou premiéru hry Autista – Moje zatracené nervy. Hlavní roli autistického muže, který řeší každodenní starosti a díky tomu spolu se svým okolím zažívá jednu tragikomickou situaci za druhou, hraje Josef Kubáník.

10.6.2015

Mistr světa Jan Weber exhiboval s hakisákem

Huštěnovice /FOTOGALERIE/ – Vyvrcholením oslav Dětského dne v Huštěnovicích bylo v neděli odpoledne exhibiční vystoupení osmadvacetiletého pražského rodáka Jana Webera, sedminásobného mistr světa a mnohonásobného mistr Evropy i Česka ve freesytle foodbagu (hakisaku) a mistra ČR ve freestyle fotbalu.

10.6.2015

Za deset dnů má premiéru Alenka v kraji divů

Uherské Hradiště - Uherskohradišťské Slovácké divadlo v letošním roce slaví 70. narozeniny a jako nejstarší divadlo v regionu si dává velmi záležet na připravovaných inscenacích. Jednou z těch, která je sledována s nebývalým očekáváním, je fantaskní Alenka v kraji divů a za zrcadlem v režii J. A. Pitínského. Premiéra se už blíží. První diváci ji uvidí už za deset dnů.

5.6.2015

Hradišťánek si připomíná
60 let od vzniku souboru

Uherské Hradiště – Dětský folklorní soubor Hradišťánek byl založen v roce 1955 v Uherském Hradišti jako základna Hradišťanu. U jeho zrodu stál především umělecký vedoucí a primáš Hradišťanu Jaroslav V. Staněk, Dana Möllerová a Marie Konečná.

29.5.2015

Jarní spanilá jízda souborů ZUŠ Uherské Hradiště v národních soutěžích

Uherské Hradiště – V tříletém cyklu pořádá Ministerstvo školství soutěže v rozličných oborech základních uměleckých škol. Soutěže jsou postupové od okresních, krajských až po ústřední kola hodnocená odbornými porotami. Letos se konaly, mimo jiné, soutěže ve hře na lidové nástroje, v komorních seskupeních a ve hře lidových muzik.

29.5.2015

Slovácké divadlo uspořádalo konkurz na muzikál Chicago

Uherské Hradiště – Nejtěžší muzikálový projekt v historii Slováckého divadla. Těmito slovy se už nyní, půl roku před premiérou hovoří o muzikálu Chicago. Zkoušet se začne už za několik týdnů. Režisér Radek Balaš si jeho náročnost uvědomuje, a protože chce dostát pověsti špičkového muzikálového tvůrce, rozhodl se vypsat na některé role konkurz. Proběhl v pondělí a my jsme byli u něj.

29.5.2015

V publikaci o Košíkách a Nové Bošáci najdete fotky, recepty i novinové články

Košíky – Tři roky sbírala Kateřina Ondrová v Košíkách historické fotografie. Obyvatelé obce jí jich za tu doby nanosili přibližně 1800. Z nich pak vznikla obsáhlá virtuální fotogalerie na internetových stránkách obce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT